پزشکی

دکتر افزایش قد

دکتر افزایش قد

شاید شما نیز جزو دسته افرادی باشید که نگران رشد قد خود هستید یا اینکه میخواهید برای افزایش قد بعد از بلوغ به دکتر افزایش قد مراجعه کنید تا بتوانید قد بلندتری نسبت به قبل خود داشته باشید. افزایش قد در دوران کودکی به راحتی امکان پذیر است. سنین بعد از بلوغ تا 21 سالگ نیز هنوز هم اگر صفحات رشد به صورت کامل بسته نشده باشد امید به رشد قد است. در غیر این صورت شما میتوانید تنها با پکیج افزایش قد تضمینی ، مقدار بسیار کم قد خود را میتوانید در بالای 25 سال افزایش دهید. دکتر افزایش قد میتواند متخصص ارتوپد ، متخصص غدد و تغذیه باشد.

به دلیل اینکه در کلینیک های ارتوپدی متخصصین مختلف نیز در زمینه رشد و افزایش قد نیز تخصص دارند شما میتوانید به این کلینیک ها مراجعه کنید و با پزشکان مرتبط مشاوره ای داشته باشید. باید در ابتدا ارزیابی دقیقی از صفحات رشد شما گرفته شود. پزشکان حد المکان تلاش میکنند تا میزان افزایش قد را بدون نیاز به جراحی آنالیز کنند.

به چه دکتری برای افزایش قد مراجعه باید کرد ؟

به چه دکتری برای افزایش قد مراجعه باید کرد ؟

اگر همواره نوجوان هستید و زیر 21 سال سن دارید بدانید که میتوانید با روش های طبیعی نیز قد خود را از حد ژنتیکی خود بالاتر ببرید. اما به این شرط است که صفات رشد شما با هم ترکیب نشده یا به اصطلاح بسته نشده باشد. دکتر افزایش قد کیتواند با بررسی صفحات رشد و میزان رشد بافی مانده که در کلینیک های ارتوپدی معتبر هستند به رشد قد شما کمک کنند. روش های پزشکی هست که باعث تشدید رشد فرد میشود که به غیر جراحی نیز میتوانید قد خود را افزایش دهید.  در کودکان رشد قد میتواند به راحتی زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

افزایش قد و صفحات رشد

برای افزایش قد ابتدا نیاز است تا یک سری از مسائل نیز روشن شود. در واقع صفحات رشد در بدن بسیار مهم هستند که باعث رشد استخوان ها میشوند. این صفحات به طور کلی طول استخوان ها را تعیین میکنند. صفحه رشد منطقه ای در دو انتهای استخوان های بلند است که باعث رشد استخوان و در نتیجه افزایش قد میشود. هر استخوان بلند حداقل دو صفحه رشد دارد که در دو انتهای استخوان قرار دارند. استوان های کوتاه مانند دست یک صفحه رشد دارند.

زمانی که صفحات رشد با هم ترکیب میشوند رشد قد نیز امکان پذیر نخواهد بود. مگر اینکه فرد با عمل جراحی بخواهد که قد خود را افزایش دهد. صفحات رشد افراد معمولا بعد از سن بلوغ شروع به بسته شدن میکنند که در بعضی از افراد این صفحات زودتر بسته شده و در برخی از افراد در سن 25 سالگی بسته میشود. بنابراین نهایت سن اینکه یک فرد بتواند بدون جراحی و به صورت طبیعی قد خود را افزایش دهد 25 سال است. بالاتر از این سن تنها با عمل جراحی افزایش قد امکان دارد.

دکتر برای افزایش قد متخصص

متخصص اطفال و کودکان

متخصص اطفال و کودکان پزشکی است که سلامت شما را بررسی و مدیریت میکند که شامل موارد فیزیکی ، رفتاری و سلامت و بهداشت روان است. بسیاری از بیماری ها هستند که اگر در دوران کودکی انجام شوند راحت تر درمان میشوند. بررسی میزان رشد قد کودکان از وظایف پزشک متخصص اطفال است. زمانی که پزشک با بررسی عملکردهای جسمانی کودک متوجه ود که رشد قد متناسبی ندارد با انجام یک سری معاینات و آزمایشات ممکن است که کودک را به متخصص غدد ارجاع دهد تا به صورت تخصصی تر علت کاهش رشد بررسی شود.

متخصص غدد و متابولیسم

متخصص غدد با متابولیزم یا فرآیند های بیوشیمیایی سروکار دارد که باعث عملکرد صحیح بدن از جمله نحوه تبدیل ذا به انرژی و رشد بدن میشود. زمانی که برای افزایش قد به متخصص غدد مراجعه میکنید پزشک با توجه به سن و وضعیت خورمون های بدن درمان و راهکار مناسبی را پیش میگیرد. زیرا بسیاری از مواقع هورمون های بدن اگر به صورت نامتعادل فعالیت داشته باشند باعث بروزمشکلات بسیار زیادی در بدن فرد میشوند. این پزشکان نیز برای راهکار افزایش قد سن را اولویت قرار میدهند که باید به گونه ای باشد که صفحات رشد فرد بسته نشده باشند.

افزایش قد در زیر 15 سال به راحتی امکان پذیر است که دکتر متخصص غدد نیز کمک میکند. متوقف کننده های استروژن یا مهارکننده های اروماتز هستند. این مورد صفحات رشد را کند میکنند تا فرد فرصت بیشتری داشته باشد تا رشد قد داشته باشد. ترشح استرژن در بدن منجر به جوش خوردن صفحات رشد میشود. بنابراین اگر ترشح آندروژن که تبدیل به استروژن میشود کاهش یاد فرصت بیشتری خواهید داشت تا صفحات رشد شما دیرتر بسته شده و رشد شما افزایش یابد. بدون درمان استروژن رشد کلی شما در 20 سالگی متوقف میشود که با این روش درمانی 1 الی 5 سانت افزایش قد بیشتری خواهید داشت.

برای افراد زیر 15 سال توصیه میشود که برای درمان رشد قد حتما به متخصص غدد مراجعه کنند. قد در واقع به عوامل ژنتیکی زیاید بستگی دارد. عملکرد غده هیپوفیز که مسئول ترشح هورمون رشد در بدن است بسیار مهم است. بدانید که تغذیه و تمرینات کششی نیز برای افزایش قد بسیار تاثیرگذار است. برخی از ورزش ها مانند بستکتبال  و والیبال تاثیر زیادی در افزایش قد دارند. بنابراین خواب کافی داشته و مواد مذغی حاوی پروتئین ، آهن ، کلسیم و ویتامین A مصرف کنید.

متخصص ارتوپدی

مراجعه به پزشک ارتوپد و کلینیک ارتوپدی همیشه بهترین انتخاب است. با بررسی میزان صفحه رشد میتوان مشخص کرد که چقدر از رشد قد باقی مانده و آیا نیاز به عمل جراحی وجود دارد یا خیر. در واقع آخرین گزینه برای افزایش قد عمل جراحی است. این عمل توسط متخصص ارتوپد صورت میگیرد که تنها در موارد ضروری پیشنهاد میشود. در این عمل استخوان های پا را شکسته و با فاصله انداختن میان استخوان ها آن ها را جوش میدهند که فرد قد بلندتر باشد.

ویژگی های دکتر برای افزایش قد

باید پزشک موردنظر متخصص و مجرب باشد بنابراین برای درمان رشد قد به هر پزشکی مراجعه نکنید زیرا تجربه و دانش در این زمینه بسیار مهم است. باید پزشک موردنظر دانش کاملی داشته تا بتواند تشخیص دقیقی از علت کمبود رشد بدهد. حرفه ای بودن و داشتن اطلاعات پزشکی روز دنیا بسیار مهم است بنابراین با توجه به تمامی موارد به پزشک مورد نظر برای افزایش قد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *