پزشکی

بهترین داروهای گیاهی ( آیورودا ) برای افزایش قد

بهترین داروهای گیاهی ( آیورودا ) برای افزایش قد

آیا میدانستید که داروهای طب آیورودا برای افزایش قد وجود دارند ؟ عومل متعددی هستند که بر روی رشد قد فرد تاثیرگذار هستند. برخی از محصولات آیورودا به گونه ای باشند که به صورت غیر مستقیم بر روی رشد قد شما تاثیر داشته باشند. این محصولات طبی غده هیپوفیز شما را تحریک کرده و باعث میشوند که ترشح هورمون رشد در بدن شما بیشتر شود. در این صورت بدن شما استقامت بالایی پیدا کرده و استخوان های شما مستحکم خواهند شد. البته لازم است بدانید که این موارد ممکن است صرفا برای افراد زیر سن جوانی تاثیر گذار باشد.

در این مقاله چند داروی محبوب و خوب آیورودا برای افزایش قد را به شما معرفی خواهیم کرد اما لازم است توصیه پزشک خود را نیز قبل از مصرف این محصولات جدی بگیرید.

سوالی که پرسیده میشود این است که آیا طب آیورودا به افزایش قد شما کمک میکند ؟روش های مختلف طب آیورودا میتواند باعث افزایش قد شما شود اما زمانی که یک برنامه ورزشی مناسب را در کنار مصرف داروهای آیورودا داشته باشید باعث میشود که به طور طبیعی رشد قد بالایی داشته باشید.

شیلاجیت

یکی از داروهای گیاهی که برای رشد قد میتواند فواید متعددی شیلاجیت یا آسفالتیوم یا سنگ معدنی است.خواص این داروی آیورودا علاوه بر رشد قد باعث بهبود قدرت ، انعطاف بدن ، افزایش استقامت ، کنترل فشار خون ، افزایش میل جنسی ، بهبود حافظه و غیره میشود.

روش استفاده : این دارو را میتوانید با شیر گرم یا آب  مصرف کنید. مصرف این نوع ترکیب در صبح و عصر به شما توصیه میشود.

شیلاجیت
جنسینگ هندی

جنسینگ هندی

آشونگدا یا جنسینگ هندی یک از بهترین داروهای گیاهی برای افزایش قد است. این ریشه یک گیاه قدرتمند است که برای بهبود و استحکام استخوان ها بسیار مناسب است.

روش استفاده : میتوانید دو قاشق غذاخوری پودر جنسینگ را با شیر گرم حداقل 45 روز مصرف کنید تا بتوانید تاثیر آن را در رشد قد خود مشاهده کنید. یکی از ترکیباتی که همراه با جنسینگ مصرف میشود خرما ، کنجد سیاه ، قیسی و شیر گاو است. برای اینکه شاهد تاثیرات خوب آن باشید بهتر است که رژیم غذایی سالمی نیز در کنار مصرف این داروهای گیاهی داشته باشید تا موارد زائد و غیر مفید کمتر وارد بدن شما شوند. لازم به ذکر است اشخاصی که فشار خون دارند بهتر است که با پزشک خود برای مصرف این دارو مشورت داشته باشند.

شاتاوری یا مارچوبه

یکی از گیاهانی که جزو درمان های طب آیورودا برای افزایش قد نیز مورد استفاده قرار میگیرد شاتاوری یا مارچوبه است. این گیاه از ریشه و برگ گیاهان گرفته شده است که منبع غنی از کربوهیدارت ، پروتئین ، چربی ، ویتامین های   B C  A است. این گیاه غنی از مواد مغذی و معدنی است که برای رشد قد بسیار مناسب است. یکی از مزیت های مصرف این دارو درمان اختلالات عصبی ، التهاب و فشار خون است.

روش مصرف : معمولان پزشکان طب سنتی آیورودا مصرف این گیاه را تجویز میکنند که دوبار در صبح و عصر باید مصرف شود. لازم به ذکر است که کپسول آن نیز در بازار نیز موجود است. نکته مهمی که باید بانوان باردار توجه کنند دوری از مصرف این گیاه در طول دوران بارداری است.

شاتاوری یا مارچوبه
گیاه یشتیمادو

گیاه یشتیمادو

این دارو برای افزایش قد بسیار مناسب است و دارای خواص ضد میکروبی ، ضد استرس ، حاوی آنتی اکسیدان و ضد التهاب است. که باعث بهبود بافت پوست ، مو ، استقامت و قد افراد میشود.

روش مصرف : درروز میتوانید حداکثر 6 گرم مصرف کنید که میزان مصرف بزرگسالان باید بین 1 الی 3 گرم ، کودکان بین نیم الی 1.5 گرم است. میتوانید کپسول آن را از فروشگاه ها و عطاری ها تهیه کنید. مصرف این دارو برای بانوان باردار و شیرده اصلا توصیه نمیشود.

گیاه گوگول

این گیاه به طور چشمگیری به بهبود متابولیسم بدن کمک میکند. کسانی که کاهش وزن دارند میتوانید از این گیاه استفاده کنند. کسانی که کم کاری تیروئید دارند نیز میتوانید از این گیاه برای افزایش سطح هورمون تیروئید مصرف کنند. همانطور که میدانید کم کاری تیروئید باعث کوتاهی قد میشود که با این دارو تا حدی قابل رفع است.

روش مصرف : میتوانید یک یا دوبار در روز به میزان ¼ الی ½ قاشق غذاخوری از این گیاه استفاده کنید. اگر پودر آن را داشته باشید میتوانید با آب ، شیر و عسل مخلوط کرده و استفاده کنید.

گیاه گوگول
گیاه آرجونا

گیاه آرجونا

یکی از داروهای گیاهی برای افزایش قد آرجونا است. این دارو از پوست درخت به دست می آید و متابولیسم بدن را بهبود میبخشد که تاثیر مثبتی بر روی رشد فرد دارد. این دارو خواص آنتی اکسیدان داشته و برای قلب بسیار مفید است.

روش مصرف : گیاه یا عصاره پوست درخت آرجونا را میتوانید در قالب یک کپسول یک بار در روز طبق دستور پزشک متخصص مصرف کنید.

گیاه BALA

این گیاه برای افزایش قد و تقویت قدرت عضلانی بسیار مناسب است. روغن گیاه بالا برای ماساژ کودکان و ورزشکاران برای افزایش قدرت عضلات استفاده یشود. اگر این پودر این گیاه را با شیر مصرف کنید باعث بهبود بافت های بدن میشود.

روش مصرف : برگ bala را زیر نور آب خشک کرده و پودر کنید و روزانه حدود نیم الی 2 گرم از آن را با شیر با آب میوه مصرف کنید. البته باید ذکر کنیم که حتما با پزشم خود مشورت داشته باشید.

گیاه BALA
گیاه گودوچی

گیاه گودوچی

گیاه گودوچی در طب آیورودا مورد استفاده قار گرفته و باعث تقویت بافت ها و عضلات بدن میشود. این گیاه همچنین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و رشد قد را افزایش میدهد. یکی از درمان های ایده آل برای رشد قد در طب آیورودا استفاده از گیاه گودوچی است.

روش مصرف : پودر برگ گودوچی را خشک و آسیاب کرده و روزانه 3 الی 6 گرم با آب مخلوط کرده و جوشانده آن را روزانه یک بار مصرف کنید.

گیاه آمله

با مصرف منظم بدون شکست میتوانید شاهد رشد قد و کاهش وزن بدن باشید. این گیاه به مشکلات تیروئیدی که بر روی قد تاثیر منفی دارد کمک میکند.

روش مصرف : میتوانید آب میوه آمله را حدود 20 شب مصرف کنید. میتوانید آمله خیس شده را با عسل ، فلفل ، شکر ترکیب کرده و مانند یک مرب دوبار در روز 5 گرم از آن را مصرف کنید.

گیاه آمله

نتیجه گیری قدپلاس

عوامل متعددی هستند که بر روی رشد قد فرد در دوران کودکی و نوجوانی تاثیر میگذارد. داروهای آیورودا برای افزایش قد نام برده شده اند که میتوانید از این گیاهان دارویی برای افزایش قد خود استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که هیچگاه سرخود هیچ داروی شیمیایی و گیاهی را مصرف نکنید و حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید. به یاد داشته باشید که داشتن رژیم غذایی متعادل با تمام پروتئین های حیاتی ، ویتامین ها ، مواد معدنی در کنار مصرف این داروهای گیاهی ضروری است گیاهان طب آیورودا نمیتوانند به تنهایی معجزه کنند.

منبع : استایل ست لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *