سبک زندگی

افزایش قد به صورت تضمینی

افزایش قد

چگونه قد خود را افزایش دهیم ( افزایش قد به صورت تضمینی ): آیا کاری می توانم انجام دهم؟

افزایش قد به صورت تضمینی ، ما محصولاتی را که فکر می‌کنیم برای خوانندگانمان مفید هستند، اضافه می‌کنیم. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. روند ما اینجاست

ژن ها تا حد زیادی تعیین کننده قد انسان هستند. شما می توانید با خوردن یک رژیم غذایی متعادل، خواب کافی، فعال ماندن و وضعیت بدنی خوب قد بلندتر شوید، اما هیچ تضمینی وجود ندارد.

عوامل متعددی در قد کلی شما نقش دارند. تصور می شود که عوامل ژنتیکی 60 تا 80 درصد از قد نهایی شما را تشکیل می دهند. عوامل محیطی خاصی مانند تغذیه و ورزش معمولاً درصد باقیمانده را تشکیل می دهند.

بین 1 سالگی تا بلوغ، اکثر افراد هر سال حدود 2 اینچ قد افزایش می‌دهند. هنگامی که بلوغ شروع می شود، ممکن است با سرعت 4 اینچ در سال رشد کنید. با این حال، هر کس با سرعت متفاوتی رشد می کند.

برای دختران، این جهش رشد معمولاً در اوایل سال‌های نوجوانی شروع می‌شود. پسرها ممکن است این افزایش ناگهانی قد را تا پایان نوجوانی تجربه نکنند.

به طور کلی بعد از گذراندن دوران بلوغ، قد شما از بین می رود. این بدان معنی است که به عنوان یک بزرگسال، بعید است که قد خود را افزایش دهید.

با این حال، کارهای خاصی وجود دارد که می‌توانید در طول دوران نوجوانی انجام دهید تا مطمئن شوید که پتانسیل رشد خود را به حداکثر می‌رسانید. شما باید اینها را به عنوان یک بزرگسال ادامه دهید تا بهزیستی کلی را ارتقا دهید و قد خود را حفظ کنید.

 

افزایش قد تضمینی

1. رژیم غذایی متعادل داشته باشید ( افزایش قد به صورت تضمینی )

در طول سال های رشد، بسیار مهم است که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید.

رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

میوه های تازه
سبزیجات تازه
غلات کامل
پروتئین ها
لبنیات
شما باید غذاهای حاوی:

قند
چربی های ترانس
چربی های اشباع شده
اگر یک بیماری زمینه‌ای یا سن بالاتر، با تأثیر بر تراکم استخوان، باعث کاهش قد شما شده و میزان کلسیم دریافتی شما را افزایش می‌دهد. اغلب توصیه می شود که زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال باید 1200 میلی گرم (میلی گرم) کلسیم در روز مصرف کنند.

ویتامین D همچنین به سلامت استخوان ها کمک می کند. منابع رایج ویتامین D عبارتند از ماهی تن، شیر غنی شده و زرده تخم مرغ. اگر ویتامین D کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید، با پزشک خود در مورد مصرف مکمل برای تامین مقدار توصیه شده روزانه خود صحبت کنید.

بیشتر بدانید: تاثیر لباس بر روی قد »

مکمل غذایی | افزایش قد تضمینی

2. از مکمل ها با احتیاط استفاده کنید ( افزایش قد به صورت تضمینی )

فقط چند مورد وجود دارد که مکمل ها ممکن است برای افزایش قد در کودکان و مبارزه با کوچک شدن در بزرگسالان مسن مناسب باشند.

به عنوان مثال، اگر شرایطی دارید که بر تولید هورمون رشد انسانی (HGH) شما تأثیر می گذارد، پزشک ممکن است مکمل حاوی HGH مصنوعی را توصیه کند.

علاوه بر این، افراد مسن ممکن است بخواهند از مکمل های ویتامین D یا کلسیم برای کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان استفاده کنند.

در تمام موارد دیگر، باید از مکمل هایی که در مورد قد وعده می دهند اجتناب کنید. هنگامی که صفحات رشد شما با هم ترکیب شدند، بدون توجه به آنچه که برچسب مکمل تبلیغ می کند، هیچ شانسی برای افزایش قد وجود ندارد.

خواب مناسب | افزایش قد تضمینی

3. به میزان مناسب بخوابید ( افزایش قد به صورت تضمینی )

گهگاه کم خوابی در درازمدت روی قد شما تاثیر نمی گذارد. اما اگر در دوران نوجوانی به طور منظم ساعت کمتر از مقدار توصیه شده باشد، ممکن است منجر به عوارض شود.

این به این دلیل است که بدن شما در هنگام خواب HGH ترشح می کند. تولید این هورمون و سایر هورمون‌ها ممکن است کاهش یابد اگر به اندازه کافی چشم‌تان را ببندید.

پیشنهاد شده است که:

نوزادان تا 3 ماهگی روزانه 14 تا 17 ساعت می خوابند
نوزادان 3 تا 11 ماهه 12 تا 17 ساعت دارند
کودکان نوپا 1-2 ساله 11-14 ساعت دارند
کودکان 3-5 ساله 10-13 ساعت وقت دارند
کودکان 6 تا 13 ساله 9 تا 11 ساعت وقت دارند
نوجوانان 14 تا 17 ساله 8 تا 10 ساعت وقت دارند
بزرگسالان 18 تا 64 ساله هفت تا نه ساعت وقت دارند
افراد مسن 65 ساله و بالاتر هفت تا هشت ساعت وقت دارند
خواب اضافی حتی ممکن است تولید HGH را افزایش دهد، بنابراین ادامه دهید و این چرت زدن را ادامه دهید.

4. فعال بمانید

ورزش منظم فواید زیادی دارد. ماهیچه ها و استخوان های شما را تقویت می کند، به شما کمک می کند وزن سالمی داشته باشید و تولید HGH را افزایش می دهد.

کودکان در مدرسه باید حداقل یک ساعت در روز ورزش کنند. در این مدت، آنها باید بر روی موارد زیر تمرکز کنند:

تمرینات تقویتی، مانند فشار یا دراز و نشست
تمرینات انعطاف پذیری مانند یوگا
فعالیت های هوازی، مانند تگ بازی، طناب زدن، یا دوچرخه سواری
ورزش کردن در بزرگسالی فواید خود را نیز دارد. علاوه بر کمک به حفظ سلامت کلی خود، می تواند به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان نیز کمک کند. این وضعیت زمانی رخ می دهد که استخوان های شما ضعیف یا شکننده می شوند و در نتیجه تراکم استخوان کاهش می یابد. این می تواند باعث “کوچک شدن” شما شود.

برای کاهش خطر، چندین بار در هفته پیاده روی، تنیس بازی یا تمرین یوگا را امتحان کنید.

5. وضعیت بدنی خوب را تمرین کنید

وضعیت بدنی نامناسب ممکن است باعث شود کوتاهتر از آنچه هستید به نظر برسید. و با گذشت زمان، افتادن یا خمیدگی نیز می تواند بر قد واقعی شما تأثیر بگذارد.

پشت شما باید به طور طبیعی در سه مکان خمیده شود. اگر مرتباً در حال افت یا خمیدگی هستید، این انحناها ممکن است برای سازگاری با وضعیت جدید شما تغییر کنند. این می تواند باعث درد در گردن و کمر شود. این موارد در افزایش قد به صورت تضمینی بسیار موثر است.

مهم این است که مراقب نحوه ایستادن، نشستن و خوابیدن خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *