تاثیر استرس بر افزایش قد چقدر است؟

تاثیر استرس بر افزایش قد

استرس تأثیر زیادی بر روی رشد قد دارد. تاثیر استرس بر افزایش قد به اندازه‌ای است که در زمان مقابله با آن بدن درصدد پیدا کردن راه‌هایی برای بقا و مبارزه با تهدیدات ناشی از آن می‌گردد. راه‌های مقابله بدن با استرس ترشح هورمون رشد، ترشح هورمون‌های جنسی و کورتیکواستروئید‌ها می‌باشد. استرس می‌تواند فشار خون را بالا ببرد و عملکرد قلب را نیز تحت تأثیر خود قرار دهد. استرس زیاد تأثیر منفی بر روی بدن می‌گذارد و سلامتی انسان را به خطر می‌اندازد.

مقدمه تاثیر استرس بر افزایش قد

تحقیقات زیاد نشان داده‌است که استرس می‌تواند بر روی رشد قد تأثیر بگذارد. استرس بر روی ترشح هورمون‌ها تأثیر گذاشته‌و آن‌ها را افزایش می‌دهد. در نتیجه باعث تأثیر بر روی رشد بدن می‌شود. البته برای تأیید صحت این موضوع نیاز به مطالعات بیشتری است.

آیا استرس باعث کوتاهی قد میباشد؟

استرس با بهم‌ ریختن فعالیت هورمون رشد باعث کوتاه‌شدن قد در کودکان می‌گردد. ژنتیک اولین چیزی است که در رشد قد مؤثر می‌باشد. در صورتی که فرد دارای تغذیه سالم و تحرک کافی باشد رشد قد به صورت طبیعی در بدن او انجام می‌گیرد. اما استرس باعث بهم زدن سیستم درونی بدن و در نتیجه توقف زود هنگام رشد قد می‌شود.

تأثیر استرس بر هورمون رشد

استرس می‌تواند تمام سلامت بدن را تحت تأثیر قرار دهد. یکی از مشکلاتی که به وسیله استرس به وجود می‌آید تأثیر آن بر روی هورمون رشد می‌باشد. استرس می‌تواند سطح هورمون رشد را در بدن کم کند. این موضوع باعث می‌شود که رشد بدن کاهش پیدا کند و نشانه‌های پیری در بدن نمایان شود. بنابراین مدیریت استرس می‌تواند یک راهکار مؤثر برای کمک به رشد بهتر قد باشد.

ابهامات در مورد استرس و رشد جنین

تحقیقاتی که درسال‌های اخیر انجام‌گرفته‌ است تأثیر استرس بر افزایش قد را نشان می‌دهد. استرس می‌تواند بر روی رشد جنین تأثیر زیادی بگذارد. بنابراین در دوران جوانی برای جبران تأثیرات استرس در دوران کودکی فرد باید به تمرینات ورزشی کششی بپردازد. استرس در دوران بارداری می‌تواند باعث تأخیر رشد در نوزادان شود. البته هنوز هم در این زمینه ابهاماتی وجود دارد که با پیشرفت علم مشخص می‌گردد.

استرس تأثیر منفی بر رشد قد کودکان دارد

تاثیر استرس بر افزایش قد به اندازه‌ای است که کودکانی که دچار استرس‌های شدید در اثر مشکلاتی مانند طلاق و بحث و مجادله والدین وترس‌های محیطی می‌شوند قد کوتاه‌تری دارند. زیرا استرس‌های طولانی مدت ترشح هورمون رشد را در کودکان کاهش می‌دهد و باعث کوتاه شدن قد آن‌ها می‌شود.

استرس و فشار روانی؛ عوامل کوتاهی قد ایرانی‌ها

تاثیر استرس بر افزایش قد
تاثیر استرس بر افزایش قد

در ایران به خاطر وجود شرایط اقتصادی نامساعد معیشت مردم مردم مناسب نمی‌باشد و استرس‌های زیاد و فشار‌های روانی باعث شده‌است تا قد ایرانی‌ها نسبت به کشور‌های دیگر کوتاه‌تر شود. فشار‌های عصبی باعث می‌شود تا میل به غذا در بدن کم شود. در نتیجه سوخت و ساز صحیح بدن نیز به هم میریزد و سیستم بدن دچار مشکل می‌شود. این امر باعث می‌شود تا بدن نتواند مواد ضروری و لازم برای رشد قدرا از غذا دریافت کند. همچنین استرس و فشار‌های روانی باعث بهم ریختن نظم خواب می‌شود. در نتیجه به خاطر بی‌نظمی در خواب نظم هورمون رشد و ترشح آن بهم ریخته‌و بر روی افزایش قد نیز تأثیر می‌گذارد.

مکانیزم‌های رشد استخوان

در کودکان و نوجوانان تا سنین خاصی صفحات رشد باز می‌باشد. این صفحات نزدیک به انتهای استخوان‌های بلند قرار دارند. تا زمانی که صفحات رشد به صورت غضروفی می‌باشد معمولاً رشد استخوان‌های طولی انجام می‌گیرد اما زمانی که صفحات رشد بسته‌شود و حالت غضروفی به استخوانی سخت تبدیل شود دیگر رشد استخوان‌های طولی انجام نمی‌گیرد. صفحات رشد معمولاً نزدیک به انتهای بلوغ بسته‌ می‌شود. استفاده از پکیج قد پلاس می‌تواند در رشد قد نوجوانان و کودکان تأثیر زیادی بگذارد. این پکیج بدون استفاده از دارو با توجه به برنامه‌های منظم و خاص باعث افزایش رشد قد در کودکان و نوجوانان می‌شود. پکیج قد پلاس با تنظیم ساعت خواب و بکاربردن ورزش‌های مؤثر در افزایش قد باعث ترشح بیشتر هورمون رشد شده‌و می‌تواند به افزایش قد کمک بسیاری کند.

پرسش و پاسخ افزایش قد

در زیر به پرسش های متداولی که ذهن شما را در مورد افزایش قد درگیر کرده است اشاره می‌کنیم.

چه عواملی بر افزایش قد انسان تأثیر دارند؟

قد انسان با ژنتیک و نوع تغذیه و محیط آن رابطه مستقیم دارد در واقع می‌توان گفت قد انسان ترکیبی از ژنتیک، هورمون‌ها، تغذیه و تأثیر استرس بر افزایش قد می‌باشد.

آیا پس از اتمام دوران بلوغ قد بلند می‌شود؟

دلایل محدودی برای افزایش قد پس از دوران بلوغ وجود دارد زیرا صفحات رشد در این دوران معمولاً بسته‌می‌شود. رشد افراد در دوران بلوغ معمولاً به صورت جهشی می‌باشد. در صورتی که در دوران بلوغ فرد به قد‌ایده‌آل خود نرسد می‌تواند از پکیج‌های افزایش قد مثل پکیج قد پلاس استفاده کند.

چه نوع رژیم غذایی به افزایش قد کمک می‌کند؟

معمولاً رژیم غذایی سرشار از فیبر و سبزیجات و میوه‌ها و گوشت و مصرف آب کافی می‌تواند باعث تقویت رشد قد شود.

آیا خواب در رشد انسان تأثیر دارد؟

تاثیر خواب بر کاهش استرس و کمک به افزایش قد

خواب کافی و آرام می‌تواند باعث ترشح هورمون رشد و تأثیر موثر در رشد باشد. در صورت وجود دغدغه و استرس معمولاً نظم خواب به هم ریخته و باعث ترشح کم هورمون رشد می‌شود. تأثیر استرس بر افزایش قد به خاطر کم شدن ترشح هورمون رشد در اثر خواب نامنظم باعث تداخل در رشد طبیعی استخوان‌ها می‌گردد.

آیا تمرینات کششی باعث افزایش قد می‌شود؟

تعدادی از تمرینات کششی وجود دارد که باعث افزایش قد در دوران بلوغ می‌گردد. بعد از بلوغ معمولاً این تمرینات فقط باعث فرمدهی به بدن بزرگسالان می‌گردد. قوز پشت هم باعث کوتاه نشان دادن قد می‌شود.

چگونه می‌توان با عمل جراحی قد را بلند کرد؟

عمل جراحی می‌تواند قد را تا چند سانتی‌متر بلند کند اما عملی بسیار گران می‌باشد. امروزه به جای استفاده از عمل از پکیج قد پلاس می‌توان استفاده کرد که حتی پس از بلوغ هم بر روی رشد قد تأثیرگذار می‌باشد. البته تاثیر استرس بر افزایش قد نیز باید جدی در نظر گرفته شود زیرا در صورت مهار نکردن استرس استفاده از این پکیج هم جوابگو نمی‌باشد.

آیا هورمون رشد بر روی بلند شدن قد تأثیرگذار است؟

استفاده از هورمون رشد فقط تا قبل از بلوغ تأثیرگذار می‌باشد اما پس از آن اگر در مصرف آن زیاده‌روی شود باعث رشد غیر طبیعی و نامناسب می‌گردد. البته تأثیر این هورمون در کنار خواب منظم و دوری از عوامل استرس‌زا می‌باشد.

آیا استرس بر افزایش قد تأثیرگذار است؟

تحقیقات زیادی نشان داده است که استرس می‌تواند بر روی قد تأثیر بگذارد. در واقع مطالعات نشان دادند که استرس باعث افزایش ترشح هورمون‌ها می‌شود و باعث تحریک رشد بدن می‌گردد. البته استرس زیاد و غیرطبیعی ترشح هورمون رشد را متوقف می‌کند و عمل عکس انجام می‌دهد. برای اثبات این قضیه تحقیقات و مطالعات بیشتری لازم است.

آیا بدنسازی مانع رشد قد می‌گردد؟

در واقع هیچ مدرکی برای این امر وجود ندارد اما باید بدانیم که اگر ورزش‌های بدنسازی زیر نظر مربی حرفه‌ای انجام بگیرد تأثیر بدی بر روی رشد قد نمی‌گذارد.

آیا ورزش باعث افزایش قد می‌شود

ورزش‌های کششی معمولاً در کودکان و نوجوانانی که در حال رشد هستند باعث کمک به بلند‌تر شدن قد آن‌ها می‌شود. ورزش‌ و فعالیت‌های بدنی باعث خسته شدن بدن و داشتن خوابی عمیق در شب می‌شود. در نتیجه هورمون رشد بهتر ترشح می‌شود و باعث بلندتر شدن قد کودکان و نوجوانان می‌‌گردد.

آیا دارو‌هایی برای افزایش قد وجود دارد؟

در واقع می‌توان گفت هیچ دارویی برای افزایش قد پس از بلوغ وجود ندارد. محصولات زیادی در بازار وجود دارد که ادعا می‌کنند که می‌توانند قد شما را بلندتر کنند اما هیچگونه سند و مدرک علمی ندارند.

پکیج قد پلاس چیست؟

پکیج قد پلا س یک پکیج افزایش قد معمولی مانند پکیج‌هایی که در بازار می‌بینید نیست. شما می‌توانید در هر سن و سالی که هستید این پکیج را تهیه کرده و بدون دارو و به شیوه طبیعی برای افزایش قد خود از آن کمک بگیرید. البته این شیوه مقداری زمانبر  می‌باشد. محتوای این پکیج عبارت است از تمرینات ورزشی، برنامه غذایی، خواب منظم، قوزبند قد پلاس، پشتیبانی شبانه روزی، ضمانت‌نامه. تمرینات این پکیج با توجه به آناتومی هر فرد تنظیم شده است.

سخن پایانی

استرس روی رشد بدن و فعالیت‌های آن تأثیر زیادی می‌گذارد. مطالعات نشان دهنده تأثیر استرس بر افزایش قد می‌باشد. البته هنوز هم تحقیقات زیادی برای اثبات این قضیه لازم است. با این حال می‌توان گفت که استرس بر روی فعالیت‌های فیزیکی تاثیر می‌گذارد و باید کنترل شود. استرس می‌تواند بر روی کیفیت خواب تأثیر بگذارد و بخاطر تنش‌هایی که در بدن به وجود می‌آورد باعث به هم ریختن خواب شبانه گردد. خواب شبانه خوب برای کودکان و نوجوانان بسیار مهم می‌باشد زیرا باعث ترشح هورمون رشد می‌شود و بر روی قد آن‌ها تأثیرگذار است.
یکی دیگر از دلایل تأثیر استرس بر افزایش قد تأثیر آن بر رشد استخوان‌ها می‌باشد. در واقع استرس سلول‌های استخوان ساز را فعال می‌کند و باعث استخوان‌سازی می‌شود در نتیجه تعداد و حجم استخوان‌ها بیشتر می‌گردد. البته استرس زیاد به جای افزایش رشد استخوان‌ها باعث کاهش آن می‌شود. معمولاً بعد از سن بلوغ رشد استخوان‌های طولی کاهش و سپس متوقف می‌شود. افرادی که از قد خود رضایت کافی را ندارند می‌توانند از پکیج قد پلاس استفاده کنند که بدون دارو و با استفاده از ورزش‌های منظم و تنظیم ساعت خواب هورمون رشد را فعال کرده و باعث ترشح آن می‌شود. برای تهیه پکیج قد پلاس‌ می‌توانید با تلفن‌هایی که در سایت قرار داده شده است با کارشناسان و متخصصان این امر مشورت کرده و این پکیج را تهیه کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11055