راه های افزایش قد در 17 سالگی چیست؟

راههای افزایش قد در 17 سالگی

بیشتر بچه‌هایی که به 17 سالگی می‌رسند، به راه‌های افزایش قد فکر می‌کنند. تا آستانه سن بلوغ، بدن رشد طبیعی دارد اما پس از عبور از این دوره، رشد طبیعی بدن متوقف می‌شود و قد ثابت می‌ماند چراکه سال‌های ۱۸ تا 25 سالگی پایان افزایش قد در آدم است.  در یک دوره چند ساله قد به سرعت رشد می‌کند طوری که می‌گویند بیشترین دوره رشد قدی از هجده تا بیست و پنج سالگی است که این بازه زمانی با توجه به ژنتیک برخی افراد ممکن است تغییر کند. حتما می‌دانید ژنتیک بیشترین تأثیر را در رشد قد دارد. باید بدانید شصت تا هشتاد درصد از رشد قدی افراد، به ژنتیک و DNA بستگی دارد و بیست تا چهل درصد وابسته به عوامل دیگر است. در واقع یا شما ژن بلند قدی را دارید یا ندارید اما ورزش و رژیم غذایی و خواب کافی را در افزایش قد نباید بی‌تأثیر دانست.

با توجه این موضوع، راه‌های افزایش قد در 17 سالگی اهمیت پیدا می‌کند. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا به روش‌های درست و علمی افزایش قد در 17 سالگی بپردازیم.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش می دهد.

پکیج افزایش قد

ورزش‌های افزایش قد در 17 سالگی

ورزش‌های-افزایش-قد-در-17-سالگیr

بهترین راه، ورزش منظم است؛ حتی اگر به دنبال نتیجه‌گیری سریع هستید ورزش بهترین راه است. تمرینات اصلاحی در زمان کم اگر به مرتب انجام شود، نتیجه خوبی می‌آورد. حرکات کششی برای افزایش قد، طبق نظر بیشتر متخصصان، مؤثر است. بهتر است دو تا سه بار در هفته، حرکات کششی انجام دهید. این روند ممکن است بین یک تا دو ماه زمان ببرد، پس باید در انجام این حرکات استمرار و نظم داشته باشید، در غیر این صورت نتیجه‌ای نمی‌بینید. توجه داشته باشید که همه ورزش‌ها موجب افزایش قد نمی‌شوند، برای شناخت این ورزش‌ها مقاله چه ورزش هایی قد را کوتاه می کنند؟ را مطالعه کنید.

مجموعه قد پلاس زیر نظر متخصصین حرکات اصلاحی، متناسب با آناتومی بدن شما، بهترین تمرینات را برای شما پیاده‌سازی می‌کنند. با استفاده از پکیج افزایش قد، رشد قد 3 الی 12 سانت در طی دو ماه برای شما امکان‌پذیر است.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

  پکیج افزایش قد  

ورزش‌های مناسب افزایش قد در 17 سالگی

در ابتدا باید به این سوالات پاسخ دهیم که آیا:

 • در این سن، بدن شما مشکلی دارد یا خیر؟
 • آیا اندازه قدتان طبیعی است یا نیست؟
 • آیا دختر یا پسر بودن در افزایش قد تفاوتی ایجاد می‌کند؟

قد پسران به ژنتیک و سن بلوغ آنان بستگی دارد. رشد قد پسرها دیرتر شروع می‌شود و حتی بعد از بلوغ، تا اواخر نوجوانی، ادامه دارد. راه‌های افزایش قد پسران، در ۱۵ سالگی داشتن تغذیه مناسب و ورزش است. با توجه به این‌ که بلوغ در دختران در سنین پایین‌تری اتفاق می‌افتد، توقف رشد در آن‌ها نیز زودتر صورت می‌گیرد. با این حال تغذیه مناسب و ورزش، چه برای پسرها و چه برای دخترها، پیشنهاد می‌شود.

در 17 سالگی بدن همچنان به رشد قدی ادامه می‌دهد و می‌توان به این رشد سرعت بخشید اما با رعایت اصول و نکاتی که متخصصان پیشنهاد می‌کنند نه راهکارهای غیر علمی که تنها نتیجه آن آسیب دیدن بدن است؛ زیرا امروزه انبوهی از داروهای افزایش قد در رسانه‌ها و فضای مجازی تبلیغ می‌شود که اگر بدون آگاهی سراغ آن‌ها بروید عوارض بد و چه بسا جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد. اکثر مقالاتی که به این موضوع پرداخته‌اند، گفته‌اند ورزش منظم، رژیم غذایی خوب و خواب کافی از عامل تاثیرگذار بر رشد قد در بلند مدت هستند.

از همین ابتدا بدانید راه حل معجزه‌آسا و فوری وجود ندارد و اگر در تبلیغ دارویی با وعده معجزه‌وار افزایش قد در 17 سالگی روبرو شدید، به سرعت از آن فاصله بگیرید.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 1) بارفیکس

ورزش‌های-مناسب-افزایش-قد-در-17-سالگی-بارفیکس

نیروی گرانش زمین یکی از عوامل طبیعی است که به کمک ورزش باعث افزایس قد می‌شود. با استفاده از بارفیکس، نیروی گرانش بر پایین تنه و ستون فقرات و مفاصل تأثر می‌گذارد و در بلند مدت باعث افزایش قد می‌شود.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 2)شنا روی زمین

ورزش‌های-مناسب-افزایش-قد-در-17-سالگی-شنا-روی-زمینr

نام دیگر این حرکت، دست و پای مخالف است. باید در حالت درازکش باشید و دیگر نیازی به گرانش زمین نخواهید داشت.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 3)حرکت پل

ورزش-افزایش-قد-حرکت-پل

این تمرین با کشیدن ستون فقرات و پاها می‌تواند تا حد زیادی به افزایش قد کمک کند.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 4)حرکت مار کبری

حرکت-مار-کبری-ورزش-مناسب-افزایش-قد-در-17-سالگی

می‌توانید برای کشیدنِ مهره‌های کمر و افزایش انعطاف‌پذیری‌تان از آن کمک بگیرید. این حرکت جزو یوگا است. یوگا از جمله ورزش هایی است که باعث افزایش قد می شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حرکات یوگا برای افزایش قد را یاد بگیرید.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 5)حرکت کششی سوپر کبری

ورزش-مناسب-افزایش-قد-17-سالگی

این حرکت همان‌طور که از اسم آن هم پیداست، بسیار مؤثرتر از حرکات قبلی بوده و کشش بدن را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 6)پرش ضربدری

حرکت-پرشی

این حرکت را می‌توانید جلوی تلویزیون و حتی به صورت گروهی انجام دهید.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 7)رول آپ پیلاتس

حرکت-رول-آپ-پیلاتس

برای اینکه بتوانید بدن خود را به صورت استاندارد خم کنید، شاید در روزهای ابتدایی انجام این حرکت مشکل داشته باشید ولی این مشکل برطرف خواهد شد. این حرکت برای کشیدن قسمت بالاتنه فوق‌العاده است و به مرور زمان بالاتنه‌تان را بلندتر خواهد کرد.

ورزش افزایش قد در 17 سالگی: 8)کشش رو به جلو

هرچقدر پاهایتان را از هم بیشتر فاصله دهید، میزان کشیده شدن مفاصل، ستون فقرات و پاها بیشتر خواهد بود.

داروهای افزایش قد در 17 سالگی

روی صحبت با والدین است. قبل از آغاز مصرف دارو برای افزایش قد فرزندتان، ابتدا باید سن کودکی که می‌خواهد این دارو را استفاده کند، بررسی کنید. داروی افزایش قد در کودکان تاثیر دارد و می‌تواند در یک ماه نتیجه‌بخش باشد اما لازم است از اصالت دارو مطمئن شوید. کودکانی که هورمون رشد در بدنشان به اندازه‌ کافی ترشح نمی‌شود، تزریق روزانه سوماتروپین را به‌ صورت روزانه می‌توانند امتحان کنند؛ این هورمون باعث افزایش قد خواهد شود.

عوارض جانبی قرص افزایش قد چیست؟

هر دارویی قطعاً عوارضی دارد، خصوصاً اگر در موقعیت نامناسبی که بدن به آن نیاز ندارد، مصرف شود. سوماتروپین و هورمون رشد (HGH) دو داروی مهم افزایش قد هستند که هر کدام عوارض خود را دارند.

عوارض جانبی داروی تزریقی سوماتروپین شامل موارد زیر است:

 • سردرد
 • استفراغ و حالت تهوع
 • ورم اعضای بدن
 • درد عضلانی و درد مفاصل
 • اختلال در بینایی

عوارض جانبی هورمون رشد نیز موارد زیر است:

 • عدم تحمل گلوکز
 • ورم و احتباس مایعات
 • واکنش دستگاه ایمنی بدن به دارو
 • هیدروسفالی و سندرم تونل کارپال

حرف‌های ضد و نقیض در این زمینه بسیار است. مشخصاً اگر از داروها استفاده می‌کنید باید عوارض آن را در نظر بگیرید. از آنجایی که می‌دانیم داروهای افزایش قد معمولاً عوارض دارند، اگر دنبال استفاده از آن هستید، باید بدانید آیا آن دارو واقعاً اثر مثبت دارد یا نه؟ و اگر اثری دارد چقدر کمک می‌کند و عوارض آن چیست؟ اگر شک ندارید کودک شما قامت کوتاهی دارد، مراجعه به پزشک را فراموش کنید. ممکن است کودک شما از بیماری خاصی (به طور مثال عدم تعادل هورمونی) رنج ببرد. پزشک متخصص پس از تشخیص مشکل، درمان را آغاز می‌کند و رشد کودک متعادل می‌شود. هرگز خودسرانه برای کودک خود قرص و داروی افزایش قد تهیه نکنید چراکه ممکن است خطرات جدی داشته باشد.

غذاهایی برای افزایش قد بعد از 17 سالگی

غذاهای-مناسب-برای-افزایش-قد.-در-17-سالگیjpg

سوءتغذیه یکی از موانع جدی افزایش قد است، طوری که تغذیه مناسب می‌تواند تا حدودی مشکل فرزند شما را جبران کند. پروتئین کافی در طول سال‌های رشد می‌تواند به طور کل سبب افزایش قد شود. وجود ماهی در رژیم غذایی بسیار ثمربخش است. تجربه نشان داده تغذیه درست به آرامی باعث افزایش قد خواهد شد اما بدانید تضمینی وجود ندارد که غذا به تنهایی نتیجه‌بخش باشد. اگر دنبال قد بلند هستید، باید مواد‌ غذایی سالم مصرف کنید و از مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی بپرهیزید. حتماً می‌دانید که استفاده این فهرست کمکی زیر، برای رشد استخوان‌ها و افزایش قد ضروری است:

 • پروتئین‌ها
 • کلسیم
 • منیزیم
 • ویتامین D

افزایش قد در 17 سالگی با کلسیم

کلسیم در استحکام استخوان‌ها و رشد آن‌ها مؤثر است. مواد لبنی نیز شامل شیر، ماست، پنیر و کشک می‌شود. افرادی که مشکل حساسیت به لاکتوز دارند و نمی‌توانند از شیر استفاده کنند، از انواع بدون لاکتوز آن استفاده کنند. بادام نیز سرشار از کلسیم است و جایگزین خوبی به شمار می‌آید.

افزایش قد در 17 سالگی با ویتامین‌ D

برای رشد استخوان‌ها و پیشگیری از نرمی استخوان، مخصوصاً در کودکان، ویتامین‌ D اهمیت بسیاری دارد. منبع تامین این ویتامین نور خورشید و مواد غذایی است. ماهی، تخم مرغ، قارچ و لبنیات در رژیم غذایی بر تامین این ویتامین تاثیر بسیاری دارد. یک منبع تمام نشدنی و طبیعی برای جذب این ویتامین، نور خورشید است. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که مقادیر بالای آن در کلیه و کبد رسوب می‌کند، به همین جهت نباید خودسرانه مکمل ویتامین D مصرف کنید و حتما شروع مصرف آن باید با هماهنگی پزشک باشد.

افزایش قد در 17 سالگی با روی

کمبود روی در کودکان عوارض جدی مانند کوتاهی قد دارد. پس بهتر است منابع غذایی را که حاوی روی هستند -مانند حبوبات، تخم مرغ و شکلات- را در سبد خانوار جای دهید.

افزایش قد در 17 سالگی با پروتئین

پروتیئن‌ها حکم ضروری‌ترین ماده‌ مغذی برای رشد سلول‌ها و استخوان‌ها را دارند. در نبود پروتئین، سلول‌ها قادر به همانندسازی و تکثیر نخواهند بود. لبنیات، گوشت قرمز، قارچ، و تخم مرغ از اصلی‌ترین منابع غذایی پروتئین‌دار هستند.

غذاهایی که برای افزایش قد بعد از 17 سالگی مضر هستند

بر اساس مطالعات دانشمندان، کافئین بر کوتاه ماندن قد تاثیری ندارد اما تاثیر منفی آن بر خواب می‌تواند باعث کوتاه ماندن قد شود. امروزه سن استعمال سیگار پایین آمده و حتی به زیر شانزده سال رسیده است. بچه‌هایی که سیگار میکشند یا در معرض دود دست دوم آن قرار دارند، قد کوتاه‌تری دارند نسبت به کودکانی که والدین سیگاری ندارند، خواهند داشت. استروئیدها هم باعث جلوگیری از رشد استخوان در کودکان و نوجوانان می‌شود.

حتی کودکانی که آسم دارند و از اسپری‌های استروئیدی استفاده می‌کنند به طور متوسط ۱٫۳ سانتی‌متر کمتر از بقیه کودکان رشد می‌کنند. نیاز دختران، در سن اولين قاعدگی (حدود ۱۲ سالگی) ۲۵۵۰ كيلوكالری است و نیاز پسران در حدود ۱۶ سالگی ۳۴۰۰ كيلوكالری. پس از آن با افزايش سن و كاهش نياز، انرژی لازم به تدريج كاهش می‌يابد.

در اين زمان انتخاب صحيح رژيم غذايی و فعاليت بدنی مناسب اهميت زيادی دارد، چون به علت كاهش انرژی مورد نياز، فعاليت نكردن باعث افزايش وزن خواهد شد. مصرف بیش از اندازه یا طولانی بعضی داروها -مانند کورتون- در سنین رشد مضر است. کودکانی که نوشابه و بیسکویت مصرف می‌کنند در معرض خطر هستند. نوشابه مانع جذب کلسیم می‌شود و معمولاً به کوتاه قدی می‌انجامد، مضاف بر این که نوشابه گازدار باعث پوکی استخوان و مشکلات ناشی از آن می‌شود.

تحقیقات نشان داده مواد غذایی که به کوتاه‌قدی می‌انجامند، عبارتند از:

 • کیک‌ها و شکلات‌های شیرین
 • غذاهای چرب و پر روغن
 • نمک زیاد
 • فست فود

افزایش قد، یکی فرایندی‌ست که از دوران کودکی تا سنین بالاتر و پس از رشد حتی امکان‌پذیر است. شما اگر یک خانم باردار هستید بهتر است بدانید که افزایش قد جنین در شکم نیز امکان‌پذیر است. اگر سن شما بالاتر از سن رشد است و صفحات رشد شما بسته شده است نیز باید بدانید که فرایند افزایش قد با اصلاح ساختار بدنی امکان‌پذیر است. مشاورین قدپلاس در کنار شما هستند تا در این خصوص به صورت رایگان به شما مشاوره دهند هم اکنون می‌توانید تماس بگیرید.

قدپلاس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10136