ورزشی

تاثیر دوچرخه سواری بر روی رشد قد

تاثیر دوچرخه سواری بر روی رشد قد

در طول جستجوی راه های افزایش قد فهرتی از تمرین ها و ورزش های افزایش قد خدمت شما ارائه شد. دوچرخه سواری نه تنها وسیله ای است که با محیط زیست بسیار سازگار است بلکه راهی عالی برای حفظ تناسب اندام و سلامتی بدن است. یک فعالیت بسیار شدید است که باعث میشود کالری زیادی را بسوزانید. همچنین باید توجه کنید که جزو ورزش هایی است که تمام عضلات بدن شما را درگیر میکند.

دوچرخه سواری یکی از راه هایی برای افزایش قد است. که از کودکی تا بلوغ برای شما کارساز خواهد بود. بنابراین اگر در سال های اولیه رشد هستید حتما باید این ورزش را در برنامه خود داشته باشید. البته توجه کنید که از روش های تخصصی برای بلند کردن پاها همراه با این ورزش استفاده کنید تا بتوانید بهترنی نتیجه را دریافت کنید.

علم پشت دوچرخه سواری و افزایش قد

البته فرم صحیح دوچرخه سواری بسیار مهم است و باید به گونه ای باشد که قد شما را بلندتر کند. برای مثال تحقیقی انجام شده بود برای اینکه اگر ارتفاع زین خود را بلند تر کنید باعث میشود که مفاصل زانو ، لگن و مچ پا کشیده شود. که به تنهایی همین مسئله میتواند باعث کشیدکی پاها در نتیجه افزایش قد میشود. ییرا بای پاهای خود را دراز کنید که به پدال برسد. یا برای اینکه بتوانید در جایی با دوچرخه بایستید باید پاهای شما بتواند بر روی زمین قرار بگیرد.

پاهای شما باید بتواند به مرور خود را به حدی برساند که به راحتی به پدال دوچرخه برسد که این امر به افزایش قد شما کمک خواهد کرد. این قضیه که در طبیعت نیز وجود دارد سازگاری گفته میشود که یک فرآیند است. افزایش اولیه طول پای شما تا یک الی چهار ماه اتفاق نمیفتد طول میکشد تا بدن شما بتواند خود را وفق دهد. این سازگاری به عواملی از جمله تغذیه ، تولید هورمون رشد ، خواب و شرایط زندگی بستگی دارد.

دورچه سواری با صندلی برآمده باعث کشش ماهیچه های پلانتاریس ، پوپلیتئوس و ساق پا میشود که طول عضلات بلند میشوند.  زمانی که فشار بر روی پاها به خوبی اعمال شود استخوان ساق پا نیز فضای کافی برای رشد دارد. هنگامی که عضلات شما کشیده و منقبض میشود استخوان ها طولی شما کشش پیدا کرده و باعث میشود که پاهای شما بلندتر شوند.

علم پشت دوچرخه سواری و افزایش قد

چگونه با دوچرخه سواری به قد بلندتر برسیم ؟

دوچرخه سواری در داخل یا خارج از خانه لازم است تا عضلات پاهای شما را قوی کرده و باعث افزایش طولی پاهای شما شود. بر خلاف دوچرخه های ثابت دوچرخه های بیرونی بسیار موثرتر خواهند بود. زیرا سطح خاصی از رکاب زدن وجود خواهد داشت.باید سعی کنید که صندلی را یک مقدار بالاتر از سطحی که دوچرخه سواری میکنید بالا ببرید.
اکثر دوچرخه های داخل سالن دارای ساقه های کوتاه هستند که صندلی در ارتفاع موردنظر تنظیم میشود. همچنین پایه های دوچرخه نیز قابل تنظیم است که به اندازه دلخواه برسید.
دوچرخه باید ثابت باشد تا جلوه بلند کردن پاها را داشته باشد. اگر با بودجه محدود مواجه هستید میتوانید از دوچرخه در فضای باز استفاده کنید. ولی حتما مراقبت های لازم را اعمال کنید تا دچار آسیب ورزشی نشوید.

با دوچرخه سواری چقدر افزایش قد پیدا میکنم ؟

افزایش قد به اندازه یک چهارم اینچ برای افراد ممکن است که ناچیز باشد. این سوالی است که در ذهن شما ممکن است به وجود آید که میزان افزایش قد با دوچرخه چقدر است ؟ در واقع رشد قد به عوامل زیادی از جمله ژن ، تغذیه ، مدت زمانی که صرف دوچرخه سواری میکنید بستگی دارد که میتواند استخوان ساق پا را 1 الی 3اینچ بلند کند.

حال بیایید تجربه دوچرخه سواری خود را شروع کنیم…

دوچرخه سواری ورزش نه چندان سخت و نه چندان آسان است. وقتی شروع میکنید سعی کنید که پایه های صندلی را بالاتر ببرید. پس از افزایش قد به همان میزان به نیم اینچ میرسید. تقریبا چهار ماه طول میکشد که تا بتوانید یک اینچ بلندتر شوید. زیرا بازسازی استخوان ها دو الی 4 ماه در سن رشد طول میکشد. برای اینکه کشش بیشتری داشته باشید سعی کنید که رکاب را با کف پاهایتان انجام دهید.

البته سعی کنید که این تمرین را با عجله یا با سرعت انجام ندهید بلکه به صورت معمولی این کار را انجام دهید. اگرچه ممکن است در ابتدا خسته کننده به نظر برسد اما با ماندگاری در کار به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

در طول این تمرین ممکن است که دچار درد خفیف در اطراف زانو و در استخوان های ساق پا شوید. که نشان از رشد استخوان ها است که این درد بسیار لذت بخش است زیرا متوجه میشوید که در حال رشد هستید.

چگونه با دوچرخه سواری به قد بلندتر برسیم ؟

سایر فواید دوچرخه سواری

دوچرخه سواری باعث تقویت استخوان و عضلات پا میشود. حرکات تکراری باعث افزایش سنتز پروتئین عضلانی میشود که باعث قوی شدن عضلات پا میشود.

دوچرخه سواری باعث بهبود قدرت شناختی و عملکرد مغز میشود. قلب در طول دوچرخه سواری باعث میشود که پمپاژ قلب سریع تر انجام شود. که این باعث افزایش جریان خون به مغز شما میشود. که این امر باعث بازسازی سلولی در مناطق مغز میشود.

دوچرخه سواری میتواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. افرادی که به طور معمول دوچرخه سواری میکنند سیستم ایمنی قویتری نسبت به سایرین دارند. دوچرخه سواری با افزایش تناسب اندازم قلب همراه است که بیماری های قلبی را کاهش میدهد.

حال با توجه به آن که فهمیدید این ورزش چگونه میتواند قد شما را ازایش دهد به یاد داشته باشید که برای شروع ورزش دیر نیست. اگر دوره بلوغ شما به سر آمده نگران نباشید شما باز هم میتوانید از فوید سلامتی این ورزش بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *