لوگوی-قدپلاس

آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند

آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند

آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ باید بگویم که این ورزش کشتی نیست که قد را کوتاه می‌کند، بلکه رژیم غذایی نامناسب و عدم تغذیه مناسب باعث کاهش رشد می‌شود. تغذیه نامناسب و کمبود کالری کافی مخصوصا در جوانان و نوجوانان باعث از دست‌دادن قدرت و استقامت، خستگی مفرط و زمان واکنش کندتر در داخل و خارج شود. همچنین کاهش سریع وزن و محدودیت شدید کالری منجر به گرمازدگی، نارسایی قلبی، نارسایی کلیه یا مرگ می‌شود. بنابراین کشتی درست و اصولی فواید زیادی برای سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی دارد.

آیا کشتی باعث اختلالات رشد در کودکان می‌شود؟

کاهش وزن بیش از حد یا نادرست می تواند منجر به مشکلات سلامتی مختلفی از جمله تاخیر در رشد فیزیکی، اختلالات معده، افسردگی، افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی و گرمازدگی شود. همچنین باعث می‌شود که کشتی گیران جوان قدرت کمتر، زمان واکنش کندتر و استقامت پایین‌تری داشته‌باشند. علاوه‌بر آن ممکن است درعملکرد مدرسه کودکان نیز تاثیر منفی داشته‌باشد. ورزش شدید یا کاهش وزن سریع منجر به گرمازدگی، نارسایی کلیه و حتی مرگ می‌شود.

احتمالا این سوال را از خود پرسیده‌اید که آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ ورزشکاران رده سنی پایین هنوز در حال رشد هستند و بیشتر آنها نباید برای شرکت در کشتی وزن کم کنند. کشتی گیران دبیرستانی و کالج ممکن است بخواهند وزن خود را کاهش دهند تا با حداقل وزن خود در مسابقات شرکت کنند. این کار به رشد آنان آسیب وارد می‌کند.

اما اگر این رده‌بندی سنی بخواهند وزن خود را کم کنند نباید بیش از 1.5 درصد وزن بدن خود را در هفته از دست بدهند. با این حال، ورزشکارانی که وزن بیشتری از دست می دهند نیز شروع به از دست دادن توده‌های عضلانی می‌کنند. از دست‌دادن عضله، کشتی گیر را ضعیف‌تر و در رشد آنان تاثیر دارند.

رژیم غذایی سالم برای هر دوره کاهش وزن اهمیت بالایی دارد. ورزشکاران باید غذاهای متنوعی از همه گروه‌های غذایی را مصرف کنند. رژیم همچنین باید انرژی (کالری) کافی برای حمایت از رشد، فعالیت های بدنی روزانه و فعالیت‌های ورزشی را فراهم کند. همچنین باید مایعات کافی بنوشند تا هیدراته بمانند. پس از کاهش وزن و رسیدن به وزن مورد نظر، آن وزن را باید حفظ کنند. ورزشکارانی که وزن خود را حفظ می‌کنند، نسبت به ورزشکارانی که وزنشان به طور منظم در نوسان است، میزان متابولیک در حالت استراحت بالاتری دارند. در نتیجه می‌توانند بدون افزایش وزن بیشتر غذا بخورند.

مطالعه بیشتر: ورزش برای افزایش قد

اهمیت رعایت رژیم غذایی مناسب برای کشتی گیران

رعایت رژیم غذایی مناسب برای کشتی گیران بسیار اهمیت دارد و آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ (Does wrestling shorten height) زمانی که شما از رژیم غذایی درستی پیروی کنید نه تنها قد مناسبی خواهید داشت، بلکه به عضلات و ذهنی قوی دست پیدا می‌کنید.

1. رژیم غذایی متعادل

کشتی‌گیران می‌توانند با خوردن یک رژیم غذایی سالم که از عوامل مؤثر در افزایش قد است و داشتن وزن سالم، از رشد کم جلوگیری کنند. در نتیجه به راحتی به سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ پاسخ داده می‌شود. ورزشکاران رده سنی متوسطه، نوجوانانی که در سن بلوغ و در حال رشد هستند، نباید برای کم‌کردن وزن در کلاس‌های کاهش وزن شرکت کنند. کشتی گیران دبیرستانی و دانشگاهی باید وزن خود را به روشی سالم و به خوبی حفظ کنند. برای آن که بتوانید رژیم سالمی را در پیش بگیرید در کنار غذا می‌توانید پکیج قد پلاس را مصرف کند تا تمامی ویتامین‌های بدنتان حفظ شود.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

2. کاهش چربی مناسب

هنگام کاهش وزن، به ورزشکاران توصیه می شود که بیش از 0.5 درصد کل چربی بدن در هفته یا 2 درصد کل چربی بدن در ماه را از دست ندهند . هر گونه کاهش چربی بیشتر از این محدوده توصیه شده ناامن تلقی می‌شود. ورزشکارانی که بیش از این محدوده چربی از دست می دهند درواقع عضلات خود را کاهش می‌دهند. در این زمان پکیج قد پلاس قطعا به کارتان می‌آید و شما را در رژیم مناسب یاری می‌کند.

3. حفظ وزن مناسب ورزشکار

هنگامی که ورزشکاران به وزن دلخواه خود رسیدند، حفظ آن وزن بسیار مهم است زیرا این امر باعث افزایش متابولیسم در حالت استراحت و کاهش وزن می‌شود. برای حفظ وزن پکیج قد پلاس می‌تواند به شما کمک کند.

4. شرکت در کلاس‌های وزنی

کشتی گیران می توانند با تمرین در حداقل دو کلاس وزنی مختلف از انجام اقدامات شدید برای کاهش وزن خودداری کنند. برخی از وزن‌ها در کشتی به نسبت نزدیک به هم هستند و کشتی گیران می‌توانند در هر دو وزن با کشتی گیران دیگر تمرین کنند. پکیج قد پلاس در کاهش یا افزایش وزن از عضلات شما حمایت می‌کند.

5. کاهش رفلکس معده

کشتی علاوه بر قدرت، به چابکی، انعطاف پذیری، سرعت و رفلکس های خوب نیاز دارد.

6. بهبود پیداکردن سیستم های قلبی و عروقی

بهبود-پیداکردن-سیستم-های-قلبی-و-عروقی

در پاسخ به سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟  باید بگوییم که کشتی یک شکل فوق العاده از ورزش قلبی عروقی است و تمام عضلات بدن از جمله مغز را به کار می‌اندازد. این ورزش یک فعالیت با شدت بالا است که باعث تعریق می شود و سلامت قلب و سیستم قلبی عروقی را بهبود می بخشد.

7. افزایش قدرت

در پاسخ به سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟  باید بگوییم که قدرت هسته اصلی کشتی است و ورزشکاران برای افزایش قدرت و استقامت باید در ورزش و وزنه برداری کنند.

8. ورزشی عالی

در پاسخ به سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟  باید بگوییم که کشتی یک شکل عالی از ورزش است. افزایش فعالیت بدنی باعث افزایش سلامت قلب و ریه برای حفظ سطح قند و کلسترول خون می‌شود.

9. مزایای ذهنی، عاطفی و اجتماعی

ورزش باعث فواید جسمی، روحی، عاطفی و اجتماعی است. کشتی به ورزشکاران می آموزد که منضبط شوند و اخلاق کاری قوی ایجاد کنند، انتقادی و استراتژیک فکر کنند و اعتماد به نفس و قدرت درونی خود را توسعه دهند. همچنین مهارت های ورزشی و تیم سازی را یاد می‌گیرند. عضویت در یک تیم باعث بهبود مهارت های ارتباطی و اجتماعی می‌شود.

10. کشتی یک تمرین هوازی

کشتی یک تمرین هوازی شدید است که به قدرت، چابکی، توانایی و همچنین استحکام ذهنی نیاز دارد. این ورزش استرس شدیدی را بر بازوها، پاها، زانوها، گردن و پشت ورزشکار وارد می کند و نیاز به یک برنامه تمرینی سخت و یک رژیم غذایی سخت دارد. به همین دلیل خوردن مکمل‌های ویتامین بسیار مهم می‌باشد. پکیج قد پلاس به این منظور طراحی و تولیدشده است تا به شما در حرفه‌ای شدن کمک کند.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج قد پلاس  دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص افزایش قد شما را راهنمایی نمایند.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

قدپلاس

کشتی گیران چطور در گیر اختلالات رشد نشوند؟

آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ برای آنکه از کوتاهی قد جلوگیری شود نیاز است که نکاتی مهم توسط کشتی‌گیران رعایت شود. این نکات شامل:

1. کم آبی بدن

کاهش وزن در کشتی معمولاً در مدت زمان کوتاهی اتفاق می‌افتد و عمدتاً شامل از دست دادن آب است. اگر سریعتر از ۲ تا ۳ پوند در هفته وزن کم کنید، احتمالاً آب (و شاید بافت عضلانیتان) از دست می‌دهید. متأسفانه، هنگامی که پس از وزن‌کشی بدن را دوباره آبرسانی می‌کنید، بدن شما آب را با سرعت نسبتاً آهسته جذب می‌کند. تا 48 ساعت طول می‌کشد تا تعادل آب در بافت‌های شما بازیابی شود. اثرات نامطلوب کم آبی بدن شامل کاهش قدرت و استقامت عضلانی، کاهش جریان خون به بافت‌های عضلانی و اختلال در توانایی تنظیم مناسب دمای بدن می‌شود. بنابراین بهتر است با رژیم غذایی متعادل پیش بروید تا آب بدن خود را از دست ندهید.

2. نخوردن قرص‌های ادرارآور

در پاسخ به سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟  باید بگوییم که از مصرف داروهای ادرارآور (“قرص های آب”) برای کمک به کاهش وزن آب بدن باید اجتناب شود. این داروها می توانند باعث اختلال در عملکرد قلب و کلیه شوند. کشتی گیران نباید برای کاهش وزن به نشستن در اتاق بخار یا سونا تکیه کنند. همچنین ورزش‌کردن با لباس پلاستیکی اصلا توصیه نمی‌شود. این شیوه‌ها به شدت منع می‌شوند زیرا می‌توانند باعث کم آبی سریع و گرمازدگی شوند.

کاهش وزن در کشتی گیران معمولاً در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد و عمدتاً شامل از دست‌دادن آب است. اگر سریعتر از ۲ تا ۳ پوند در هفته وزن کم کنید، احتمالاً آب (و شاید بافت عضلانی) از دست می‌دهید.

3. روزه داری

زمانی که شما اصلا غذا نمی خورید (روزه داری)، بدن شما از مواد مغذی ذخیره شده خود استفاده می‌کند و مطمئناً کاهش وزن را دربرخواهد داشت. با این حال، روزه داری به سرعت قند خون شما را کاهش می‌دهد، که مغز و ماهیچه ها را از منبع انرژی می‌گیرد. روزه‌گرفتن می‌تواند باعث شود عضلات شما از پروتئین‌های ماهیچه‌ای برای انرژی استفاده کنند، حتی اگر چربی در دسترس باشد. حداقل کالری مورد نیاز بدن را در هر روز بخورید تا بتوانید انرژی و قدرت خود را در حین کاهش وزن حفظ کنید.

آیا-کشتی-قد-را-کوتاه-می‌کند-1

4. رژیم یویو

هر چه قله‌ها و دره‌های وزن بدن شما بیشتر باشد، عملکرد صحیح بدن دشوارتر می شود. رژیم یویو فقط کاهش وزن را دشوارتر می‌کند. پس از آن بپرهیزید.

5. قرص‌های رژیمی

استفاده از دیورتیک‌ها (قرص های آب) و ملین‌ها برای کاهش وزن، بدن را کم آب می‌کند و مواد مغذی مهم را از بین می‌برد. قرص‌های لاغری اثرات نامطلوب جسمی و روانی زیادی دارند. از مصرف هر یک از این نوع محصولات برای کاهش یا حفظ وزن خودداری کنید.

6. عاقلانه بیرون غذا خوردن

اگر مراقب سفارش خود در رستوران باشید می توانید رژیم غذایی تمرینی خود را حفظ کنید. در این خصوص به طرز تهیه غذاها دقت کنید. غذاهایی را انتخاب کنید که پخته، آب پز، آب پز یا آب پز باشد. از غذاهایی که به صورت نان، سرخ شده یا در سس سرو می شوند خودداری کنید. از کره، مارگارین، سس مایونز، خامه ترش، پنیرخامه‌ای و سس‌های معمولی برای سالاد استفاده نکنید.

در عوض، از سس باربیکیو، سس کچاپ، خردل، لذیذ و سبزیجات برای تاپینگ استفاده کنید. از درخواست‌دادن غذا به روش خودتان نترسید. در ساندویچ یا روی پیتزا سبزیجات اضافی بخواهید، پنیر اضافی یا گوشت اضافی را حذف کنید، شیر بدون چربی یا 2 درصد را درخواست کنید.

وقتی می دانید که بیرون غذا می خورید، با دقت غذاهای کم چرب را برای سایر وعده‌های غذایی خود در آن روز انتخاب کنید. همچنین، به جای سفارش دسر، میوه تازه خود را برای خوردن بعد از غذا همراه داشته‌باشید.

7. کالری

“کالری” واحدی است که برای توصیف محتوای انرژی غذاها استفاده می‌شود. بدن شما به انرژی نیاز دارد و غذایی که می‌خورید این انرژی را تامین می‌کند. وقتی کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می‌کنید دریافت کنید، آن کالری اضافی به صورت چربی ذخیره می‌شود و وزن شما افزایش می‌یابد. کاهش وزن زمانی اتفاق می‌افتد که شما کالری کمتری مصرف کنید.

این باعث می‌شود بدن شما از چربی ذخیره‌شده خود برای انرژی استفاده کند و در نتیجه وزن کم کنید. کاهش وزن خیلی سریع باعث می‌شود علاوه بر چربی، ماهیچه و آب نیز از دست برود. کاهش وزن تدریجی را با تمرینات مناسب و مصرف مناسب غذا انجام دهید. به یاد داشته‌باشید، بدن شما به مقدار مشخصی انرژی و مواد مغذی نیاز دارد تا شما را زنده و سالم نگه دارد. به همین دلیل، کالری دریافتی شما نباید کمتر از 1700-2000 کالری در روز باشد.

8. کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها

تغذیه-مناسب

کربوهیدرات ها منبع غذایی اصلی بدن شما هستند و باید 55 تا 65 درصد از کل کالری مصرفی شما را تشکیل دهند. منابع عالی کربوهیدرات ها شامل نان، پاستا، غلات، میوه ها و سبزیجات است.

همه افراد در رژیم غذایی خود به کمی چربی نیاز دارند و کشتی گیران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چربی باید حدود 20 تا 30 درصد کالری مصرفی شما را تشکیل دهد. بیشتر چربی‌هایی که ما مصرف می‌کنیم به طور طبیعی در غذاها (گوشت، آجیل و محصولات لبنی) یافت می‌شود یا در حین تهیه غذا (مثلاً غذاهای سرخ‌شده) به آن اضافه می‌شود. منابع چربی اضافی عبارتند از مارگارین، کره بادام زمینی و سس‌های سالاد.

9. پروتئین و مواد مغذی

در پاسخ به سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟  باید بگوییم که پروتئین برای رشد و ترمیم تمام سلول‌های بدن شما استفاده می‌شود. منابع خوب پروتئین شامل گوشت، ماهی و مرغ هستند. بسیاری از غذاهای گیاهی مانند لوبیا و آجیل نیز منابع پروتئینی به حساب می‌آیند. با این حال، آجیل‌ها چربی بالایی دارند و باید فقط در مقادیر کم مصرف شوند. رژیم غذایی شما باید 12 تا 15 درصد کالری خود را به عنوان پروتئین تامین کند.

بدن شما برای حفظ عملکرد خود به عرضه مداوم مواد مغذی وابسته است. شش گروه ضروری از مواد مغذی مورد نیاز بدن شما در هر روز شامل آب، کربوهیدرات‌ها، پروتئین، چربی‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. این مواد مغذی با هم برای سوخت و ساز بدن شما کار می‌کنند.

10. ویتامین‌ها و مواد معدنی

اگر رژیم غذایی متعادلی از چهار گروه اصلی غذایی داشته‌باشید، تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را مصرف خواهید کرد. گنجاندن بخش‌های فراوان میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی به دریافت کافی ویتامین‌ها و مواد معدنی کمک می‌کند. مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی معمولاً غیر ضروری هستند. اگر دوست دارید “بیمه” اضافی برای بدن خود بخرید بهتر است مکمل‌هایی را مصرف کنید که به شما نرژی لازم را برسانند. مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی را انتخاب کنید که از 100 درصد مقدار توصیه‌شده روزانه برای هر ماده مغذی تجاوز نکند.

اگر رژیم غذایی متعادلی از چهار گروه اصلی غذایی داشته‌باشید، تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را مصرف خواهید کرد. گنجاندن بخش‌های فراوان میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی به اطمینان از دریافت کافی ویتامین‌ها و مواد معدنی کمک می‌کند.

سخن پایانی؛ آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ واقعیت دارد؟

آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ باید بگویم که تنها با رژیم غذایی مناسب می‌توانید به قدی ایده آل برسید. کشتی گیران می‌توانند با پیروی از دستورالعمل‌های غذایی ارائه‌شده در هرم غذایی به یک رژیم متعادل دست یابند. پس در نهایت با ورزش مناسب و غذای کافی به این سوال آیا کشتی قد را کوتاه می‌کند؟ پاسخ‌داده می‌شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10716
0:00
0:00