ورزشی

9 تمرین ورزشی برای افزایش قد در خانه

10 تمرین ورزشی برای افزایش قد در خانه

اگر تا به حال نسبت به قد خود احساس ناامنی کرده اید باید گفته شود با اینکه عوامل ژنتیکی بر روی قد بسیار تاثیرگذار هستند اما انسان میتواند با تغییر سبک زندگی خود تاثیرات خوبی بگذارد. عوامل فیزیکی مانند ورزش یا رژیم غذایی تا حدی میتواند بر رشد قد تاثیر داشته باشد. برخی افراد تا 25 سالگی نیز میتوانند رشد کند در صورتی که رشد قد بسیاری از افراد بعد از بلوغ متوقف میشود. حال در این مقاله به 10 تمرین ورزشی برای افزایش قد در خانه اشاره خواهیم کرد که با استفاده از آن ها بتوانید چند اینچ به قد خود اضافه کنید.

تمرینات ورزشی مناسب در خانه برای افزایش قد

شیفت لگن

نشستن طولانی مدت میتواند قد فرد را کاهش دهد. زیرا باعث تغییر ستون فقرات و عدم تعادل عضلات بدن میود که بر روی رشد بدن تاثیر منفی دارد. شیفت لگن ستون فقرات و پایین باسن را هدف قرار میدهد تا عواقب منفی نشستن طولانی مدت نیز به حداقل برسد.
در حالت صاف دراز بکشید و شانه های خود را به صورت صاف روی زمین قرار دهید. بازوهای خود را در دو طرف کشیده و کف دست ها را پایین نگه دارید. زانوهای خود را خم کرده و پاهای خود را به باسن نزدیک کنید حال پشت خود را قوس دهید تا لگن بلند شود. این حالت را 30 ثانیه نگه داشته و دوباره تکرار کنید.

pelvic-shift-exercises-to-increase-height-2
pilates-rollover-exercises-to-increase-height-2

واژگونی پیلاتس

با کشش ستون فقرات و ایجاد طول بیشتر میتوانید قد خود را افزایش دهید. این تمرین ساده و آسان و در عین حال کارآمد میتواند باعث کشش در بدن شما شود. با دراز کشیدن به پشت در حالی که بازوها در امتداد پهلوها و کف دست ها رو به پایین هستند شروع کنید.

پاهای خود را کنار هم نگه دارید و آن ها را مستقیما به سمت سقف با ناحیه 90 درجه دراز کنید. پاهای خود را از بالای سر بلند کنید و دستان خود را بر روی تشک فشار دهید و پاها را به موازات زمین قرار دهید. این تمرین در ابتدا سخت خواهد بود اما با تمرین منظم میتوانید این نوع کشش را در بدن خود ایجاد کنید که برای افزایش قد نیز مفید است.

بارفیکس

یکی دیگر از تمرینات برای افزایش قد در خانه بارفیکس است که در بسیاری از منازل وجود دارد. همانطور که گرانش ستون فقرات و مفاصل شما را فشرده کرده و بر قد تاثیر منفی میگذارد با آویزان شدن از بارفیکس میتوانید با نیروی گرانشی زمین مقابله کرده و باعث کشش مهرهای بدن شوید. این تمرین باعث میشود که 1 الی 2 اینچ به قد شما اضافه شود. البته باید توجه کنید که این ورزش را باید مداوم انجام دهید.

اگر بدن شما نمیتواند کامل کشیده شود میتانید زانوهای خود را خم کنید سعی کنید که در این حالت کف دست ها به سمت بیرون باشد و بازوها و شانه ها را بی حرکت نگه دارد تا نیروی جاذبه بیشتر فشار کششی بر روی بدن بیاورد.

bar-hangging-exercises-to-increase-height-2
swimming-make-you-taller

شنای زمینی

وقتی صحبت از تمرینات افزایش قد میشود شما مطمئنا به شنا نیز فکر کرده باشید. این برای افرادی است که در منزل خود استخر ندارند و میتوانند طبق عکس پاها و دست های خود را جفت کرده و به ترتیب بکشید.

طناب

طناب زدن یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای افزایش قد است. طناب زدن نه تنها یک بازی سرگرم کننده است بلکه یکی از تمرینات برای افزایش قد است که نیاز به پریدن زیاد دارد که باعث تحریک سلول های بدن میشود. طناب زدن نه تنها بر روی افزایش قد موثیر است بلکه برای توزیع چربی و آب کردن چربی اضافی بدن مناسب است.

چگونه طناب بازی شما را بلند میکند ؟
leg-raise-exercises-to-increase-height-2

بالا بردن پاها

به پشت داز کشیده و پاهای خود را کنار هم قرار داده و با زاویه 90 درجه به سمت بالا بلند کنید. به تدریج پاهای خود را به سمت پایین زندیک زمین قرار دهید این تمرین را بهتر است که 7-8 بار در روز انجام دهید.

کشش کبرا

این تمرین یوگا برای کشش ستون فقرات و انعطاف پذیری بدن بسیار مفید است. که باعث رشد غضروف بین مهره ها میشود و یکی از محبوب ترین ورزش ها برای افزایش قد است. روی زمین دراز کشیده و صورت خود را پایین بیاورید و کف دست ها را روی زمین زیر شانه خود قرار دهید. طبق تصویر 30 ثانیه این حالت را نگه دارد. و 5 بار این کار را انجام دهید.

cobra-stretch-yoga-exercise-is-intended-to-stretch-your-spine
single-leg-kick-exercises-to-increase-height-2

پریدن تک پا

به عنوان ساده ترین تمرینات برای افزایش قد ، پریدن پا در هر مکان و زمان میتوان انجام دادچه در حال تماشای تلویزیون ، چه کتاب خواندن و چه بازی در پارک باشید. این تمرین جهشی به شما برای رشد مغز ، تقویت پاها و تولید هورمون های رشد و افزایش قد کمک میکند.

لگد زدن متناوب پا

این تمرین برگفه از تکواندو است که این حرکت تدافعی میتواند به افزایش قد شما کمک کند. ایستاده روی تشک قارر گرفته و پای راست خود را به سمت بالا دراز کنید و بدن خود را در حداکثر کشش قرار دهید. دست های خود را با مشت های محکم به سینه نزدیک کنید و شروع ب لگد زدن هوا برای 30 ثانیه کنید. و سپس این روند را برای پای چپ خود نیز قرار دهید.

گوگل

Alternate-leg-kicking-exercises-to-increase-height-2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *