شربت افزایش قد کودکان کدام است؟

شربت افزایش قد کودکان

یکی از خواسته‌های والدین که بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است داشتن قد مناسب در کودکان با افزایش سن می‌باشد. همراه با رشد کودکان معمولاً قد آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. متناسب بودن سن و قد کودک یکی از دغدغه‌های مهم والدین می‌باشد. در واقع می‌توان گفت قد کودکان جنبه ژنتیکی دارد اما در کنار ژنتیک بعضی از عوامل مانع رشد کودک می‌شود. عواملی مانند نوع تغذیه، خواب کودک، بیماری‌های زمینه‌ای، تأثیر زیادی بر رشد کودکان می‌گذارد. در کودکانی که رشد آن‌ها با مشکل روبرو شده‌است و یا متناسب با سن خود رشد مناسبی ندارند معمولاً از داروی افزایش قد کودکان استفاده می‌شود. این شربت‌ها حاوی ویتامین افزایش قد برای کودکان می‌باشد.

در ادامه این مطلب به توضیحی درباره شربت افزایش قد کودکان می پردازیم

شربت افزایش قد کودکان

یکی از عوامل موثر بر افزایش قد در سنین مختلف شربت افزایش قد کودکان است که به رشد طبیعی آن‌ها کمک زیادی می‌کند و باعث تقویت متابولیسم بدن کودکان می‌شود. این شربت‌ها معمولاً حاوی پروتئین و چربی مفید و میزان زیادی ویتامینB۳، B۶ ، منیزیم، کلسیم، فسفر است که باعث کم شدن استرس و کمک به رشد بدن می‌شود. همچنین ویتامین‌ها به تقویت حافظه افراد کمک کرده و باعث کم شدن کلسترول بدن می‌شود.

این امر باعث می‌شود تا متابولیسم بدن کودکان بهبود‌ یافته و وزن آن‌ها کمتر شود. همچنین باعث رشد قد آن‌ها می‌شود. شربت افزایش قد کودکان (Height increasing syrup for children) متشکل از گیاهان مفیدی می‌باشد که به صورت طبیعی باعث تقویت رشد و نمو کودک می‌شود و متابولیسم بدن آن‌ها را تنظیم می‌کند. این شربت‌ها با داشتن ویتامین افزایش قد برای کودکان و اسید آمینه‌های ضروری باعث رشد سیستم اسکلتی آن‌ها می‌شود و با داشتن امگا ۳ و امگا ۶ که ویتامین‌های ضروری برای رشد و سلامت کودکان می‌باشند مکمل غذایی مناسبی برای آن‌ها می‌باشد.

برخی از این مواد مغذی که در شربت های افزایش قد کودکان است عبارت هستن از:

    – کلسیم: کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای رشد و استحکام استخوان ها است.
    – ویتامین D: ویتامین D به بدن کمک می کند تا کلسیم را جذب کند.
    – منیزیم: منیزیم یک ماده معدنی دیگر است که برای رشد استخوان ها ضروری است
    – آرژنین: آرژنین یک اسید آمینه است که به رشد عضلات کمک می کند.
    – زینک: روی به رشد استخوان ها و عضلات کمک می کند.

مصرف شربت افزایش قد  به کودکان و نوجوانان بین 3 تا 18 سال توضیه میشود.

بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان

به غیر از عوامل ژنتیکی، تغذیه نیز در رشد قد کودکان تأثیر بسیار مهمی می‌گذارد. در واقع رژیم غذایی سرشار از ویتامین‌های مورد نیاز برای بدن کودکان می‌تواند تمام نیاز‌های ضروری بدن آن‌ها را تأمین کرده و به رشد درست کودک کمک فراوان می‌کند.
بهترین مولتی ویتامین برای رشد قد کودکان عبارتند از:

1.شربت مولتی ویتامین سانستول

این شربت از ویتامین‌های A ،B ،C ،D،E و همچنین ویتامین‌هایی مثل نیکوتینامید و مواد معدنی ضروری و مورد نیاز بدن کودکان تشکیل شده‌است. بزرگسالان هم می‌توانند از این شربت استفاده کنند و نیاز‌های بدن خود را از طریق این شربت فراهم کنند‌.

2.شربت مولتی سانستول پلاس زینک

این شربت از ده ویتامین تشکیل شده‌است که همراه با زینک که برای رشد استخوان‌های کودک بسیار ضروری می‌باشد باعث سریعتر شدن رشد استخوان‌ها می‌شود. همچنین این شربت سیستم ایمنی کودکان را تقویت کرده و باعث سالم نگه داشتن پوست و مو و تقویت استخوان‌ها و دندان‌های آن‌ها می‌شود. این شربت طعم بسیار خوبی دارد و توسط مواد مغذی که در آن وجود دارد می‌تواند باعث تأمین کمبود‌های بدن کودکان شود.

اینجا همان جاییست که پکیج قدپلاس به کمک افراد می‌آید. تمرکز این پکیج روی افزایش قد با تغذیه و ورزش بر افراد بوده و علاوه بر انجام این کار، به افزایش سلامتی افراد نیز کمک زیادی می‌کند.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

3.محلول خوراکی کالمرز سیمرغ دارو عطار

این محلول با داشتن کلسیم، منیزیم، ویتامین دی و روی از شکنندگی استخوان جلوگیری کرده و باعث تقویت حافظه کودکان همراه با رشد قد در آن‌ها می‌شود.

4.شربت کلسی کر ویتان

این شربت یکی از بهترین مولتی ویتامین‌ها برای رشد قد کودکان می‌باشد. موادی مانند کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین D موجود در این شربت همراه با فرمولاسیون ویژه‌ای که در ساخت آن به کار برده‌شده‌ است باعث جذب بالای این مواد در بدن کودکان می‌شود. در ساخت این شربت از هیچ ماده رنگی استفاده نشده و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی می‌گردد.

5.شربت آرژیتال هلث‌اید

این شربت حاوی ال آرژنین می‌باشد و باعث ترشح هورمون رشد شده و از کوتاهی قد جلوگیری می‌کند. کودکان می‌توانند از سن ۴ سالگی شربت استفاده کنند. همچنین این شربت باعث تقویت استخوان‌ها می‌شود و سیستم ایمنی بدن کودکان را تقویت می‌کند.
حتماً  به این نکته توجه کنید که استفاده از شربت افزایش قد کودکان باعث رشد بیش از اندازه قد کودک نخواهد شد زیرا مسائل ژنتیکی در این امر بسیار دخیل است. این مکمل‌ها فقط نیاز کودک را در صورت کمبود مواد مغذی فراهم خواهد کرد. زیرا کمبود این مواد باعث کوتاهی قد در کودکان می‌شود.

تا چه سنی افزایش قد داریم؟

بهترین شربت خارجی افزایش قد کودکان و نوجوانان

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در قد کودکان ژنتیک می‌باشد اما در کنار ژنتیک ورزش، تغذیه سالم و هورمون و مکمل‌ها هم می‌توانند تأثیرگذار باشند. بهترین شربت افزایش قد کودکان عبارتند از:

1.شربت سانستول

شربت سانستول یک مکمل غذایی است که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی است که ادعا می شود به افزایش قد کمک می کند. این شربت حاوی کلسیم، ویتامین D، منیزیم، روی و آهن است.
شربت افزایش قد سانستول برای کودکان بالای 3 سال و بزرگسالان قابل استفاده است. این شربت را باید طبق دستور پزشک یا دستورالعمل روی محصول مصرف کنید.

2.شربت آرژیتال

شربت آرژیتال یک مکمل غذایی است که حاوی ال-آرژنین است. ال-آرژنین یک اسید آمینه ضروری است که به تولید هورمون رشد کمک می کند. هورمون رشد یک هورمون ضروری برای رشد استخوان ها و عضلات است.
شربت روی پلاس برای کودکان بالای 2 سال و بزرگسالان قابل استفاده است. این شربت را باید طبق دستور پزشک یا دستورالعمل روی محصول مصرف کنید.

3.شربت روی پلاس

شربت روی پلاس یک مکمل غذایی است که حاوی روی است. روی یک ماده معدنی ضروری است که برای رشد و نمو استخوان ها، عضلات و سیستم ایمنی بدن ضروری است.
شربت افزایش قد روی پلاس برای کودکان بالای 2 سال و بزرگسالان قابل استفاده است. این شربت را باید طبق دستور پزشک یا دستورالعمل روی محصول مصرف کنید.

4.شربت ال- آرژنین پلاس کیندر فیشر

شربت لیکو آپ یک مکمل غذایی است که حاوی لیزین و ال-آرژنین است. لیزین و ال-آرژنین دو اسید آمینه ضروری هستند که برای رشد استخوان ها و عضلات ضروری هستند.
شربت لیکو آپ برای کودکان بالای 3 سال و بزرگسالان قابل استفاده است. این شربت را باید طبق دستور پزشک یا دستورالعمل روی محصول مصرف کنید.

5.شربت کلسی کر برای افزایش قد

شربت کلسی کر یک مکمل غذایی است که حاوی کلسیم، ویتامین D، منیزیم، روی و آهن است. این مواد مغذی برای رشد استخوان ها و عضلات ضروری هستند.
شربت کلسی کر برای کودکان بالای 3 سال و بزرگسالان قابل استفاده است. این شربت را باید طبق دستور پزشک یا دستورالعمل روی محصول مصرف کنید.

 

 

ویتامین-افزایش-قد-برای-کودکان و شربت افزایش قد کودکان

 

عوارض جانبی مصرف شربت های افزایش قد کودکان

شربت های رشد قد کودکان  حاوی ترکیباتی هستند که به طور بالقوه می توانند به افزایش قد کمک کنند. با این حال، مانند هر مکمل یا داروی دیگری، هنگام مصرف شربت های افزایش قد نیز احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد

عوارض جانبی شایع شربت های افزایش قد 

عوارض مصرف شربت های افزایش قد کودکان عبارتند از:

 • ناراحتی معده
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • سردرد
 • بثورات پوستی
 • سرگیجه
 • بی خوابی

این عوارض معمولاً خفیف و موقتی هستند و با گذشت زمان برطرف می شوند. با این حال، اگر این عوارض پس از چند روز برطرف نشدند یا شدید شدند، باید به پزشک مراجعه کرد.

در موارد نادر، مصرف شربت های افزایش قد می تواند منجر به عوارض جانبی جدی شود. این عوارض عبارتند از:

 • واکنش های آلرژیک
 • آسیب به کلیه ها
 • آسیب به کبد
 • اختلالات عصبی

عوامل موثر بر بروز عوارض جانبی

عوامل مختلفی می توانند بر بروز عوارض جانبی شربت های افزایش قد تأثیر بگذارند. این عوامل عبارتند از:

 • سن کودک
 • وزن کودک
 • وضعیت سلامتی کودک
 • دوز مصرفی شربت

عوامل موثر بر بروز عوارض جانبی

عوامل مختلفی میتوانند باعث بروز عوارض جانبی مصرف شربت افزایش قد شوند که عبارت اند از :

 • سن کودک
 • وزن کودک
 • وضعیت سلامتی کودک
 • دوز مصرفی شربت

کودکان خردسال و کودکانی که مشکلات سلامتی دارند، بیشتر در معرض خطر بروز عوارض جانبی شربت های افزایش قد هستند. همچنین، مصرف بیش از حد دوز توصیه شده شربت نیز می تواند خطر بروز عوارض جانبی را افزایش دهد

از دارو‌های گیاهی افزایش قدکودکان غافل نشوید!

دارو‌های گیاهی اگر درست مصرف شوند در درمان بسیاری از مشکلات مؤثر می‌باشند. مصرف دارو‌های گیاهی باید زیر نظر افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد. معمولاً تأثیر دارو‌های گیاهی دیرتر اما پایدارتر است. اما مصرف خودسرانه ان باعث عوارض جبران ناپذیری خواهد شد. در کودکان مصرف دارو‌های گیاهی باید زیر نظر پزشک انجام گیرد. هرگز بصورت خودسرانه به کودکان داروی گیاهی ندهید.

تأثیر آرژنین روی رشد قد

آرژنین را مولکول معجزه نیز مینامند زیرا از اسید آمینه‌های مهم بدن به شمار می‌آید. این آمینو اسید باعث گشاد شدن رگ‌ها و افزایش خونرسانی می‌شود. همچنین با تحریک هورمون رشد باعث افزایش قد می‌گردد. ال آرژنین با تأثیر روی غده هیپوفیز وترشح هورمون رشد به رشد قسمت نرم استخوان‌ها کمک کرده و همراه با جذب کلسیم و روی این قسمت‌های نرم به استخوان تبدیل می‌شود. در کودکان به علت بسته نشدن صفحات رشد ال ارژنین در افزایش قد بسیار مؤثر است. این ماده بصورت شربت افزایش قد کودکان ویا قرص استفاده می‌گردد.

زینک مصرف کنیم یا نه؟

زینک باعث تقویت سیستم ایمنی می‌گردد. در کودکان این ماده به عنوان یک ویتامین افزایش قد برای کودکان می‌باشد‌. اکثر کودکان در زمان رشد با کمبود این ماده روبرو هستند که این ماده در شربت افزایش قد کودکان وجود دارد. اگر کودک در هنگام رشد به میزان لازم و کافی زینک دریافت نکند رشد او به خطر می‌افتد. مقدار زینک مصرفی برای هر کودک به سن کودک بستگی دارد. این ماده در رشد طبیعی کودک تأثیر زیادی دارد. همچنین باعث تقویت حافظه شده و در درمان بیماری‌های قلبی و فشار خون و سرما خوردگی مؤثر می‌باشد.

کلسیم و ویتامین D استفاده کنید

ویتامینD به جذب کلسیم بسیار کمک می‌کند. در واقع افراد با جذب کلسیم و ویتامین D به میزان کافی باعث محکم شدن استخوان‌ها و بالا رفتن قدرت بدنی می‌شوند. توجه به مصرف این دو ماده در هنگام جوانی باعث داشتن استخوان‌های محکم در دوران پیری خواهد شد. اگر در دوران کودکی به میزان لازم از این دو ویتامین استفاده نگردد در بزرگسالی استخوان‌ها ضعیف و شکننده خواهند شد. برای کودکان این دو ویتامین در شربت افزایش قد کودکان قرار داده شده است.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد در 22 سالگی بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج قد پلاس  دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص رشد قد در سن 22 سالگی شما را راهنمایی نمایند.

قدپلاس

مکمل‌های دارویی مؤثر در افزایش قد کودکان

در صورت تغذیه نامناسب در کودکان ممکن است مواد مورد نیاز برای رشد آن‌ها به خوبی تأمین نگردد‌. مکمل‌ها در واقع کمک فراوانی برای افزایش رشد کودکان هستند. این مکمل‌ها بصورت شربت افزایش قد کودکان و یا قرص در بازار وجود دارد. بهترین این مکمل‌ها عبارتند از:

 • شربت آرژیتال هلث‌اید
 • قرص جوشان کلسیم سان لایف
 • شربت ال- آرژنین پلاس کیندر فیشر
 • قرص ال- آرژنین یوروویتال
 • شربت تالفکتور ویتامدیکو
 • شربت آرژی پلاس یوروویتال

سخن پایانی؛ ویتامین افزایش قد برای کودکان

ال آرژنین یک ویتامین افزایش قد برای کودکان می‌باشد که در تقویت سیستم ایمنی و کمک به رشد طولی استخوان‌ها برای افزایش قد در کودکان بسیار مؤثر است. این ویتامین در شربت افزایش قد کودکان وجود دارد. این اسید آمینه ضروری با تحریک هورمون رشد باعث ترشح ان شده و به افزایش قد در کودکان کمک می‌کند. البته این نکته را باید مد نظر قرار داد که قد با ژنتیک ارتباط مستقیمی دارد. همچنین تغذیه درست و ورزش در کنار این مکمل می‌تواند تأثیر زیادی بر روی رشد کودکان داشته باشد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10801

اطلاعات خود را در زیر درج نمایید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

قدپلاس