سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

12 تمرین ورزشی برای رفع احساس ناراحتی و افسردگی !

تمرین ورزشی برای رفع احساس ناراحتی

احساس غم و اندوه میتواندبه سرعت اهداف تناسب اندام را از بین ببرد و انگیزه فرد را برای ادامه تمرینات کاهش دهد. زمانی که حال روحی خوبی ندارید انجام فعالیت های ساده روزانه مانند غذا درست کردن و تمیزکاری میتواند برای شما مشکل ساز باشد. در این مقاله به شما 12 تمرین ورزشی برای رفع احساس ناراحتی و افسردگی گفته میشود پس تا انتها همراه ما باشید. 

زمانی که خلف و خوی شما ضعیف است اولویت دادن به ورزش میتواند به نفع شما باشد. ورزش کردن میتواند به شما کمک زیادی کند تا از غم و اندوه نیز خلاص شوید. یک مطالعه جامع نشان داده است که ورزش کردن میتاند عملکرد مغز و روح شما را تغییر دهد و همین باعث شده که اضطراب شما کمتر شود.

در ادامه به شما پنج تمرین برای پتانسیل قوی و برای تقویت خلف و خوی گفته میشود. و میتواند کمک کند تا انگیزه به سمت قدرت فیزیکی و ذهنی بالایی را داشته باشید. در ضمن توجه داشته باشید که بسیاری از این ورزش های کششی میتواند برای رشد قد زیر سن 21 سال نیز مناسب باشد.

تمرینات ورزشی معجزه آسا برای زمانی که غمگین هستید

30 دقیقه مدیتیشن + 30 دقیقه پیاده روی برای درمان افسردگی

طبق مطالعات تقریبا اگر 1 ساعت برای مراقبه وقت بگذارید میتواند میزان قابل توجهی از افسردگی شما را کاهش داده و افکار منفی را از ذهن شما دور کند.

برای پیروی از رویکرد مشابهی داشتند 20 دقیقه را برای مراقبه نشسته انجام داده و 10 دقیقه را برای پیاده روی آرام گذاشتند. بعد از این کارها 30 دقیقه پیاده روی کنید که باعث میشود ضربان شما بالا رود.

30 دقیقه tai-chi

طبق یک مطالعه نشان داده شده است که فعالیت بدنی ذهن آگاهی مانند tai-chi تغییرات مطلوبی را بر روی سلامت جسم و روان شما خواهد داشت. تای چی یک هنر رزمی باستانی چینی است که در سراسر جهان از فواید سلامتی آن گفته میشود. این تمرین همراه با حرکات آهسته و ملایم است که ترکیبی از تنفس و ذهن است که امید و آرامش را در بدن افزایش میدهد.

تمرین های تای چی متفاوت هستند اما همه تمرین ها به صورت کلی برای تقویت عضلات و بهبود جریان خون هستند. بهتر است که قبل از ثبت نام در این دوره ها ابتدا ویدیو های آن را مشاهده کرده و با نحوه عملکرد این ورزش آشنا شوید

تمرینات ورزشی معجزه آسا برای زمانی که غمگین هستید
مجموعه ای از حرکات هاتا یوگا برای رفع غم و اندوه

مجموعه ای از حرکات هاتا یوگا برای رفع غم و اندوه

اثرات مثبت یوگا برای سلامت روان از کسی پوشیده نیست. در یک بررسی سیستماتیک از یوگا برای بهبود علائم غم و اندوه و افسردگی گفته شده است. هاتا یوگا نوعی از یوگا است که برای کاهش احساس افسردگی بسیار مفید است.

پنج ژست هاتا یوگا برای مبارزه با غم و اندوه است که میتوانید به تنهایی انجام داده و یا به صورت گروهی.

ژست کودک

با نشستن رو به جلو مانند ژست کودک میتوانید احساس آرامش کنید. این ژست نیم تنه را باز میکند و امکان میدهد که بتوانید تنفس بهتری داشته باشید.

سگ رو به پایین

این نوع حالت که به نام downward facing dog است یک حالت معکوی است که میتواند فشار را به تاج شما منتقل کند که باعث شده تا خلق و خو و احساسات شما را تثبیت کند. بهتر است که در این حالت وزن خود را در پاها نگه دارید اگر نمیتوانید میتوانید زانوهای خود را خم کنید.

ژست پل

ژست های گشاد باعث باز شدن قفسه سینه شده که باعث میشود احساس شادی و اعتماد به نفس داشته باشید. صاف دراز کشیده زانوها را خم کنید به این سینه شما اجازه میدهد که وضعیت بهتری داشته باشید و احساس غم و اندوه را از خود دور کنید.

ژست جسد

ژست آرامش نهایی که به انوان آرامش نیز شناخته میشود در پایان همه تمرینات است که باید 5 الی 10 دقیقه را دراز کشید و از مزایای آن استفاده کنید.

پایه سر – یک حالت پیشرفته

این حالت پیشرفته به این صورت است که حالت ایستادن بر روی سر دارد. این وارونگی تاثیر مثبتی بر مرکز احساس شما گذاشته است. که کمک به کاهش تولید کورتیزول که هورمون استرس است میکند.

این حالت همینطور به بدن انرژی میدهد یرا از شانه ها ، سر ، همسترینگ ، ستون فقرات و هسته به توانایی کل تعادل بدن کمک میکند.

اگر ایستادن روی سر برای سطح فعلی یوگا چالش برانگیز است میتوانید به دیوار تکیه داده و با قرار دادن پاهای خود این حرکت را انجام دهید.

تعادل 10 دقیقه ای

در یک بررسی سیستماتیک از مجله مطالعات شادی در مورد رابطه بین ورزش و شادی نوشته است که فعالیت های بدنی باعث افزایش خلق و خو میشود. تمرینات تعادلی در دستیابی به این حساسات موثر است.

تمرین های تعادلی شادی آور

پاشنه تا پا راه رفتن

میتوایند از این تمرین تعادلی ساده با راه رفتن به سمت جلئ ، پاشنه تا پنجه با یک وضعیت ثابت و خنثی سر را بالا نگه داشته و به سمت جلو نگاه کنید و این کار را 5 بار تکرار کنید.

پیاده روی انگشتان پا

10 قدم پیاده روی در حالی که انگشتان پا از زمین بلند شده است میتواند به شما در تمرین عضلات مختلف پا کمک کند. این تمرین را باید چندبار تکرار کنید. در یک مطالعه محققان دریافتند که یک برنامه تمرینی تعادل  ، سرعت راه رفتن را تقویت میکند اما شرکت کنندگان نیز این تمرینات را سرگرم کننده و لذت بخش دانستند.

نشست و برخاست

این تمرین با نشستن بر روی یک صندلی شروع میشود که بدون هیچ کمکی با فشار آوردن به پاها تعادل را حفظ میکنید. این حرکات نشستن ، ایستادن ، قسمت مرکزی ، باسن و پاهای شما را درگیر میکند که باید این کار را 10 بار تکرار کنید.

اگرچه این حرک بدون عارضه است اما طبق تحقیقات منتشر شده رای بهبود سلامت اعصاب و روان است که گردش خود را در بدن افزایش داده و اکسیژن بیشتری را به مغز میرساند.

50 دقیقه پیاده روی در طبیعت

در مطالعات نشان داده است که زمانی که احساس افسردگی میکنید بهتر است که به نزدیک ترین مناطق سرسبز رفته و پیاده روی کنید. پیاده روی در جنگل بیشترین بهبود را در وضعیت روانی ایجاد میکند.

تمرین های تعادلی شادی آور برای رفع افسردگی

برای برخی احساس غم و اندوه زودگذر است. یک روز غمگین یک روز احساس خوبی دارید که بار یهمه یکسان نیست. اگر دائما احساس ناراحتی دارید بهتر است که این ورزش ها را به صورت مداوم انجام داده تا نتایج خوبی را دریافت کنید. در این مقاله به 12 تمرین ورزشی برای رفع احساس ناراحتی گفته شد که با انجام آن ها احساس بهتری خواهید داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *