لوگوی-قدپلاس

برای افزایش قد جنین چه کنیم

برای افزایش قد جنین چه بخوریم

مادر شدن موهبت بزرگی است که مسئولیت‌های فراوانی را به دنبال دارد. والدین اغلب تمایل دارند بهترین شرایط را برای فرزندانشان فراهم کنند تا آن‌ها در آینده زندگی بهتری داشته باشند.

سلامت فیزیکی و زیبایی، بخشی از این دغدغه است. به‌همین دلیل، یکی از چالش‌هایی که اغلب مادران پس از باردارشدن با آن روبرو می‌شوند، این پرسش است آیا راهی برای افزایش قد جنین در بارداری وجود دارد یا خیر؟

در این مقاله از قد پلاس تلاش کردیم به این پرسش مهم پاسخ دهیم و نکات ضروری را  در مورد افزایش قد جنین در بارداری را نیزگوشزد کنیم.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش می دهد.

پکیج افزایش قد

راه های افزایش قد جنین چیست؟

همواره پزشکان بر این اعتقادند که عوامل ژنتیکی مهم‌ترین پارامتر در تعیین قد افراد است؛ اما نقش تغذیه و عوامل دیگر هم بی‌تأثیر نیست و ۲۰ درصد را شامل می‌شود.

داده‌های به‌دست‌آمده از تحقیقاتی که دانشمندان و روی زنان باردار انجام داده‌اند، نشان می‌دهد که  خوردن میوه و سبزیجات و مواد مغذی و همچنین دریافت میزان مناسب شیر و پروتئین در دوران بارداری بسیار اهمیت دارد و نقش مثبتی در افزایش قد نوزادان دارد.

برای افزایش قد جنین (Fetal height increase)، باید رعایت چند مورد مهم باشد. در ادامه به برخی از سوالات مهم برای افزایش قد جنین اشاره می کنم:

1. آیا تغذیه مناسبی برای جنین مهم است؟

بله، تغذیه مناسب و صحیح برای جنین اهمیت بسیاری دارد. برای افزایش قد جنین، پرهیز از مواد شیمیایی، الکل و دخانیات و مصرف مواد مغذی مهم مانند کلسیم، ویتامین D و پروتئین به طور کافی مهم است.

2. آیا ورزش برای رشد جنین مفید است؟

بله، ورزش برای سلامت جنین و رشد آن مفید است. با این حال، ورزش های شدید و فشار زیادی بر جنین نباید وارد شود و بهتر است از ورزش های ساده و معتدل مانند پیاده روی و شنا استفاده شود.

3. آیا خواب کافی برای رشد جنین مهم است؟

بله، خواب کافی برای سلامت جنین و رشد آن اهمیت دارد. به همین دلیل، مادران باید سعی کنند که خواب کافی و به موقع داشته باشند.

4. آیا ژنتیک نقش مهمی در رشد جنین دارد؟

بله، ژنتیک نقش مهمی در رشد جنین دارد و بیشتر از والدین به فرزند منتقل می شود. با این حال، با رعایت رژیم غذایی صحیح و مصرف مواد مغذی مهم، می توان به رشد بهتر جنین کمک کرد.

در کل، برای افزایش قد جنین باید تلاش کرد که شرایط بهتری برای رشد سالم آن فراهم شود.

افزایش قد جنین در بارداری چگونه است؟

افزایش قد جنین در دوران بارداری

باید به یاد داشته باشیم که داشتن آرامش برای مادران از همه‌چیز مهم‌تر است؛ و نباید در مورد چک کردن قد بیش‌ازحد وسواس به خرج داد. اعدادی که ذکر شد، تقریبی است و تقریباً تا هفته هشتم بارداری، جنین آن‌قدر کوچک است که نمی‌توان قد و وزن را محاسبه کرد. نکته دیگر این است که جنین‌ها با یکدیگر تفاوت دارند و هیچ نمودار دقیق و یکسانی برای رشد همه‌ی جنین‌ها وجود ندارد و باید به پزشک اعتماد کرد.

در هفته ۱۲ بارداری متخصص سونوگرافی قد نوزاد را با روش‌های مخصوصی اندازه‌گیری می‌کند. این اندازه‌گیری بیشتر برای تعیین روز دقیق‌تر زایمان است.

اندازه‌گیری کودک در سه‌ماهه دوم و سوم که با سرعت بیشتری رشد می کند، آسان‌تر است. افزایش قد جنین در ماه آخر بارداری سرعت می‌گیرد. در هفته چهلم که هرلحظه باید منتظر به دنیا آمدن فرزند بود، قد به 51 سانتی‌متر هم می‌رسد؛ اما این عدد بسیار ایدآل است و قد جنین می‌تواند تا چند سانتی‌متر کمتر هم باشد.

افزایش قد جنین در ماه اخر بارداری

افزایش قد جنین در ماه اخر بارداری

جنین در طول بارداری معمولی تغییرات زیادی دارد. این زمان به سه مرحله، سه‌ماهه تقسیم می‌شود. به‌طور سنتی، بارداری را یک فرآیند نه‌ماهه می‌دانیم. بااین‌حال، همیشه این‌طور نیست.

بارداری کامل 40 هفته یا 280 روز است. سه‌ماهه اول از بارداری تا 12 هفته طول می‌کشد. در طول این سه‌ماهه، تخمک بارور شده از یک گروه کوچک سلولی به جنینی تبدیل می‌شود که شروع به داشتن ویژگی‌های نوزاد می‌کند.

هفته اول و احتمالاً هفته دوم بارداری، جنین هنوز تشکیل نشده است. پایان ماه اول، طولش کمتر از 1 سانتی‌متر وکوچک‌تر از یک‌دانه برنج است. در پایان ماه دوم، طول او در  حدود طول 1.8 تا 2 سانتی‌متر است. پایان ماه سوم، جنین به‌طور کامل تشکیل می‌شود. تمام‌اندام‌ها وجود دارند و به رشد خود ادامه می‌دهند. در این زمان، جنین حدود 12.3 سانتی‌متر طول دارد. این رشد تا آخرین روزهای بارداری ادامه پیدا می‌کند و به حدود ۴۹ تا ۵۲ سانتی‌متر هم می‌رسد.

برای یک بارداری سالم باید از روزهای اول تحت نظر پزشک معالج باشید. تا رشد کودک روی نمودار برود و پزشک بتواند از سلامت کودک و رشد طبیعی او مطلع شود. از هفته هفتم ساختار استخوانی جنین در حال شکل گرفتن است. زمانی که برای سونوگرافی اول مراجعه می‌کنید، پزشک قد و وزن فرزند شما را به‌صورت تخمینی اعلام خواهد کرد. این قد و وزن، اساس تمام نمودارهای بعدی در دوره بارداری خواهد بود.

افزایش قد جنین در شکم مادر

افزایش قد جنین در شکم مادر

از عوامل دیگری که در سبب افزایش قد جنین در دوران بارداری می‌شود، دوری از استعمال دخانیات است. پیاده‌روی سبک هم می‌تواند بسیار مؤثر باشد.  چرا که باعث کم شدن چربی داخل رحم می‌شود و به رشد مناسب کودک کمک می‌کند. ورزش سبک باعث دفع قند و چربی مازادی می‌شود که بسیار برای سلامت کودک  و مادر مضر است.و فرایند افزایش قد جنین در شکم مادر را مختل می‌کند.

افزایش قد جنین در بارداری

درمجموع تغذیه سالم، ورزش سبک، دوری از دخانیات، داشتن آرامش و تأمین ویتامین‌های بدن به‌وسیله چکاب‌های منظم و مشورت و معاینات منظم و مداوم از مجموعه عواملی هستند که باعث سلامت جنین و همچنین افزایش قد جنین در دوران بارداری می‌شوند.

برای افزایش قد جنین چه بخوریم؟

برای افزایش قد جنین چی بخورم

یک جنین در حال رشد برای ساختن سلول‌های بدنش به پروتئین نیاز دارد. رژیم غذایی مادر است که تمام پروتئین‌های موردنیاز کودک را تأمین می‌کند؛ بنابراین، اگر رژیم غذایی یک زن باردار کمبود داشته باشد، رشد قد جنین در بارداری با مشکل مواجه خواهد شد.

نوشیدن فقط یک لیوان شیر در روز در دوران بارداری برای افزایش قد جنین مفید است و حتی می‌تواند بر قد کودک در دوران نوجوانی و بزرگ‌سالی تأثیر بگذارد. ظاهراً ترکیبات غنی از ید شیر، هورمون‌های خاصی را تولید می‌کند که توسط غده تیروئید ساخته می‌شود که به‌نوبه خود تأثیر مثبتی بر رشد دارد.

داشتن رژیم کامل و گنجاندن مواد غذایی سالم و مغذی از ضروریاتی است که منجر به افزایش قد جنین در شکم مادر می‌شود.

سطح پروتئین در نیمه دوم بارداری در رشد جنین مهم‌تر از ماه‌های ابتدایی است. رژیم غذایی که در آن پروتئین کافی گنجانده نشده باشد، باعث تأخیر در رشد و کوتاهی قد نوزاد می‌شود و افزایش قد جنین در شکم مادر را با اختلال روبرو می‌کند؛ بنابراین خوردن آجیل و مصرف مقادیر مناسب گوشت، کمک شایانی به  رشد می‌کند. برای میزان مصرف پروتئین باید با پزشک مشورت کرد. و از غذاهای ممنوعه دوری کرد. ماهی های حاوی جیوه، لبنیات غیر پاستوریزه و مصرف بیش از حد ویتامین ها در دسته موارد ممنوعه هستند.

قرص افزایش قد جنین

داروهایی که پزشک برای دوران بارداری تعیین می‌کند در رشد و افزایش قد جنین تأثیر مثبتی دارد.  بعضی از  این مکمل ها را باید پیش از تصمیم به بارداری مصرف کرد. مکمل‌هایی مانند فرو سولفات، اسید فولیک، مولتی ویتامین،  ویتامین دی و دیگر موارد که با توجه به آزمایش‌ها و محدودیت‌های مادر از سوی پزشک تعیین می‌شود، بسیار در رشد کودک مؤثر است. اما تقریباً چیزی به نام قرص افزایش قد جنین وجود ندارد و منظور از آن، قرص‌هایی است که ترکیب ویتامین‌های موردنیاز بدن مادر را تامین می‌کنند.

همانطور که در این مقاله بررسی شد، افزایش قد از دوران جنینی امکان‌پذیر است. خبر خوشایند کننده این است که دیگر افزایش قد به سن رشد محدود نمی‌شود. در واقع افزایش قد در بزرگسالی با روش‌های متعددی نیز امکان‌پذیر است. پکیج افزایش قد مجموعه قد پلاس، رویای شمارا جهت داشتن قد بلندتر محقق کرده است. تنها با اصلاح اناتومی بدن و حرکات ورزشی، بدون قرص و دارو به قد ایده‌آل خود برسید. جهت مشاوره رایگان کافی‌ست با ما در تماس باشید.

قدپلاس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=9948
0:00
0:00