لوگوی-قدپلاس

بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

افزایش قد یکی از رایج‌ترین دغدغه‌ها در میان افرادی است که با کوتاهی قد مواجه هستند. روش‌های متعددی برای افزایش قد وجود دارد که افراد می‌توانند با استفاده از آن‌ها نسبت به افزایش چند سانتی‌متری قد خود اقدام کنند. هرکدام از این روش‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند و به همین دلیل، در شرایط خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند. ازجمله راه های افزایش قد در افراد می‌توان به رژیم غذایی مناسب، ورزش های افزایش قد، استفاده از پکیج افزایش قد و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

هر فردی می‌تواند با توجه به شرایط و خصوصیات خود، یکی از این روش‌ها را برای افزایش قد خود انتخاب کند. ورزش‌های افزایش قد به دلیل تأثیرات گسترده و حفظ سلامتی از محبوبیت بیشتری در این میان برخوردار هستند. اما سؤال اصلی این است که بهترین زمان ورزش برای افزایش قد چه هنگامی است؟! در این مطلب از وب‌سایت قد پلاس به تعیین بهترین زمان ورزش برای افزایش قد خواهیم پرداخت.

رازهای انتخاب بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

استفاده از برنامه تمرینی مناسب برای افزایش قد از یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که افراد در پیش می‌گیرند. اما پس از تعیین برنامه تمرینی شما باید نسبت به انتخاب زمان مناسبی در روز برای انجام آن‌ها نیز اقدام کنید. بهترین زمان ورزش برای افزایش قد در افراد مختلف می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. تعیین مناسب‌ترین زمان به سبک زندگی، سن، توانایی و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. افراد می‌توانند با در نظر گرفتن این فاکتورها بهترین زمان ورزش برای افزایش قد را تعیین کرده و نسبت به انجام آن‌ها اقدام کنند. اما چگونه بهترین زمان برای انجام ورزش‌های افزایش قد را انتخاب کنیم؟! شما عزیزان می‌توانید با توجه به چند نکته ساده و کاربردی بهترین زمان را در طول روز انتخاب کنید. در ادامه 5 مورد از برترین نکات و رازهای انتخاب بهترین زمان برای ورزش افزایش قد را بررسی خواهیم کرد:

 1. با توجه به میزان مشغله و درگیری خود در طول روز، زمان مناسبی را انتخاب کنید که از فرصت مناسبی برای انجام حرکات ورزشی برخوردار باشید.
 2. زمانی از روز را انتخاب کنید که از انرژی کافی و مناسبی برای انجام ورزش‌ها برخوردار باشید.
 3. با توجه به ساعت خواب و میزان استراحت خود زمان مناسبی از روز را برای ورزش انتخاب کنید؛ چراکه استراحت می‌تواند منجر به ریکاوری و آماده‌سازی بدن شود.
 4. بهترین زمان ورزش برای افزایش قد هنگامی است که از وعده‌های غذایی کافی استفاده کرده و انرژی لازم برای انجام تمرینان را داشته باشید.
 5. با توجه به خصوصیات شخصی خود، زمانی را برای ورزش انتخاب کنید که پس از آن توان و حوصله انجام کارهای دیگر خود را داشته باشید.

با توجه به 5 نکته طلایی که در بالا ذکر کردیم، شما عزیزان می‌توانید زمان مناسبی از طول روز را به ورزش برای افزایش قد اختصاص دهید. ورزش منظم و پیوسته می‌تواند سلامتی شما را تضمین کرده و منجر به افزایش قد چند سانتی‌متری شود. در ادامه مطلب به بررسی تأثیرات ورزش در زمان‌های مختلف از شبانه‌روز خواهیم پرداخت.

ورزش صبحگاهی و افزایش قد

ورزش صبحگاهی
ورزش صبحگاهی

ورزش صبحگاهی از دیدگاه علمی مزایای مختلفی ازجمله افزایش قد را برای افراد به دنبال خواهد داشت. در ساعت‌های ابتدایی روز بدن انسان در حالت کششی قرار دارد؛ بنابراین می‌توان با انجام تمرینات افزایش قد در این ساعات به کشش بیشتر ماهیچه‌ها کمک کرد. علاوه بر آن، ورزش صبحگامی به صورت قابل‌توجهی بر تنظیم خواب افراد تأثیرگذار است. این موضوع به نوبه خود منجر به ترشح سطح بیشتری از هورمون رشد در بدن خواهد شد؛ هورمونی که می‌توان آن را مهم‌ترین عامل در افزایش قد افراد دانست. به‌طورکلی، ورزش صبحگاهی را می‌توان انتخاب بسیار مناسبی برای افزایش قد دانست و به نوعی آن را بهترین زمان ورزش برای افزایش قد دانست. ازجمله مزایای دیگر ورزش صبحگاهی برای افراد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به کاهش وزن بدن و ایجاد تناسب اندام
 • افزایش ترشح هورمون اندورفین و برخورداری از یک روز پرانرژی
 • و…

ورزش بعد از ظهر و افزایش قد

ورزش بعد از ظهر
ورزش بعد از ظهر

بعد از ظهر نیز زمان مناسبی برای انجام ورزش های افزایش قد محسوب می‌شود. در این ساعات از شبانه‌روز دمای بدن به بالاترین میزان خود می‌رسد که این خود نشانه‌ای از آمادگی بدن برای انجام فعالیت‌های ورزشی است. جالب است بدانید که جذب اکسیژن در ساعت‌های 2 الی 6 بعد از ظهر به بیشترین حد خود می‌رسد. بنابراین، این هنگام را می‌توان بهترین زمان ورزش برای افزایش قد دانست؛ چراکه ورزش‌های افزایش قد به شدت و انرژی زیادی نیاز دارند و می‌توان از طریق جذب اکسیژن بیشتر، انرژی موردنیاز برای انجام آن‌ها را تأمین کرد. از دیگر مزایای ورزش در هنگام بعد از ظهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش ترشح و فعالیت آنزیم‌ها ازجمله آنزیم‌های تأثیرگذار در رشد
 • افزایش قدرت و عملکرد ماهیچه‌ها
 • افزایش استقامت
 • و…

ورزش شبانه و افزایش قد

ورزش شبانه
ورزش شبانه

برخلاف صبح، ظهر و عصر، انجام ورزش‌های افزایش قد را در هنگام شب توصیه نمی‌کنیم. در شب هنگام بدن شما در خسته‌ترین و آسیب‌پذیرترین حالت خود قرار دارد. بنابراین، انجام حرکات ورزشی را نمی‌توان انتخاب مناسبی در شب دانست؛ چراکه می‌تواند منجر به آسیب قسمت‌های مختلفی از بدن شود. در این ساعات از شبانه‌روز بدن افراد نیاز به استراحت دارد تا بتواند خود را به خوبی ریکاوری کرده و برای شروع روز دیگر آماده کند. توجه داشته باشید که انجام ورزش های افزایش قد شبانه منجر به افزایش قد در افراد نخواهد شد؛ بنابراین، شب را نمی‌توان بهترین زمان ورزش برای افزایش قد دانست.

تنظیم برنامه ورزشی متناسب با سبک زندگی

ورزش برای افزایش قد را می‌توان یک روش کلی برای دست‌یابی به قدی بلندتر در افراد دانست. اما باید توجه داشته باشید که نمی‌توان یک برنامه تمرینی کلی را برای همه افراد تجویز کرد. به عبارتی دیگر، برنامه ورزشی باید متناسب با سبک زندگی هر فردی، شخصی‌سازی شود. اگر شما نیز قصد افزایش قد از طریق انجام ورزش‌های مرتبط را دارید، بهتر است پس از تعیین بهترین زمان ورزش برای افزایش قد، نسبت به شخصی‌سازی برنامه ورزشی خود اقدام کنید. افراد متخصص و پزشکان می‌توانند با توجه به سبک زندگی هر فردی، برنامه ورزشی مشخص و مناسبی را برای او تجویز کنند. برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در سبک زندگی افراد مدنظر قرار می‌گیرند، عبارت‌اند از:

 • ساعت و میزان خواب مفید
 • میزان فعالیت روزمره و شدت آن
 • رژیم غذایی
 • سن و جنسیت
 • توانایی‌ها و محدودیت‌های بدنی
 • و…

بهترین زمان برای افزایش قد چه ساعتی است؟

بر اساس اطلاعاتی که در طول متن ارائه دادیم، بهترین زمان ورزش برای افزایش قد در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. شما عزیزان باید با توجه به سبک زندگی، ساعت خواب، مشغله کاری و مواردی از این قبیل، زمان مناسبی از طول شبانه‌روز را برای انجام ورزش‌های افزایش قد انتخاب کنید. صبح و عصر را می‌توان بهترین بازه زمانی برای انجام ورزش‌های مناسب برای افزایش قد دانست. بر اساس تحقیقات انجام شده و آمار موجود، افرادی که ساعاتی از صبح و یا عصر را به ورزش‌های افزایش قد اختصاص داده‌اند، نتایج بسیار مطلوبی را کسب کرده‌اند. بهترین زمان برای انجام ورزش‌های افزایش قد را می‌توان ساعات 7 الی 9 صبح و 2 الی 6 عصر دانست.

سخن پایانی

در این مطلب از وب‌سایت قد پلاس به بهترین زمان ورزش برای افزایش قد پرداخته و بازه‌های مختلف از طول شبانه‌روز را بررسی کردیم. همان‌طور که مشاهده کردید، ورزش در هر بازه از شبانه‌روز می‌تواند مزایا و معایبی به همراه داشته باشد. بنابراین، شما عزیزان باید با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های سبک زندگی خود، بهترین زمان را برای انجام ورزش‌های افزایش قد انتخاب کنید. ممنون که در طول این مطلب با ما همراه بودید. لطفاً نظرات و تجربیات خود در این حوزه را با ما در میان بگذارید.

منابع

 1. https://fitclub.ir/blog/active-lifestyle-for-fitness/
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11565
0:00
0:00