ورزشی

بهترین ورزش هایی که کل عضلات بدن را درگیر میکنند !

انجام تمرینات کل بدن بسیاری از تمرینات تقویت کننده عضلات از تکرار و ست استفاده میکنند. هر فرد بسته به وضعیت بدنی که دارد میتواند تعداد متفاوتی از تکرار و ست ها را انجام دهد. همانطور که میدانید برای گرفتن نتیجه مطلوب باید ورزش منظم انجام دهید. بنباراین اگر چند ست یک حرکت ورزشی را تمرین کرده اید بهتر است که خسته نشده و بیشتر ادامه دهید. پوش آپ کف دست ها را روی زمین و زیر شانه ها قرار دهید و بازوها را دراز کنید. پاها را به عقب کشیده و دراز کنید. پنجه پا را بر روی زمین قرار داده و بدن را در یک خط مستقیم قرار دهید. بدن را نزدیک به زمین نگه دارید و سعی کنید که به قسمت عقب بدن فشار بیاورید. این کار را 10 بار انجام داده استراحت کرده و دوباره انجام دهید. اگر این کار سخت است به جای دراز کردن پاها روی زانوها استراحت کنید. لانگز با یک پا با زاویه قائم شروع کرده و پای دیگر را به سمت عقبتر دراز کنید به طوری که زانو بالای زمین قرار گرفته باشد. به سمت بالا و پایین حرکت کرده و پاها را عوض کنید تا پاها متناوب قرار بگیرند. دوربین و دوچرخه سواری دوچرخه سواری میتواند به تقویت عضلات اسکلتی کمک کند. دویدن و دوچرخه سواری یکی از فعالیت های هوازی عالی هستند که باعث قوی تر شدن عضلات اسکلتی بدن میشوند. تمرینات بی هوازی با شدت بالا بسیار پراکنده میشود. بالا رفتن از پله بالا رفتن از پله یک تمرین بسیار مفید برای تقویت عضلات و فعالیت هوازی است. از پله ها بالا رفته و دوباره پایین بیایید این کار را چندین ست انجام دهید همچنین باعث سوزاندن کالری بسیار زیادی نیز میشود. نتیجه گیری انجام تمرینات ورزشی شدید برای اولین بار باعث درد گرفتن عضلات میشود. یک فرد باید مطمئن باشد که در یک استراحت به خود میدهد تا ماهیچه ها اجازه ریکاوری را داشته باشند. هنگامی که یک ورزش برای اولین بار انجام میشود باید به آرامی شروع کرده و سپس به تدریج آن را افزایش دهید. بسیاری از تمرینا روی گروه های ماهیچه ای در بدن کار میکنند. انواع مختلفی از این موارد و ترکیب آن ها با ورزش های هوازی به حفظ تناسب اندام و سلامت بدن کمک زیادی را میکند.

افراد ممکن است که تمرینات تقویت کل عضلات بدن را به عنوان تمرینات بالاتنه یا اصلی توصیف کنند. تمرینات و ورزش های مختلفی هستند که عضلات فرد به صورت همزمان کار میکند. در این مقاله بهترین ورزش هایی که تمام عضلات بدن را درگیر میکند لیست شده است.

یک تمرین که تمام بدن از گروه های ماهیچه ای مختلف در بدن فرد استفاد همیکند معمولا در قسمت بالای بدن ، پایین تنه و هسته بدن هستند. بر اساس منبع مورد اعتماد پیشگیری از بیماری و ارتقای سلامت ، ورزش باید شامل فعالیت هوازی و تقویت عضلات باشد.

بسیاری از تمرینات تقویت کننده عضلات ضربان قلب را نیز افزایش میدهند. فعالیت های هوازی بهتر است که به مدت 20 الی 30 دقیقه در بدن انجام شوند. البته با ترکیب چند تمرین که برای چندین گروه عضلانی کار میکند شامل فعالیت های هوازی و تمرینات تقویت کننده عضلات است که تمام قسمت بدن فرد را درگیر میکند.

ورزش های تقویت کل عضلات بدن

ورزش هایی برای تقویت عضلات کل بدن

بسیاری از تمرینات تقویت کننده عضلات از تکرار و ست استفاده میکنند. هر فرد بسته به وضعیت بدنی که دارد میتواند تعداد متفاوتی از تکرار و ست ها را انجام دهد. همانطور که میدانید برای گرفتن نتیجه مطلوب باید ورزش منظم انجام دهید. بنباراین اگر چند ست یک حرکت ورزشی را تمرین کرده اید بهتر است که خسته نشده و بیشتر ادامه دهید.

پوش آپ

کف دست ها را روی زمین و زیر شانه ها قرار دهید و بازوها را دراز کنید. پاها را به عقب کشیده و دراز کنید. پنجه پا را بر روی زمین قرار داده و بدن را در یک خط مستقیم قرار دهید. بدن را نزدیک به زمین نگه دارید و سعی کنید که به قسمت عقب بدن فشار بیاورید. این کار را 10 بار انجام داده استراحت کرده و دوباره انجام دهید. اگر این کار سخت است به جای دراز کردن پاها روی زانوها استراحت کنید.

لانگز

با یک پا با زاویه قائم شروع کرده و پای دیگر را به سمت عقبتر دراز کنید به طوری که زانو بالای زمین قرار گرفته باشد. به سمت بالا و پایین حرکت کرده و پاها را عوض کنید تا پاها متناوب قرار بگیرند.

دوربین و دوچرخه سواری

دوچرخه سواری میتواند به تقویت عضلات اسکلتی کمک کند. دویدن و دوچرخه سواری یکی از فعالیت های هوازی عالی هستند که باعث قوی تر شدن عضلات اسکلتی بدن میشوند. تمرینات بی هوازی با شدت بالا بسیار پراکنده میشود.

بالا رفتن از پله

بالا رفتن از پله یک تمرین بسیار مفید برای تقویت عضلات و فعالیت هوازی است. از پله ها بالا رفته و دوباره پایین بیایید این کار را چندین ست انجام دهید همچنین باعث سوزاندن کالری بسیار زیادی نیز میشود.

نتیجه گیری

انجام تمرینات ورزشی شدید برای اولین بار باعث درد گرفتن عضلات میشود. یک فرد باید مطمئن باشد که در یک استراحت به خود میدهد تا ماهیچه ها اجازه ریکاوری را داشته باشند. این ورزش ها برای رشد و افزایش قد نیز بسیار مناسب هستند.

هنگامی که یک ورزش برای اولین بار انجام میشود باید به آرامی شروع کرده و سپس به تدریج آن را افزایش دهید. بسیاری از تمرینات روی گروه های ماهیچه ای در بدن کار میکنند. انواع مختلفی از این موارد و ترکیب آن ها با ورزش های هوازی به حفظ تناسب اندام و سلامت بدن کمک زیادی را میکند. ورزش هایی که تمام عضلات بدن را درگیر میکند جزو بهترین نوع ورزش ها هستند که استقامت بدن را بالا میبرند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *