تناسب اندام و تغذیه

چه نوشیدنی هایی برای افزایش قد مناسب هستند ؟

نوشیدنی های مناسب رشد قد

رژیم غذایی سالم و متعادل نقش زیادی بر رشد بدن فرد دارد. جدا از غذاهای وغذی میتوانید با نوشیدنی های سالم به رشد طبیعی بدن خود کمک کند. نوشیدنی هایی وجود دارد که میتواند باعث حفظ سلامتی و رشد قد کودک شما شود. با قرار دادن نوشیدنی های مناسب برای رشد قد نیز میتوانید به افزایش قد خود کمک کنید.

 چه غذاهایی برای افزایش قد مناسب هستند ؟

8 نوشیدنی سالمی که شما را قد بلند میکند

نوشیدنی های برای افزایش قد

آب

یکی از حیاتی تریم ماده مغذی در بدن آب است که بهترین انتخاب برای رفع تشنگی مردم است. این ماده حیاتی است و برای بدن انسان لازم و ضروری است .کم آبی به طرق مختلف بر روی سلامت فرزندان شما تاثیر منفی خواهد داشت و باعث کاهش عملکرد مغز ، یبوست و خستگی میشود.

مقدار روزانه ای که کودک باید آب مصرف کند به سن ، وزن ، جنس او بستگی دارد :

  • سن 4 الی 8 سال : 7 فنجان  در روز
  • سن 9 الی 13 : 9 – 10 فنجان در روز
  • سن 13 الی 18 سال : بین 10 الی 14 فنجن در روز

با توجه به مواردی که بالا عرض شد اینکه بخواهید یک کودک را وادار به خوردن آب کنید سخت است. باعث نوشیدن آب برای همه افراد تبدیل به یک عادت شود. میتوانید برای فرزندان خود یک بطری تهیه کنید تا بتوانند به صورت عادت آب بنوشند. میتوانید آب را با برش های لیمو و میوه ها طعم دار کنید تا بتوانید بیشتر از آن بنوشید.

شیر

شیر حاوی مواد مغذی مانند کلسیم ، پروتئین ، ویتامین ها و مواد معدنی است. در میان مواد مغذی حیاتی ، کلسیم به رشد قوی استخوان ها کمک طیاد میکند که شیر حاوی این ماده است. همچنین پروتئین موجود در شیر به رشد عضلات بدن کمک زیادی میکند.

شیک موز

موز منبع مواد مغذی در بدن است که به افزایش قد کمک زیادی میکند. این میوه حاوی کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم و باکتری های پروبیوتیک است که سدیم را خنثی کرده و باعث حفظ غلظت کلسیم در استخوان ها میشود.

خوردن یک میان وعده با موز میتواند به شما کمک کند که قد بلندتری داشته باشید. شیک موز برای کودکان بسیار مناسب است زیرا حاوی کلسیم و مواد وغذی زیاد است که به رشد بدن فرد کمک زیادی میکند.

آب پرتقال / مرکبات

پرتقال و مرکبات سرشار از ویتامین C است که جزو ویتامین های ضروری برای رشد قد است که بافت های استخوانی بدن را تقویت کرده و گردش خون را افزایش میدهد. همچنین در این میوه کلسیم نیز وجود دارد که برای افزایش قد بسیار مناسب است.

خردن یک لیوان آب پرتقال موجب میشود که سیستم ایمنی بدن تقویت شود که باعث حفظ سلامتی فرزند شما میشود.

آب گواوا

این میوه یک نوع غذا نیز محسوب میشود که سرشار از ویتامین C و D است که باعث رشد قد میشود. ویتامین D نقش حیاتی در جذب کلسیم و رساندن کلسیم به استخوان ها را دارد. حتی پوست این میوه نیز حاوی مقدار زیادی ویتامین C است.

آب نارگیل

آب نارگیل حاوی چندین ماده مغذی مانند ویتامین C ، منیزیم و پتاسیم و غیره است که برای رشد قد بسیار مفید هستند. این نوشیدنی باعث آب رسانی به بدن شما میشود. در مقابل به جای اینکه از نوشیدنی های گازدار استفاده کنید میتواند از آب نارگیل استفاده کنید.

اسموتی سبزیجات

اسموتی ها نوشیدنی های لذت بخشی هستند که میتوانید انواع مختلفی از میوه ها و سبزیجات برای رژیم غذایی کودکان استفاده کنید. اسموتی شما میتواند حاوی اسفناج ، گل کلم ، چغندر و غیره باشد. این مواد میوانند با شیر شیرین نشده ، پودر کاکائو ، دانه ها وغیره مخلوط شود.

بهترین سبزیجات برای افزایش قد

به عنوان مثال اسفناج سرشار از مواد معدنی و ویتامین های ارزشمند مانند فیبر ، منیزیم ، کلسیم و غیره است به رشد استخوان های بدن کمک زیادی میکنند.

چای گیاهی

برخی از دمنوش های گیاهی مانند علف ، لیمو ، نعناع ، بابونه و غیره برای کوکان بی خطر هستند. درست است که جایگزین مناسبی به جای آب نیستند اما با توجه به طعم دارد بودن آن ها میتوانند برای نوشیدن بیشتر مایعات مفید باشند.

چه داروهای گیاهی باعث افزایش قد میشوند ؟

دمنوش های گیاهی حاوی مواد مغذی خوبی هستند که برای حفظ سلامتی و آرامش بدن مناسب اند. چابی به لیمو میتواند برای آرام و تسکین دهنده کوکان استفاده شود.

نوشیدنی های

سخن آخر : چه نوشیدنی برای رشد قد مناسب است ؟

کودکان باید یک رژیم غذایی متعادل برای افزایش قد داشته باشند. نوشیدنی های مناسب افزایش قد در این بخش خدمت شما ارائه شد. در کنار غذاها ، نوشیدنی ها نیز نقش مهمی در تامین مواد مغذی بدن فرد دارند  که میتوانند حتی باعث قد بلند تر شدن شما شوند.

منبع : growtaller

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *