سبک زندگی

نکاتی در خصوص درمان افزایش قد که نمیدانید

نکاتی در خصوص درمان افزایش قد که نمیدانید

بدن انسان توانایی خاصی برای رشد در هر سنی را دارد. شما میتوانید این توانایی بدن خود را با طب سوزنی و طب سنتی نیز فعال کنید. با روشی که طبیعت بدن را ساخته باید هماهنگ شوید تا بتوانید رشد را از راه طبیعی خود پیش ببرید.

برنامه یا پکیج افزایش قد باید بر اساس اصول علمی بدن انسان طراحی شود. باید روش هایی را امتحان کنید که عوارض جانبی نداشته باشند و بدون دارو و قرص این کار را اننجام دهید.

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید مغز رشد انسان را منترل میکند. سیستم هیپوتالامون (هیپوفیزیال) این کار را انجام میدهد که هورمونی با نام ghrh را تولید میکند که هورمون آزادکننده هورمون رشد است. این هورمون سوماتروکرینین از طریق جریان خون به قسمت ابتدایی غده هیپوفیز حرکت میکند سپس لوب فرونتال هیپوفیز را تحریک کرده و باعث میشود که هورمون رشد ترشح شود. که به نوبه خود تقسیم سلولی و رشد را در سراسر بدن تحریک میکند که به وضوح در سیستم عضلانی و اسکلتی بدن دیده میشود.

غده هیپوفیز

رشد انسان به ژنتیک و هورمون های بدن فرد بستگی دارد. پس از بلوغ پتانسیل رشد در بدن انسان به دلیل غیر فعال شدن غده هیپوفیز و بسته شدن صفحات رشد کاهش پیدا میکند. طی برنامه پکیج افزایش قد قدپلاس رشد قد با تحریک غده هیپوفیز برای بالا بردن سطح هورمون های رشد در صورت میگیرد که باعث رشد بخش های غضروفی (مفاصل بین استخوان ها) ، مهره ها و استخوان ها میشود.

غده هیپوفیز
رشد غضروف ها

رشد غضروف ها

بیشتر استخوان ها بعد از بلوغ نمیتوانند رشد کنند. غضروف هایی که دو استخوان را به هم متصل میکنند ضخیم میشوند. قسمت انتهایی هر مهره ، انتهای استخوان های ران ، انتهای استخوان های ساق پا و زیر زانو هر کدام میتوانند یک اینچ رشد کنند که باعث میشود دو اینچ به قد شما اضافه کنند.

ستون فقرات

ستون فقرات در قسمت بالایی بدن نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند زیرا 35 درصد از کل قد ما را تشکیل میدهند. یک از بخش های مهم ستون فقرات دیسک های بیم مهره ای است. در برنامه افزایش قد دیسگ های مهره ها گسترش پیدا میکند که باعث میشود ستون فقرات شما طولانی شوند و افزایش قد صورت گیرد.

تحقیقات علمی اخیر ثابت کرده است که بیشتر جوانان میتوانند چند اینچ بلندتر شوند حتی بعد از اینکه استخوان های پایین بدن سفت شده است. علاوه بر طول استخوان ران ، سایر استخوان های پایین تنه ، طول ستون فقرات در قسمت بالایی بدن به طور قابل توجهی به قد انسان کمک میکند.

به طور خلاصه افزایش قد فرد از طریق تغییرات هورمونی و ضخامت دیسک بین مهره ای صورت میگیرد. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افزایش قد بین 2 الی 3 سانت برای انسان در جوانی امکان پذیر خواهد بود.

منبع : هلث

ستون فقرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *