ورزشی

آیا تمرینات پوش آپ مانع رشد قد میشود ؟

آیا تمرینات پوش آپ مانع رشد قد میشود ؟

این افسانه که تمرینات پوش آپ ممکن است مانع رشد قد شود کاملا اشتباه است. یک فرضیه توسط مردم است که بدون دانستن دلیل درست آن را تایید میکردند. زمانی که پوش آپ انجام میدهید فقط شانه ها وعضلات سرتان سفت میشود این ورزش برای قفسه سینه بسیار خوب است که عضلات سر و شانه شما را تقویت میکند. که باعث عضلانی شدن افراد میشود. بنابراین این اشتباه که حرکت های فشاری مانند پوش آپ میتواند ماننع رشد قد شما شود را از ذهن خود پاک کنید و بدون هیچ تردید این کار را انجام دهید. در ادامه خدمت شما توضیح خواهیم داد که آیا تمرینات پوش آپ مانع رشد قد میشود ؟ یا خیر. بنابراین تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آیا تمرینات پوش آپ جلوی رشد قد را میگیرد ؟

دنیای تناسب اندام مملو از افسانه ها و باورهای غلط است که با حرکات کششی میتوانید مانع رشد شوید. این تصور که بلند کردن وزنه میتواند مانع رشد شود از بین رفته است. بلند کردن وزنه یا انجام تمرینات با وزن بدن ممکن است منجر به کوتاهی قد شود ؟

در سال 2010 مطالعه ای صورت گرفت که تمرینات مقاومتی برای کودکان بسیار مفید است و بدون شک تمرینات پوش آپ نیز یک تمرین مقاومتی است.

هیچ مدرکی وجود ندارد که ورزش پوش آپ باعث کاهش رشد در بزرگسالان میشود. به عنوان بخشی از رژیم بالاتنه ورزش پوش آپ دارای طیف وسیعی از تغییرات است که طیف گسترده ای از ماهیچه ها مانند عضلات سینه ، دلتوئید ، عضله سه سر ، دو سر بازو ، پشت و کم را مورد تاثیر قرار میدهد. لازم نیست بنابراین نگران اهش رشد خود باشید اما به فرم مناسب توجه کنید تا بتوانید نتایج خود را به حداکثر برسانید و خطر آسیب نیز به حداقل برسد. بنباراین آرنج خود را درست بالای مچ دست و در پهلوی خود قرار دهید

تمرینات پوش آپ برای افزایش قد
تمرینات پوش آپ برای رشد قد

تمرینات پوش آپ برای افزایش قد نوجوانان

ورزش جوانان بیش از هر زمان دیگر اهمیت دارد زیرا به بهبود نرخ کوتاهی قد کمک میکند. طبق تحقیقات AAP بزرگسالان ، کودکان به طور کلی قادر به ورزش برای افزایش قدرت عضلانی هستند. نوجوانان اغلب تمایل دارند که ورزش های سبک تری را انجام دهند. بنابراین آیا ورزش هایی مانند وش آپ میتواند به بهبود قد افراد کمک کند ؟ حقیقت این است که ورزش در نوجوانان نه تنها به رشد قد کمک میکند بلکه مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم :

تعامل موثیر با سیستم عصبی ، فعال کردن تمام عضلات حرکتی ، استرس کمتر ؛ اعتماد به نفس بیشتر ، خواب بهتر ، وزن سالم تر و غیره. نوجوانان میتوانند از این مزایا به طور کلی بهره لازم را ببرند.

تمرینات پوش آپ برای بزرگسالان

هیچ مدرکی دال بر افزایش قد در بزرگسالان وجود ندارد. تمرینات فشاری بخشی از رژیم تمرینی بالاتنه است که انواع متلفی از عضلات مانند دلتوئید ، عضله سه سر ، دو بازو و پشت را درگیر میکند. حرکت سفت نگه داشتن بدن در تمرینات پوش آپ برای مبارزه با جاذبه عضلات شکم را تقویت میکند.

برای به حداکثر رساندن نتایج و به حداقل رساندن خطر آسیب میتوانید موارد زیر را انجام دهید :

آرنج خود را مستقیما بالای مچ دست خود نگه دارید و به جای 90 درجه آن را در وضعیتی حدود 20 الی 40 درجه قرار دهید. دست کمی به سمت بیرون چرخانده میشود تا فشار روی مفصل کاهش یابد. اگر نوجوانان بدانند که چگونه به طور موثر ورزش های پوش آپ انجام دهند به افزایش سلامت و تناسب اندام خود کمک میکنند و میتوانند قد خود را افزایش دهند. برای داشتن تناسب اندام بهتر است که در کنار این تمرینات رژیم غذایی سالمی را نیز داشته باشید.

 

منابع : vinmec و livestrong

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *