ورزشی

ورزش های که باعث افزایش قد میشوند

ورزش های که باعث افزایش قد میشوند

همه جا دیده و خوانده اید که انجام فعالیت های ورزشی برای افزایش قد به صورت طبیعی بسیار مفید است. ورزش های افزایش قد برای کودکان و بزرگسالان وجود دارد که میتواند به افزایش و رشد قد کمک زیادی کند. اما در این میان ورزش هایی هستند که نیز باعث کوتاهی قد میشوند که میتوانید از آن ها پرهیز کنید. اگر شما نیز به ورزش کردن علاقه دارید و میخوهاید که رشته ورزشی مناسب خود را انتخاب کنید تا بلندتر شوید پس تا انتها همراه ما باشید.

 • انجام فعالیت های ورزشی مزایای بسیار زیادی دارد که باعث موارد زیر میشود :
 • افزایش اعتماد به نفس
 • کاهش استری
 • بهبود حس نظم و سخت کوشی
 • تنظیم فشار خون
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف
 • تقویت عضلات ، استخوان ها و مفاصل
 • کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • بهبود تعادل و هماهنگی
 • و غیره

بنابراین دانستید که ورزش کردن مزایای ذهنی و جسمی بسیار زیادی را دارد.

چه ورزش های افزایش قد مناسب هستند ؟

بسکتبال

شوت زدن ، دریبل ، پاس دادن و غیره همه به صورت کلی مهارت های ابتدایی هستند که هر بسکتبالیستی برای حرفه ای شدن باید به صورت متعدد تمرین کرده و انجام دهد. یکی از چیزهای مهمی که باعث میشود تا در بسکتبال خوش بدرخشید بلند قد بودن است. البته مهارت یک بسکتبالیست از اندازه قد او بسیار مهمتر است. اما به هر حال با انجام این کارها در طول روز باعث میشود که قد کسی که بسکتبال بازی میکند افزایش پیدا کند. کودکانی از سنین پایین بسکتبال بازی میکنند باعث میشود که تمام آن تحرکات مانند دویدن و پریدن باعث شود که مواد مغذی و کسیژن به صفحات رشد فرد رسیده و باعث قد بلند شدن او شود.

بسکتبال
فوتبال

فوتبال

اگر میخوهاید که یک فوتبالیست حرفه ای شوید باید مهارت خوبی در شوت زدن ، دریبل و پاس توپ داشته باشید. در فوتبال باید از پاهای خود استفاده کنید که این کشیدگی های عضلانی باعث افزایش قد شما میشود. تاثیری که صفحات رشد از بازی کردن در فوتبال میگیرند به رشد استخوان ها کمک میکنند که بیشتر شده و در نتیجه منجر به افزایش قد میشود.

دانشمندان میگویند که صفحات رشد افراد مختلف در سنین مختلف بافت اتسخوانی جدیدی را تولید میکند. اگر صفحات رشد شما فعال باشد بدانید که دیر نیست و میتوانید با ورزش قد خود را افزایش دهید. ورزش برای تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است که باعث حفظ تناسب اندام فرد میشود.

شنا کردن

همانطور که میدانید ورزش هایی کششی برای افزایش قد بسیار مناسب هستند. ورزش شنا اعم از کرال سینه ، پروانه ، قورباغه و غیره باعث کشیدگی بدن میشوند. ورزش شنا میتواند یک فرد کوتاه قد را تبدیل به یک فرد بلند قد کند زیرا زمانی که شما در استخر هستید کمتر در معرض جاذبه زمین قرار میگیرید.

شنا
موج سواری

موج سواری

اگر در نزدیک یک اقیانوس زندگی میکنید بهتر است که به جای شنا از ورزش هایی مانند موج سوار نیز بهره ببرید. موج سواری باعث میشود که زمان زیادی را در آب بمانیددر این حالت گرانش زمین کمتر بر بدن شما تاثیر میگذاردد و به ستون فقرات شما این اجازه را میدهد که بلند تر شوند. زمانی که روی تخته موج سواری هستید همواره کمر خود را دراز میکنید تا تعادل خود را حفظ  کنید این کشش باعث افزایش قد نیز میشود. موج سواری باعث میشود که مقدار زیادی ویتامین d به بدن شما برسد در این صورت برای رشد استخوان های شما بسیار سودمند است.

گلف

وقتی صحبت از ویتامین D میشود یکی از ورزش هایی که به شما کمک میکند این ماده مغذی را از طریق نور خورشید دریافت کنید گلف است. گلف نیز جزو ورزش هایی است که بدون خسته شدن میتوانید قد خود را افزایش دهید. زیرا در این ورزش باید ستون فقرات خود را در حالت عادی نگه دارید که مستلزم این است که پشت خود را صاف کنید. داشتن فرم بدن نامناسب در این بازی میتواند شما را از انجام یک پرتاب خود بازدارد. حرکات چرخشی به کشش بیشتر ستون فقرات شما کمک میکند.

گلف
گلایدر سواری

گلایدر سواری

یکی از ورزش های تفریحی که یک نوع فعالیت کششی نیز محسوب میشود گلایدر سواری است. آویزان شدن میتواند باعث افزایش قد شود زیرا ستون فقرات تشویق به کشیئه شدن میشوند. زمانی که شما در آسمان هستید همواره به مدت چند ساعت عمل کششی را انجام میدهید.

دوچرخه سواری

ورزش های زیادی وجود دارد که فشار غیر ضروری را به بدن وارد نمیکند. این ورزش ها از ینین کم تا افراد مسن که درد مفاصل دارند بسیار مفید است. یکی از فعالیت های مفید برای تناسب بدن دوچرخه سواری است. رکاب زدن باعث میشود که علارغم سایر ورزش ها ضربه کمتری به مچ پا و زانو وارد شود. اگر به دنبال ورزشی هستید که یادگیری آن آسان باشد میتوانید دوچرخه سواری را امتحان کنید که باعث کشیدگی ستون فقرات شما موقع رکاب زدن میشود. دورچه های ثابت نیز در منازل وجود دارند اما بهترین آن دوچرخه سواری خارج از منزل است که به کشیدگی عضلات کمک زیادی میکند.

دوچرخه سواری
صخره نوردی

صخره نوردی

کوهنوردی و صخره نوردی قد شما را بلندتر میکند. شما نیز افرادی را دیده اید که از صخره ها و دیوارها بالا میروند و در نتیجه مجبور هستند که بازوها ، پاها و کمر خود را دراز کنند. کوهنوردی برای افرادی که دوست دارند قد بلندتری داشته  باشند بسیار مفید است. هنگامی که بازوهای خود را آویزان میکنید جاذبه تاثیر کمتری بر بدن شما دارد که باعث میشود فشار کمتری بر روی ستون فقرات شما وارد شده و باعث طولانی تر شدن آن میشود. صخره نوردی را میتوانید در باشگاه های مربوطه یا در طبیعت انجام دهید.

تنیس

تنیس برای افرادی که دوست دارند قدبلند باشند بسیار مفید است. تنیس جزو ورزش هایی با فعالیت بدنی بالا و تاثیرگذار است که تراکم استخوان ها را افزایش میدهد و خطر پوکی استخوان را کاهش میدهد. داشتن عضلات شکم قوی برای حفظ وضعیت بدنی متناسب لازم است. فرم بدن در این ورزش بسیار مناسب است و همواره در حال کشش عضلات بدن هود هستید.

تنیس
یوگا و افزایش قد

یوگا

یوگا توسط بسیاری از دانشمندان یک نوع ورزش محسوب میشود که نیاز به تسلط ذهنی در کنار جسم خود دارید. یوگا نوعی ورزش است که در المپیک و مسابقات مشاهده نمیکنید اما همه میدانید که برای خوش اندام شدن و کاهش استرس بدن بسیار عالی است. برای قدبلند تر شدن میتوانید به صورت منظم یوگا انجام دهید زیرا شامل تمرینات کششی بسیار زیاد است. این تمرینات کششی ستون فقرات شما را تحت فشار قرار داده و باعث کشش و بلند تر شدن آن میشود. صاف کردن ستون فقرات ، عقب کشیدن شونه ها و موازی نگه داشتن چانه با زمین یکی از تمریناتی است که باعث بلندتر شدن شما میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *