ورزشی

آیا بارفیکس باعث افزایش قد میشود ؟

آیا بارفیکس باعث افزایش قد میشود ؟

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که قد بلندی ندارید راه هایی است که میتوانید چند سانت به قد خود اضافه کنید. میتوانید با انجام تمرینات کششی مانند آویزان شدن از بارفیکس رویای قد بلند شدن خود راببینید. در واقع معلق شدن و غلبه بر نیروی گرانش زمین باعث قد بلند شدن فرد میشود. سوالی که پرسیده میشود این است آیا بارفیکس باعث افزایش قد میشود ؟ بله در واقع شما با آویزان نگه داشتن خود میتوانید فشار کمتری را به ستون فقرات خود بیاورید در این صورت قد بلندتری داشته باشید.

 بارفیکس نوعی از حرکات کششی مانند یوگا ، پیلاتس و pull-up است که به طولانی تر شدن ستون فقرات و کاهش تنش مفاصل کمک میکند. با این حال هنگام آویزان کردن به منظور افزایش دائمی قد باید به صورت نظم آن را انجام دهید. جاذبه همیشه باعث میشود که ستون فقرات شما فشرده شود با معلق نگه داشتن خود میتوانید این فشرده را کمتر کنید.

تمرینات کششی مانند بارفیکس باعث افزایش قد میشود

درست است که رشد بدن اسنان با رسیدن به سن خاصی متوقف میشود اما آویز شدن و انجام تمرینات بارفیکس ربطی به سن و سال ندارد. مزیت مهم این ورزش معکوس کردن اثر گرانش بر روی ستون فقرات است. ما بیشتر حالت خود را ممکن است در حالت ایستاده به سر ببریم در این صورت نیروی جاذبه به طور همزمان به 33 استخوان ستون فقرات فشار وارد میکند. گرانش زمین بر روی قد شما اثر منفی میگذارد که فضانوردان نیز پس از به دلیل بیرون بودن از این جو زمین 2 اینچ به قد آن ها افزوده میشود. البته با قرار گرفتن بر روی زمین به مرور بر اثر نیروی جاذبه آن 2 اینچ اضافه شده را از دست میدهند.

تمرینات کششی مانند بارفیکس باعث افزایش قد میشود
بارفیکس اثر جاذبه زمین را از بین میبرد

بارفیکس اثر جاذبه زمین را از بین میبرد

شما نیز میتوانید مانند فضانوردان به فضا بروید تا بتوانید قد خود را افزایش دهید اما به جای آن میتوانید یک میله بارفیکس تهیه کرده و بدن خود را به مدت 1 ثانیه به صورت معلق نگه دارید تا بتوانید با اثر جاذبه زمین مقابله کنید. البته خوب در ابتدا نگه داشتن بدن بر روی بارفیکس سخت است و میتوانید از 5 ثانیه شروع کنید و به مرور زمان معلق نگه داشتن خود توسط بارفیکس را افزایش دهید.

برخی از کارشناسان به شما توصیه میکنند که حداقل 30 دقیقه در هفته را آویزان شوید تا بتوانید افزایش قد با بارفیکس داشته باشید. البته توجه کنید که بیشتر از حد لازم این کار انجام ندهید که ممکن است به ماهیچه های خود آسیب برسانید. باید این عمل را به صورت روزمره انجام دهید تا از مزایای آن لذت ببرید.

افزایش قد با بارفیکس

مانند هر شکل دیگری از ورزش کردن آویزان شدن نیز به صورت صحیح میتواند قد شما را تحت تاثیر قرار دهد. باید فرم مناسب خود را هنگام تمرینات بارفیکس حفظ کنید. پاهای شما باید از زمین فاصله داشته باشد تافشار گرانش از روی ستون فقرات شما برداشته شود. این عمل باعث میشود که عضلات شما شل شوند و استخوان های ستون فقرات از یدگیر دور شوند. بهترین زمان انجام این تمرین صبح ها است. از طرفی نیز میتوانید این تمرینات کششی را قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید.

افزایش قد با بارفیکس
نکات مهم هنگام عمل کششی برای افزایش قد

نکات مهم هنگام عمل کششی برای افزایش قد

هنگام انجام حرکات کششی برای رشد قد باید نکاتی را رعایت کنید. این نکات به شما کمک میکند تا بتوانید با خیال راحت حرکات کششی را انجام دهید.  در ابتدا بیش از 5 بار کشش در روز انجام ندهید. سعی کنید که بعد از گذشت 1 الی 2 هفته آن را دو برابر افزایش دهید. بعد از اینکه به بالا در بارفیکس رسیدید بهتر است که مکث کرده و میله را نگه دارید.

پرسش های مرتبط با بارفیکس

آیا بارفیکس و آویزان شدن برای افزایش قد بعد از 18 سالگی نیز موثر است ؟

بله شما میتوانید با آویزان کردن و معلق نگه داشتن خود طول ستون فقرات را افزایش دهید که ربطی به صفحات رشد شما ندارد.

آیا بارفیکس میتواند به بهبود فرم بدن کمک کند ؟

یکی از دلایل استفاده از بارفیکس کمک به بهبود فرم و وضعیت بدن فرد است و با صاف کردن ستون فقرات و کشش آن میتواند به افزایش قد شما کمک کند. آویزان شدن از بارفیکس به عنوان یک تمرین سخت شناخته میشود که برای تقویت عضلات و سوزاندن کالری اضافی بدن بسیار مناسب است.

بعد از 25 سالگی باری افزایش قد چه کارهای دیگری را میتوان انجام داد ؟

بارفیکس در هر سنی میتواند باعث افزایش قد شود که البته راه کارهای دیگری نیز وجود دارد. برای مثال میتوانید برای شنا به بیرون بروید ، دوچرخه سواری کنید یا از محصولات طب سنتی آیورودا برای افزایش قد استفاده کنید.

آویزان نگه داشتن بدن میتواند باعث افزایش قد شود ؟

تمرین آویزان کردن برای افزایش قد اگر به صورت منظم انجام شود میتواند قد شما را افزایش دهد. این ورزش را میتوانید در کنار یک رژیم غذایی مناسب انجام دهید که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و به رشد بدن شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *