پزشکی, تناسب اندام و تغذیه, دسته‌بندی نشده

قرص افزایش قد

قرص افزایش قد

هورمون رشد (GH) در فرآیند های بیولوژیکی خاص در بدن شما از جمله رشد سلولی ، بازسازی سلول ها ، بهبود توده استخوانی و افزایش قد نقش مهمی را دارد. یکی از استراتژی های کارآمد برای افزایش قد استفاده از قرص های مکمل رژیمی رشد قد است. قرص های رشد قد سرشار از مواد مغذی حیاتی مانند ویتامین D3 و ویتامین B12 و کربنات کلسیم و روی و اسیدهای آمینه بدن را برای تولید هورمون GH تحریک میکنند. با قرار دادن قرص افزایش قد در رژیم غذایی خود میتوانید چند اینچ قد بلندتر شوید. باید ذکر کنم که زمانی میتوانید به طور طبیعی قد خود را افزایش دهید که صفحات رشد شما بسته نشده باشد. افزودن مواد مغذی به بدن برای رشد قد بعد از سن بلوغ کارساز نخواهد بود.

عوامل محیطی نیز مانند ورزش و تغذیه نیز تا حدودی مانند جنبه ژنتیکی بر روی قد افراد نقش دارند. از یک سالگی تا بلوغ حدود سالانه دو اینچ افزایش قد داریم. زمانی که افراد وارد دوران بلوغ میشوند نرخ رشد قد به طور متوسط سالانه به 4 اینچ نیز میرسد. شایان ذکر است که میزان رشد در افراد با هم متفاوت است. به عنوان مثال رشد قد در دختران در اوایل نوجوانی شروع میشود در حالی که در پسران در اواخر سن نوجوانی آن ها است. زمانی که بلوغ را پشت سر میگذرانید افزایش قد نیز از بین میرود و سرعت آن کاسته میشود.

چرا به قرص افزایش قد نیاز دارید ؟

قرص های رشد قد به صورت مصنوعی فعالیت های هورمونی بدن شما از جمله هورمون های رشد را افزایش میدهند. زیرا این هورمون نقش بسیار مهمی بر روی رشد قد افراد دارد. قرص های رشد قد حاوی مجموعه ای از مواد مغذی مانند ویتامین ها ، کلسیم ، روی و پروتئین است که برای افزایش قد افراد ضروری استک. البته باید این قرص ها را زیر نظر پزشک متخصص مصرف کنید .

از طریق این مکمل ها ویتامین ، مواد معدنی و سایر مواد مغذی وارد بدن شما میشود که د راین صورت نقصانی در رشد نخواهید داشت. بسیاری از این قرص ها و مکل های افزایش قد حاوی گیاهان دارویی هستند که باعث بهبود کیفیت خواب و افزایش سطح انرژی بدن شما میشود.

با توجه به ویتامین ها و مواد معدنی که در قرص های رشد قد جود دارد مطمئن خواهید بود که بدن شما تمام نیازهای رشد قد را دارد.

قرص های رشد قد برای افرادی که رشد قد آن ها در سنین پایین متوقف یا کند شده است بسیار مفید است. زیرا ممکن است که کودک به دلیل داشتن تغذیه نامناسب نتوانسته است که مواد مغذی را دریافت کند و هورمون های رشد آن کند شده است.

قرص رشد قد

آیا قرص های رشد قد موثر هستند ؟

والید نهمواره نگران این هستند که فرزندانشان به بالاترین میزان قد خود برسند. قرص ها و کپسول های زیادی در بازار وجود دارد که برخی از این مکمل ها برای رشد قد توسط ساطمان های بهداشت قابل اعتماد هستند. اما برخی دیگرصرفا جنبه تبلیغاتی دارند. د راین مقاله به شما توضیح خواهیم دداد که قرص افزایش قد چیست و چگونه در بدن عمل میکند.

قبل از اینکه وارد توضیحات در مورد کپسول ها و قرص های افزایش قد شویم . باید بگوییم که هر استخوان بلند دارای حداقل دو صفحه رشد است که ناحیه غضروفی نزدیک به استخوان است. این صفحات تا انتهای سن بلو رشد میکنند که بعد از اتمام آن بسته شده و محکم میشوند. زمانی که وارد سن جوانی میشوید سرعت رشد صفحات کاهش میباید که برای مردان در سن 18 الی 20 سالگی و برای مردان از سن 20 تا 23 سالگی است.

در طول سال های رشد عوامل زیادی بر رشد قد تاثیر میگذارند که میتوان به ژنتیک ، تغذیه و ورزش اشاره کرد. شرایط ژنتیکی را نمیتوانید تغییر دهید اما شرایط غیر ژنتیکی را میتوانید تغییر دهید. قرص های افزایش قد زیادی در بازار وجود دارد. این قرص های مکمل هایی هستند که مواد مغذی برای رشد قد شما را فراهم میکنند و حاوی ویتامین های D , B1 , B2 C و کلسیم هستند. رژیم غذایی بسیاری از مردم کامل نیست به همین دلیل از این مکمل ها استفاده میکنند.

آیا افزایش قد امکان پذیر است ؟

آیا تا به حال به خود در آینه نگاه کرده اید که چگونه میتوانید قد خود را افزایش دهید ؟ بسیاری از مردم بر این فکر هستند که چگونه میتوانند قد فعلی خود را بلندتر کنند. زمانی که سن رشد به پایان رسید افزایش قد تا حدی غیر ممکن خواهد بود. اما قبل از رسیدن به این سن و قبل از بسته شدن صفحات رشد شما میتوانید قد خود را افزایش دهید.

ژنتیک عامل بسیار مهمی برای رشد قد است اما عوامل محیطی دیگری نیز هستند که بر روی این موارد تاثیرگذار هستند. به طور متوسط قد بسیاری از افراد پس از 20 سالگی افزایش نخواهد داشت. به طور دقیق صفحات رشد در استخوان پس از رسیدن به سن خاصی شروع به غیر فعال شدن میکنند و در این صورت بلند شدن استخوان های شما نیز تا حدودی متوقف میشود.

صفحات رشد به سادگی نواحی غضروفی تخصصی در انتهای استخوان های بلند شما هستند. در زنان صفحات رشد در حدود 16 سالگی شروع به متوقف شدن میکند و در مردان بین 14 الی 19 سالگی است.

البته توجه کنید که فعالیت های روزانه شما نیز بر روی قد تاثیر گذار است . شما میتوانید تمریناتی را انجام دهید که باعث کاهش قد یا افزایش قد و بهبود وضعیت بدن و سلامتی شما شود. بنابراین سعی کنید که عادات غذایی سالم به همراه ورزش را تجربه کنید.

supplements for increasing height

عوارض قرص های افزایش قد

برخی از قرص های افزایش قد عوارض جانبی خفیفی را به همراه دارند که میتوان به ضعیف ترین افکت های آن ها مانند آلرژی اشاره کرد. در ادامه به سایر عوارض جانبی در این زمینه خواهیم پرداخت :

  • افزایش سطح کلسترول بر اساس مطالعات
  • درد مفاصل و ماهیچه ها
  • سردردهای میگرنی
  • بی حس شدن پوست
بهترین قرص افزایش قد

راه های دیگر برای افزایش قد

اگر علاقه ای به استفاده از قرص های افزایش قد ندارید میتوانید از مجموعه ای از استراتژی های دیگر استفاده کنید تا بتوانید قد خود را افزایش داده و سلامت عمومی خود را ارتقا دهید

 رژیم غذایی متعادلی

لبنیات ، میوه های تازه ، پروتئین ها ، غلات کامل ، سبزیجات تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید و از خوردن وعده های غذایی مملو از چربی های اشباع ، ترانس و قند خودداری کنید.

مکمل های کلسیم برای سالمندان یا کسانی که شرایط زمینه ای دارند بر روی تراکم استخوان آن ها تاثیر میگذارد که میتواند باعث کاهش قد شود.

خواب کافی

اگرچه کمبود خواب ممکن است در دراز مدت رشد قد شما را به خطر نیندازد اما ساعت کمتر از حد توصیه شده بر تولید HGH یک هورمون رشد حیاتی است که باید به طور متوسط 7 ساعت در روز بخوابید.

ورزش

تمرینات مکرر استخوان ها و ماهیچه های شما را تقویت میکند که در تولید HGH نیز تاثیرگذار هستند. بزرگسالان و کودکان باید برای تقویت استخوان ها ورزش منظم داشته باشند.

وضعیت بدن

 وضعیت بدن شما میتواند بر روی قد تاثیر بگذارد. نحوه ژست گرفتن شما میتواند روی خم شدن و افتادگی یا صاف بودن بدن شما که در نتیجه قد شما است تاثیرگذار باشد. بنباراین مراقب نحوه خوابیدن ، نشستن و ایستادن خود باشید. یوگا و وضعیت صحیح بدن میتواند بر روی افزایش قد شما تاثیر به سزایی داشته باشد.

کپسول افزایش قد

قرص افزایش قد در مقابل کپسول رشد قد

هنگامی که در بازار به دنبال بهترین قرص های رشد قد هستید این است که در ابتدا قرص ها چه تفاوتی با کپسول ها دارند ؟ این دو شباهت زیادی به هم دارند اما ترکیب و عملکردشان نیز متمایز از هم است.

برای شروع قرص های رشد قد دارای ماندگاری بسیاری طولانی هستند که به شکل های مختلف در بازار وجود دارد. دوزهای بالاتری از مواد فعال در مقایسه با کپسول ها کنترل میکنند. نقطه ضعف آن ها این است که بر خلاف کپسول ها عملکرد یا واکنش کندتری دارند که تجزیه شدن آن ها در بدن سخت تر است.

کپسول ها به سرعت عمل میکنند و بدنبر خلاف قرص ها کل دارو را جذب میکند. جذب سریع تر و کامل تر به کپسول ها برتری میبخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *