میانگین قد زنان در ایران

میانگین قد زنان در ایران

از آنجا که قد یکی از عوامل مهم در تعیین جذابیت و اعتمادبه‌نفس است قد مناسب برای دختران می‌تواند به آن‌ها احساس رضایت و اطمینان از خود را بدهد. اما باید توجه داشت که قد مناسب برای هر سن دختر ممکن است متفاوت باشد. در این مطلب از قدپلاس به میانگین قد زنان در ایران و جهان اشاره کرده و راه حل هایی برای افزایش قد ارائه می دهیم.

میانگین قد خانم‌ها چقدر است؟

قد دختران به عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، تغذیه، سلامت و شرایط زندگی بستگی دارد. در سنین نوزادی و کودکی، رشد قد به‌صورت سریع اتفاق می‌افتد با این حال بیشترین میزان رشد قد در مراحل اولیه بلوغ است . در نوجوانی به یک نقطه توقف می‌رسد. بعد از شروع پریود ، رشد قد در دختران کاهش می‌یابد و بعد از این دوره، رشد قد به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

برای افزایش قد در دختران، باید به تغذیه مناسب، ورزش منظم و خواب کافی توجه کرد. مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم، پروتئین و ویتامین D همچنین، تمرینات ورزشی مناسب نیز می‌تواند به رشد قد کمک کند.

متوسط قد جهانی زنان چقدر است؟

به‌طورکلی مردان در سراسر دنیا نسب به خانم‌ها قد بلندتری دارند. میانگین قد خانم‌ها در جوامع مختلف ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند ارثی، تغذیه، فعالیت‌های ورزشی و سلامتی بستگی دارد. حتی محیطی که فرد در آن زندگی می‌کند نیز می‌تواند در رشد قند تأثیرگذار باشد.

باید توجه کرد که هیچ میانگین جهانی برای قد خانم‌ها وجود ندارد؛ زیرا اندازه قد می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برای مثال این میانگین در خانم‌های اروپایی ۱.۶۷ سانتی‌متر است. درحالی‌که در بسیاری از مناطق آسیایی از جمله چین، قد متوسط خانم‌ها ۱.۵۲ سانتی‌متر است.

کمترین عدد مربوط به جنوب آسیاست که میانگین قد کمتر از ۱.۵۲ سانتی‌متر دارند. اما باید در نظر داشت که این میانگین‌ها ممکن است با تغییرات فردی متفاوت باشند و هر فرد می‌تواند قدی مناسب برای خود داشته باشد.

متوسط قد جهانی زنان
متوسط قد جهانی زنان

میانگین قد زنان در ایران

در سال‌های اخیر، متوسط قد زنان و مردان در بسیاری از کشورها رو به بهبود رفته است، اما میزان این افزایش‌ها و میزان تفاوت قد بین مردان و زنان باتوجه‌به کشورهای مختلف و شرایط متفاوت است. در ایران نیز مانند خیلی از کشورها میانگین قد زنان در بازه‌های سنی مختلف متفاوت است.

بر طبق داده‌های وب‌سایت “داده‌های جهانی” میانگین قد زنان در ایران 161 سانتی‌متر است که در بین 169 کشور در دنیا در جایگاه 69 قرار دارند.

قد مناسب برای نوزادان دختر

باتوجه‌به اینکه هر دختر نوزاد دارای رشد و توسعه منحصربه‌فرد خود است، میانگین قد دختران در هر سن و مرحله از زندگی ممکن است متفاوت باشد. اما برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به جدول زیر که میانگین قد دختران نوزاد در سنین مختلف را نشان می‌دهد مراجعه کنید:

 • در سن 1 ماهگی: حدود 50-55 سانتی‌متر
 • در سن 3 ماهگی: حدود 60-65 سانتی‌متر
 • در سن 6 ماهگی: حدود 65-72 سانتی‌متر
 • در سن 9 ماهگی: حدود 70-78 سانتی‌متر
 • در سن 12 ماهگی: حدود 75-82 سانتی‌متر

قد مناسب برای کودکان دختر

نمودارهای قد توسط متخصصان کودک یا پزشکان تغذیه برای تشخیص این که رشد کودک چگونه باید باشد استفاده می‌شوند. میانگین قد دختران کودک در سنین مختلف طبق جدول زیر است:

 • در سن 2 سالگی: حدود 85-93 سانتی‌متر
 • در سن 3 سالگی: حدود 94-102 سانتی‌متر
 • در سن 4 سالگی: حدود 101-110 سانتی‌متر
 • در سن 5 سالگی: حدود 107-116 سانتی‌متر

قد مناسب برای نوجوانان دختر

دختران در نوجوانی و بین سنین 12 تا 15 سالگی خود بیشترین مقدار رشد قدی خود را دارند؛ ولی باتوجه‌به این که بلوغ در آنها در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد، توقف رشد آنها نیز صورت می‌گیرد. میانگین قد دختران نوجوان در سنین مختلف طبق موارد زیر محاسبه می‌شود:

 • در سن 10 سالگی: حدود 135-145 سانتی‌متر
 • در سن 12 سالگی: حدود 145-155 سانتی‌متر
 • در سن 14 سالگی: حدود 155-165 سانتی‌متر
 • در سن 16 سالگی: حدود 160-170 سانتی‌متر

قد دختران تا چه سنی بلند می‌شود

قد دختران با سرعت تقریباً زیادی در طول دوران نوزادی و کودکی افزایش میابد به‌طوری‌که در 4 سالگی بیشتر آنها دوبرابر زمان تولد خود بلند هستند. با رسیدن به سن بلوغ مجدد قد دختران به طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد و پس از آن به طور کمتری ادامه پیدا می‌کند. چند سال پس از بلوغ نیز صفحات رشد بسته شده و رشد قد آنها متوقف می‌شود.

پکیج افزایش قد در قد پلاس به شما کمک می‌کند تا به بلندترین آرزوی خود برسید!

ما با ارائه برنامه‌های تخصصی افزایش قد و مشاوره با متخصصان تغذیه و ورزش، به شما کمک می‌کنیم تا قد خود را به طور طبیعی و بدون عوارض جانبی افزایش دهید.

پلاس 1 1

رشد قد در دختران بعد از شروع پریودی

در کنار عوامل مختلف، سرعت رشد قد دختران هم به میزان ترشح هورمون‌های رشد و استروژن ارتباط دارد. جهش رشد قدی و حداکثر افزایش آن، حدود یک تا دو سال قبل از شروع پریود اتفاق می‌افتد. افزایش قد بعد از این دوره به طور کامل متوقف نمی‌شود؛ اما به طور محدود ادامه پیدا می‌کند.

بهترین راه افزایش قد در دختران

برای افزایش قد در دختران، باید به تغذیه مناسب، ورزش منظم و خواب کافی توجه کرد. مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم، پروتئین و ویتامین D نیز می‌تواند به رشد قد کمک کند. همچنین، از روش‌های تمرینات ورزشی مناسب برای افزایش قد می‌توان استفاده کرد.
همچنین، برخی پکیج‌های افزایش قد نیز در بازار موجود است که ممکن است شامل ترکیباتی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و هورمون‌ها باشند.

در این میان پکیج افزایش قد کال تو اکشن یک راه ساده و مؤثر است که شامل تمرینات کششی، تمرینات پرشی و تغذیه مناسب است. این پکیج به شما کمک می‌کند قد خود را بهبود بخشید و به‌صورت طبیعی و بدون عوارض جانبی افزایش قد کنید. بااین‌حال، قبل از استفاده از هرگونه پکیج، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

سخن پایانی

در دوره نخست زندگی، رشد قد و وزن نوزاد بسیار مهم است و برای دختران نیز این موضوع بسیار حائز اهمیت است. در این دوره، رشد سریعی در بدن دختر صورت می‌گیرد و به همین دلیل، تغذیه مناسب و مراقبت‌های بهداشتی صحیح بسیار مهم است. متوسط قد خانم‌ها در سراسر جهان باتوجه‌به ملیت، سن و شرایط مختلف متغیر است.

در ایران، متوسط قد زنان حدود 161 سانتی‌متر است. قد زنان ایرانی در جایگاه 69 از میان 126 کشور دنیا قرار دارند. در دختران، قد تا چند سال بعد از بلوغ به طور طبیعی بلند می‌شود. پس از این سن، رشد قد به‌شدت کاهش می‌یابد و پس از آن به طور کامل به پایان می‌رسد. برای داشتن قد مناسب برای دختران، باید به تغذیه مناسب، ورزش منظم و خواب کافی، همچنین، استانداردهای قابل‌قبول و واقع‌بینانه و روش‌های مدیریت استرس و اضطراب توجه کرد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11195