افزایش قد بعد از پریود – کی رشد قد دختران متوقف می شود؟

افزایش قد بعد از پریود

افزایش قد بعد از پریود به طور کامل متوقف نمی‌گردد و همچنان ادامه دارد اما به صورت محدود. همه چیز برمی‌گردد به مراقبت‌های قبل از زمان پریودی (دوره بلوغ). بنابراین برای انکه قد مناسبی داشته‌باشید باید به رشد فرزندانتان از سن 8 سالگی اهمیت بدهید تا زمانی که آنان به دوره قاعدگی برسند. سپس به کمک مشورت‌های پزشک می‌توانید افزایش قد بعد از پریود نیز داشته‌باشید. بنابراین بیشتر به فرزندانتان توجه کنید و از آنان مراقبت کنید تا از این دوران استرس زا عبور  کنند و بتوانند به قد ایده آل خودشان برسند.

امکان افزایش قد بعد از پریود

افسانه‌های متعددی درمورد افزایش قد بعد از پریود (Height increase after period) وجود دارد، اما نمی‌توان به هیچ کدام از آنها به طور کامل اعتنا کرد. تا زمانی که بلوغ در دختران اتفاق نیوفتاده است آنها به طور طبیعی قد می‌کشند و این رشد تا زمان اولین دوره پریودی آنها و حتی بعد از آن نیز اتفاق می‌افتاد. تا قبل از دوره پریودی رشد بسیار خوبی در دختران اتفاق می‌افتد و با شروع دوره بلوغ آنها 5 تا 10 سانت قد خواهند کشید ولی بعد از پریودی این رشد کاهش پیدامیکند و به یک تا 3 سانتی متر می‌رسد.

پس از اولین سیکل قاعدگی، طولی نمی‌کشد که دختران به قد کامل و بالغ خود می‌رسند. در واقع، رشد قد دختران متوقف می‌شود و تنها دو تا دو سال و نیم پس از اولین سیکل قاعدگی به قد نهایی بزرگسالی خود می‌رسند. علائم اولیه بلوغ زنان از جمله رشد سینه، رشد موهای بدن و ترشحات واژن، نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند کودک شما به زودی سریع‌تر از زمان قبل، رشد خواهند کرد و قد می‌کشند. بنابراین والدین باید از سن 8 یا 10 سالگی که بلوغ دختران شکل می‌گیرد حواسشان به تغذیه و روش‌های افزایش قد بعد از پریود باشد.

چجوری پریود بر رشد قد دختر تاثیر می‌گذارد؟

اولین دوره (که منارک نیز نامیده می شود) معمولاً حدود دو یا چند سال پس از شروع بلوغ اتفاق می افتد (کمی زودتر یا کمی دیرتر نیز طبیعی است). میانگین سنی برای اولین قاعدگی حدود 12 سال و نیم است. بنابراین در این زمان بهتر است با دخترتان گپ بزنید تا کمی از نگرانی آنان کاهش یابد.

به هرحال این زمان برای هر دختری که بالغ می‌شود استرس زا است. بعد از پریودی رشد قد به طور کامل متوقف نمی‌شود، اما شروع به کاهش می‌کند. معمولاً برای دو سال آینده پس از اولین قاعدگی، بسیاری از دختران یک یا دو اینچ رشد می کنند. اما مطالعات نشان داده است که دخترانی که در حدود 10 سالگی پریود می‌شوند، قبل از رسیدن به قد بزرگسالی به طور متوسط ​​4 اینچ بیشتر رشد می‌کنند.

حقیقت این است که برخی از الگوهای کلی وجود دارد که جهش رشد دختران از آنها پیروی می کند، اما همه افراد با هم متفاوت هستند. ژنتیک، تغذیه، داروها، بیماری‌های مزمن و سایر شرایط پزشکی همه مهم هستند. می‌توانید از پزشک کودک خود بپرسید که آیا عواملی وجود دارد که می تواند رشد او را متوقف کند یا خیر. همچنین اگر مشکلی وجود نداشت می‌توانید ازپکیج افزایش قد پلاس استفاده کنید تا به فرزندتان در افزایش قد بعد از پریود کمک کند و او را به فردی با اعتماد به نفس تبدیل کند. به طور کلی روند بلوغ در افراد مختلف متفاوت و پریودی به منزله رشد کامل در آنها است.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

بهترین توصیه برای افزایش قد بعد از پریود؟

بلوغ هر فردی در زمان متفاوتی شروع می‌شود و ژنتیک تا حد زیادی الگوهای رشد را تعیین می‌کند. این بدان معناست که نرخ رشد “عادی” در انسان در یک محدوده اتفاق می‌افتد. با همه این تفاصیل قد برای آنکه افزایش پیدا کند نیاز به مواد مغذی کافی دارد و رژیم غذایی مناسب تا قبل از دوران بلوغ باعث می‌شود تا فرزندنتان به قد مناسبش برسد.

بنابراین مشورت با پزشک و استفاده از پکیج قد پلاس می‌تواند در این روند بسیار کمک‌کننده باشد. همچنین بعد از پریودی نیز امکان افزایش قد تا چند اینچ وجود دارد و اگر از این فرصت به خوبی استفاده شود، فرزندتان می‌تواند حتی بیشتر از اندازه حساب‌شده قد بکشد. بنابراین بهتر است در مشورت با پزشک قرار بگیرید و از پکیج افزایش قد  پلاس استفاده کنید.

رشد قد دختر تا چه سنی ادامه دارد و آیا بعد از پریود قد می‌کشد؟

در دوران بلوغ، نوجوانان جهش رشدی را تجربه می کنند که آنها را به قد بزرگسالی خود می‌رساند. بلوغ در واقع گذر از کودکی به بزرگسالی است. این دوران تغییراتی را توصیف می‌کند که افراد با شروع به افزایش تولید هورمون‌های خاص بدنشان دچار آن می‌شوند. در زنان، بلوغ معمولا بین سنین 8 و 13 سالگی شروع می‌شود. متوسط سن شروع بلوغ برای دختران حدودا سن 9-10 سال است. با این حال، این دوران برای همه متفاوت است. زمانی که بلوغ شروع می شود، تقریباً 4 سال به طول می‌انجامد.

شروع بلوغ قبل از 8 سالگی در دختران در نظرگرفته می‌شود. اگر سینه‌ها تا سن 13 سالگی رشد نکرده باشند، یا قاعدگی‌ها در سن 15 سالگی شروع نشده باشد، بلوغ دیر اتفاق افتاده‌است. هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد این موضوع وجود ندارد و توصیه می‌شود زمانی که علائم بلوغ زودهنگام یا دیررس است، با پزشک مشورت کنید.

پزشک به شما کمک می‌گن که جریان قد و انرژیتان ذخیره گردد و رو به بهبودی باشد. بعد از پریودی امکان قد کشیدن وجود دارد و این مورد در افراد گوناگون متفاوت می‌باشد برای آن که بتوانید به رشد ایده آل خود برسید بهتر است از پکیج قد پلاس با دستور پزشک مصرف کنید. حتی زمانی که دوره بلوغ آغاز می‌شود، اگر تغذیه مناسبی داشته‌باشید به راحتی به قد مورد نظرتان خواهید رسید.

مطالعه بیشتر: یوگا برای افزایش قد

چه زمانی رشد قد دختر متوقف می‌کند؟

افزایش قد بعد از پریود

رشد دختران معمولاً تا حدود 15 سالگی متوقف می‌شود. این فرآیند در دختران زودتر از پسرها اتفاق می‌افتد. اما با وجود این اتفاق افزایش قد بعد از پریود همچنان ادامه پیدا می‌کند و شاید متوجه رشد فرزندتان نشوید ولی این اتفاق رخ می‌دهد. تنها چیزی که شاید متوجه آن شوید شلار جین او است که دیگر برایش کوچک شده است.

اما همیشه بخاطر داشته‌باشید که دوره بلوغ از شروع تا پایان به سرعت اتفاق می‌افتد و در طی این فرایند باید هوشیار بمانید و از فرزندتان مراقبت کنید. این مراقبت به شما عملکرد بهتری می‌دهد و باعث می‌شود تا حدی بتوانید شرایط را کنترل کنید. بعد از پریودی اگر تحت نظر پزشک و مراقبت‌های او قرار بگیرید امکان افزایش قد بعد از پریود تا حدی را خواهید داشت. هچنین می‌توانید از پکیچ قد پلاس نیز استفاده کنید.

توقف رشد علاوه بر پریودی ممکن است در اثر عوامل گوناگونی نیز به وجود بیاید که به چند نمونه از آن ها اشاره می‌کنیم.

  • تغذیه ناکافی در افزایش قد بعد از پریود: رژیم غذایی نامناسب و کمبود برخی مواد مغذی مانند پروتئین، می‌تواند منجر به کاهش رشد در طول زمان گردد.
  • استرسدر افزایش قد بعد از پریود: استرس مزمن می‌تواند بر فعالیت عملکردی هورمون رشد انسانی تاثیر بگذارد و آن را تغییر دهد. چرا که این هورمون بر رشد تاثیر منفی می‌گذارد.
  • استخوان ضعیف: پوکی استخوان می‌تواند باعث از دست دادن قد، همراه با کمردرد و تغییر در وضعیت بدن شود. اگرچه این عارضه می‌تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد، اما در افراد مسن بیشتر شایع است.
  • عوامل محیطی در افزایش قد بعد از پریود: برخی تحقیقات حاکی از آن هستند که قرارگرفتن در معرض آلاینده هایی مانند سرب، کادمیوم یا پلی کلر بی فنیل (PCB) می تواند باعث کاهش قد شود.
  • شرایط سلامتی در افزایش قد بعد از پریود: کمبود هورمون رشد و شرایط مزمن مانند کم خونی، فیبروز کیستیک، آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان و بیماری التهابی روده ممکن است بر رشد کلی تأثیر بگذارد.

نتیجه گیری افزایش قد بعد از پریود

همانطور که میدانید عوامل بسیاری بر روی رشد قد تاثیر می‌گذارند و آن را تحت الشعاع قرار می‌دهند. دختران تا قبل از بلوغ اگر تمامی شرایط را تحت نظر پزشک رعایت کنند احتمالا قد خوبی را به دست خواهند آورد. به طور معمول دختران تا قبل از شروع پریودی بیشترین جهش رشد خود را خواهند داشت. زمانی که این دوره آغاز می‌شود آنها دیگر به قد نهایی خود رسیده‌اند. دوره بلوغ در افراد مختلف متفاوت اتفاق می‌افتد و معمولا این روند از 12 و نیم سالگی آغاز می‌گردد و در نهایت در 15 سالگی آنان را به قد نهایی خود می‌رساند.

بعد از پریودی رشد قد کامل متوقف نمی‌گردد و به صورت معمول شما شاهد 3 تا 4 اینچ افزایش قد بعد از پریود خواهید بود. برای آنکه بتوانید این رشد را به حد نهایی خود برسانید بهتر است با پزشک مشورت کنید و از پکیج قد پلاس کمک بگیرید. به همراه ورزش و رژیم غذایی مناسب این پکیج شما را به قد ایده آلتان می‌رساند. اطمینان از حفظ یک رژیم غذایی متعادل با ترکیب معقولی از ویتامین ها، پروتئین، کربوهیدرات ها، کلسیم، روی و سایر مواد معدنی به حداکثر رشد شما کمک می‌کند. بنابراین رشد قد شما در صورت کنترل شدن می‌تواند به حد اعلای خود برسد.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد در 22 سالگی بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج قد پلاس  دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص رشد قد در سن 22 سالگی شما را راهنمایی نمایند.

قدپلاس

سخن پایانی؛ افزایش قد بعد از پریود

دوره پریودی زمانی اتفاق می‌افتد که دوره بلوغ طی‌شده باشد و فرد به حد کافی رشد بدنی خود رسیده باشد. در این زمان است که ما شاهد قاعدگی در دختران خواهیم بود. و این دوران بی 12 تا 15 سالگی اتفاق می‌افتد. دوران بلوغ از 8 تا 10 سالگی رخ می‌دهد که والدین باید در این بازده زمانی مراقب فرزندانشان باشند تا این دوران استرس زا را به پایان برسانند. مراقبت تحت نظر پزشک و استفاده از مکمل‌های غذایی می‌تواند در افزایش قد بعد از پریود بسیار مفید باشد. بنابراین پکیج قد پلاس، رژیم غذاییمناسب، ورزش، خواب کافی و بسیاری از عوامل دیگر را تحت نظر داشته‌باشید تا فرزندانتان به خوبی رشد کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10925