تناسب اندام و تغذیه

میانگین قد زنان چقدر است ؟

میانگین قد زنان در دنیا

میانگین قد زنان بستگی به محل تولد و بزرگ شدن او دارد. اگر یک خانمی در ایالت متحده بزرگ شده باشد ممکن است که میانگین قد 5.4 فوت را داشته باشد. که میانگین قد مردان در ایالات متحده از سن بالای 20 سال حدود 5 فوت و 9 اینچ است.

تغذیه و سایر عوامل سلامتی بر روی تفاوت قد در ملیت های مختلف تاثیرگذار خواهد بود. خوب برخی از افراد محدودیت هایی برای رشد قد دارند. مهاجرت کردن افراد یک از عواملی است که میتواند بر میانگین قد افراد تاثیر داشته باشد.

حقایقی در مورد میانگین قد زنان

در هر کشوری روش های گزارش دهی خاصی برای مشخص کردن میانگین قد افراد جامعه دارند. هیچ میانگین جهانی برای قد زنان وجود ندارد. قد به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور متوسط مردان در سرایر جهان از زنان بلندتر هستند.

تکامل در قد زنان

متوسط شکل و اندازه بدن با گذشت زمان تغییر میکند. به عنوان مثال یک زن با قد متوسط در دهه 1340 قد 5.3 فوت و وزن حدود 140 پوند داشته استو میانگین وزن یک زن در حال حاضر بیش از پیش و حدود 168 پوند است که نشان دهنده افزایش وزن در میان بانوان است.

میانگین قد زنان در سراسر جهان

بسیاری از منابع غیر رسمی میانگین قد زنان در جهان را 5 فوت و 3 اینچ گزارش داده اند. میانگین قد متوسط زنان اروپایی 5 فوت و 6 اینچ است. در بسیاری از مناطق آسیا از جمله چین ، متوسط قد زنان 5 فوت است. میانگین قد زنان در آمریکای شمالی متر از میانگین قد زنان در ایالت متحده آمریکا است. میانگین قد زنان در ایالت متحده و کانادا یکسان است. کوتاهترین میانگین قد برای زنان در جنوب آسیا کمتر از 5 فوت است.

چه چیزی قد را تحت تاثیر قرار میدهد ؟

برخی از عوامل طبیعی هستند که مربوط به استاندارد زندگی فرد میشوند.

ژنتیک

ژنتیک تاثیر اولیه ای بر قد دارد که حدود 60 الی 80 درصد از اختلاف قد نتیجه ساختار ژنتیکی است. اگر هر دو والدین کوتاه قد باشند کودک نیز قد کوتاه خواهد شد.

برخی از شرایط ژنتیکی بر قد و سایر عوامل رشد تاثیر میگذارند که نمونه آن سندرم ترنر است که منجر به کوتاهی قد در حد متوسط میشود.

محل

قد ممکن است که تحت تاثیر جایی که یک فرد بزرگ میشود باشد که بر روی قد او تاثیر میگذارد. عوامل محیطی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تمیزی آب
  • سرویس بهداشتی
  • تغذیه
  • دسترسی به واکسیناسیون
  • دتسترسی به مراقبت های بهداشتی با کیفیت در دوران بارداری و کودکی
  • آب و هوا

هورمون های بدن

برای مثال هورمون رشد انسان که HGH است باعث افزایش قد میشود/ البته اگر ترشح این هورمون در بدن فرد کم باشد منجر به کوتاهی قد او میشود.

تحقیقات گزارش دادخ است گه مکمل های HGH میتوانند به نرمال سازی قد در کودک کمک کرده و با کوتاهی غیر غیر طبیعی مقابله کند.

میانگین قد زنان
متوسط قد خانم ها

تغذیه

یک رژیم غذایی سالم میتواند به افزایش قد کودک کمک کند. این رژیم باید شامل مواد مغذی ضروری به ویژه کلسیم ، ویتامین D و پروتئین باشد.

خواب

خواب به تقویت هورمون های رشد کمک زیادی میکند. برای رشد طبیعی هر کودک باید هر شب 8 الی 10 ساعت بخوابد.

محیط خانواده

تجارب منفی و تروما میتواند به توانایی کودک برای رشد آسیب برساند. وقتی کودک در مکانی زندگی میکند که پرورش نمیدهد. احتمالا بیماری بیشتر و رشد کمتری را تجربه میکند.

تحقیقات نشان داده است که محیط خانه حمایت کننده برای رشد کافی در سال های پیش از نوجوانی به ویژه در دختران است.

جنسیت

مردان معمولا بلندتر از زنان هستند و در دوران بلوغ پسران رشد طولانی تر و سریع تری را دارند. رشد دختران تا سن 19 سالگی متوقف میشود در حالی که در پسران تا 22 سالگی ادامه دارد. به طور متوسط مردان 6 اینچ بلندتر از زنان هستند.

این تفاوت در زنان را میتوان به کروموزوم ها ارتباط داد. محققان دریافتند که کروموزوم X مسئول طیف وسیعی از تمایزات بین زن و مرد است. افرادی که دارای این گونه ها هستند قد کوتاهتری دارند. زنان از نظر ژنتیکی تمایل بیشتری به داشتن دو کروموزوم X دارند.

نتیجه گیری

میانگین قد زنان در سراسر جهان متفاوت است. جالب است بدانید که میانگین وزن بیشتر از میانگین قد در طول زمان در حال رشد است. قد مردان حدود 6 اینچ بیشتر از زنان است و ژنتیک در آن نفش مهمی را دارد. شرایط محطی افراد نیز بر روی قد آن ها تاثیر گذار است. دسترسی به تغذیه ، مراقبت های بهداشتی ، تغذیه در خانه و غیره میتواند به رشد فرد کمک کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *