اولین سایت ارائه دهنده پکیج افزایش قد در ایران
روش نوین افزایش قد برای اولین بار در ایران

روش نوین افزایش قد برای اولین بار در ایران

راهنمای کامل افزایش قد برای تمام سنین

این راهنمای قد برای تمامی سنین موثر خواهد بود. اگر والدینی هستید که رشد کودک شما مهم است یا مرد جوانی هستید که به دنبال فرصتی برای بلند شدن میگردید یا غیره همین جا و در همین مقاله میتوانید تمام دستورالعمل های مفید و سازگار با سن خود را دریافت کنید.

 مطمئنا به دنبال راهنماهای زیادی برای افزایش قد بوده اید که متناسب با سن و سال شما باشد. این راهنما کامل شده از تمامی اطلاعات در زمینه رشد قد است پس تا انتها همراه ما باشید.

راهنمای کامل افزایش قد برای تمام سنین

مقدمه

ضروریات افزایش قد برای تمامی سنین

فصل اول : نوزادان

مربوط به 0 الی 2 سالگی کودک

فصل دوم : کودکان

مربوط به 3 الی 9 سالگی کودک

فصل سوم : نوجوانان

مربوط به 10 الی 18 سالگی

فصل چهارم : جوانان

مربوط به 19 الی 39 سالگی

فصل پنجم : میان سال

بالای 40 سال

مقدمه

ضروریات افزایش قد برای تمام سنین

د راین فصل در مورد مقدمات افزایش قد با هم صحبت خواهیم کرد در این بخش بسیاری از اشتباهات رایجی که در مورد رشد قد وجود دارد گفته میشود تا بتوانید به اصول درست در مورد افزایش قد در سن خود برسید. چند سوال بسیار متداول وجود دارد :

  • ژنتیک چقدر بر روی افزایش قد تاثیر دارد ؟
  • آیا افزایش قد در بزرگسالی امکان پذیر است ؟
  • مهمترین عواملی که شما را قد بلندتر میکند چیست ؟

 

ملزومات قد

ژنتیک تاثیر مهمی بر روی رشد قد دارد اما همه چیز نیست. درست است که 60 الی 80 درصد قد شما را ژنتیک تعیین میکند اما شما میتوانید کاری کنید که از اعضای خانواده خود بلندتر باشد حتی برای چند سانت هم که شده.

برای مثال بازیکن های بسکتبال را مشاهده کنید :

مایکل جردن ، جرمی لین ، گردن هاوارد تمامی این افراد حداقل 20 سانت از اعضای خانواده خود بلندتر شده اند. پس چگونه توانسته اند که بر روی ژن های خود غلبه کنند ؟

برای مثال قد افراد کره جنوبی حداقل 7 سانت از افراد کره شمالی بلند تر است.

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید مردم کره جنوبی به طور متوسط 3 الی 7 سانت بلندتر از افراد کره شمالی هستند. سوالی که پرسیده میشود این است که ژن های این دو کشور با هم متفاوت است ؟

بله ژن های این دو کشور یکسان است چیزی که اینجا مطرح میشود ژنتیک نیست بلکه کمبود مواد غذایی باعث شده که کره شمالی ها کوتاهتر از کره جنوبی ها شوند.

برای مثال : هلندی ها توانسته اند که بدون تغییر ژن 20 سانت قد خود را در چند دهه اخیر افزایش دهند. البته نکته ای که دکتر راندال اولسون پیش بینی کرده این است که با افزایش درآمد خود توانسته اند به مواد غذایی بیشتر و سالم تری دست پیدا کنند و با بهبود تغذیه خود توانستند بلند تر شوند.

با توجه به آمار و ارقام بالا باید متوجه شوید که میتوانید با تغذیه مناسب و انجام تمرینات ورزشی بدون تغییر ژن به قد بلند دست پیدا کنید و ما هم در این راهنما میخواهیم به این روش های موثر اشاره کنیم.

ملزومات افزایش قد

بلندتر شدن در هر سنی امکان پذیر است. چیزی که باید گفته شود این است که چگونه بعد از 18 سالگی قد بلندتر شویم ؟

برای مثال کسی میپرسد که آیا میتوانم در 25 سالگی قد خود را 7.5 اینچ افزایش دهم ؟

متاسفانه در این سن رسیدن به این مقدار از افزایش قد امکان پذیر نیست. اما شما میتوانید با استراتژی هایی که وجود دارد بعد از 25 سالگی قد خود را 3 سانت افزایش دهید.

مهمترین عوامل رشد قد چیست ؟

عوامل غیر ژنتیکی میتواند قد نهایی شما را تا چنیدن سانت تحت تاثیر قرار دهد. در هر سنی میتوانید 1 الی 2 اینچ قد بلند کرد. در این جا مروری به مهمترین عوامل موثر بر رشد میشود :

HGH

هورمون رشد یا HGH یک هورمون بیوشیمیایی است که در غده هیپوفیز شما ترشح میشود. این هورمون مسئول بلند کردن استخوان ها و سایر عملکردهای حیاتی مانند تولید سلول ها ، بافت ها ، سیستم ایمنی بدن و غیره است.

تمرینات ورزشی

دسته ای از ورزش ها که به افزایش قد شما کمک میکند تمرینات کششی است.

شرایط و بیماری ها

شرایط و بیماری های مختلفی وجود دارد که مانع رشد قد میشود. با دانستن این موارد میتوانید از بروز آن ها جلوگیری کنید یا به درمان آن ها بپردازید.

تغذیه

تغذیه یکی از بزرگترین عامل غیر ژنتیکی است که تعیین میکند چقدر در بزرگسالی افزایش قد خواهید داشت. استخوان ها برای رشد به مواد مغذی نیاز اساسی دارند. باید ویتامین ها ، مواد معدنی لازم مصرف کنید.

عادات بد

عادات روزانه زیادی است که جلوی افزایش قد شما را میگیرد. که به شما این عادت های بد را خواهیم گفت.

جهش رشد

جهش رشد دوره ای از زندگی است که سریع تر از دوره های دیگر رشد خواهید داشت. با دانستن زمان جهش رشد میتوانید به حداکثر رشد بالقوه خود برسید.

خواب

داشتن خواب عمیق و با کیفیت باعث ترشح بهتر و بیشتر هورمون رشد در شب ها میشود که برای رشد قد ضروری است. بنابراین باید تدابیری داشته باشید که خواب شما در طول شب راحت و در زمان مناسب باشد.

وضعیت بدن

اصلاح فرم و وضعیت بدن میتواند کمک بسیار زیادی به افزایش قد شما کند.

نمودار رشد

نمودار رشد یک ابزار بصری است که برای ردیابی میزان رشد ، مقایسه قد و پیش بینی قد استفاده میشود. شما باید همواره این نمودار را درنظر داشته باشید.

هر فصل در اینجا شامل 3 جز است :

  • چه چیزی میتوان انتظار داشت ؟

افزایش قد در هر سنی امکان پذیر است. ولی هر چه سن پایین تر باشد رشد قد بیشتر خواهد بود.

  • مهمترین عوامل رشد قد

بسته به سنی که دارید فاکتورهای رشد قد گفته خواهد شد. که با دانستن آن ها میتوانید قد خود را افزایش دهید.

  • نکات کلیدی

در این بخش نکات مهم و کلیدی برای رشد قد در سنین مختلف بر اساس عواملی که وجود دارد گفته میشود.