لوگوی-قدپلاس

افزایش قد روش LON

افزایش قد روش LON

افزایش قد روش LON را می‌توان یکی از بهترین روش‌ها برای دست‌یابی به قد موردنظر افراد دانست. اما خوب است بدانید که این روش جراحی از مزایا و معایب مخصوص به خود همراه بوده و هزینه‌های قابل‌توجهی برای افراد در پی خواهد داشت. در این مطلب از وب‌سایت قد پلاس به بررسی روش LON از راه های افزایش قد خواهیم پرداخت. اگر شما نیز قصد افزایش قد روش LON را دارید، بهتر است ابتدا با مراحل این عمل جراحی آشنا شده و نسبت به مزایا، معایب و خطرات آن آگاه شوید.

همچنین، به مقایسه این روش افزایش قد با سایر روش‌ها همچون، ورزش های افزایش قد و استفاده از پکیج افزایش قد خواهیم پرداخت. بنابراین، اگر می‌خواهید با مکانیزم این عمل جراحی آشنا شده و نسبت به هزینه‌های آن آگاه شوید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

روش LON چیست؟

کلمه lon مخفف‌شده عبارت “Lengthening Over Nail” بوده و یکی از رایج‌ترین و جدیدترین تکنیک‌های افزایش قد در افراد محسوب می‌شود. البته، این روش ازجمله روش‌های تهاجمی برای افزایش قد محسوب می‌شود که در شرایط خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال، در شرایطی که فرد به دلیل اختلال در رشد، نقص مادرزادی و یا آسیب، با کوتاهی قامت مواجه باشد، می‌توان از افزایش قد روش lon بهره برد. دلایل متعددی برای استفاده از روش lon برای افزایش قد در افراد مختلف وجود دارد که ازجمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمنی
 • راحتی
 • تعرفه مقرون‌به‌صرفه
 • نتیجه حداکثری
 • و…

امروزه، روش های افزایش قد متعددی وجود دارند که افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود از آن‌ها بهره‌مند شوند. اما شاید روش lon  تنها روشی باشد که بتواند افزایش 6 سانتی‌متری استخوان درشت نی و 8 سانتی‌متر استخوان ران را برای افراد به ارمغان آورد! در این روش جراحی از دو بخش اصلی برای افزایش قد استفاده می‌شود که در ادامه به کارایی هرکدام از این بخش‌ها می‌پردازیم.

مکانیزم عمل روش LON برای افزایش قد

مکانیزم عمل روش LON
مکانیزم عمل روش LON

افزایش قد روش lon با جای‌گذاری دو بخش خارجی و داخلی بر روی استخوان درشت نی و یا ران افراد اجرا می‌شود. بخش خارجی یا همان فیکساتور خارجی بر روی ران یا ساق فرد قرار گرفته و وظیفه افزایش طول استخوان را برعهده دارد. در مقابل، نیل یا همان بخش داخلی در داخل استخوان درشت نی یا ران قرار گرفته و مسئولیت آن جلوگیری از کوتاه شدن دوباره استخوان خواهد بود. روش افزایش قد lon به طور معمول در یک دوره 3 ماهه تجویز شده و منجر به افزایش قد 1 میلی‌متری فرد به صورت روزانه خواهد شد.

هدف از انجام جراحی lon برای افزایش قد، افزایش طول استخوان درشت نی و یا ران به صورت غیرقابل بازگشت است. به همین دلیل، این جراحی از مکانیزم تقریباً پیچیده‌ای برخوردار بوده و در طول دو جراحی مجزا اجرا می‌شود. در جراحی اول، فیکساتور خارجی و نیل داخل استخوان قرار داده می‌شود و پس از دست‌یابی به نتیجه مطلوب، جراحی دوم صورت می‌گیرد که هدف از آن جلوگیری از کاهش مجدد طول استخوان است.

مراحل انجام عمل جراحی LON

عمل جراحی LON
عمل جراحی LON

افزایش قد روش lon به کمک عمل جراحی صورت می‌گیرد. این عمل جراحی خود در دو نوبت انجام می‌شود که هرکدام از این جراحی‌ها دارای مراحل مجزایی هستند که در این بخش موردبررسی قرار خواهیم داد. در مرحله اول، پزشک انجام آزمایش‌های خون و تصویربرداری به کمک اشعه ایکس را تجویز می‌کند. هدف از این اقدام بررسی شرایط بالینی و استخوان‌های فرد و اطمینان از عدم وجود مانعی خاص برای جراحی است. درصورتی‌که مشکل خاصی در آزمایشات خونی و تصویربرداری از استخوان‌ها وجود نداشته باشد، پزشک روز خاصی را برای حضور بیمار در اتاق عمل تعیین می‌کند. جراحی اول شامل مراحل مختلفی است که در ادامه به صورت گذرا به این مراحل اشاره خواهیم کرد:

 1. ایجاد برش استئوتومی بر روی قسمتی مناسب از ساق یا ران پا
 2. جای‌گذاری میله داخلی (نیل) در داخل استخوان و اتصال آن با دو یا سه پیج به درشت نی یا استخوان ران
 3. عدم اتصال قسمت پایینی نیل به استخوان؛ هدف از این کار فراهم نمودن شرایط رشد و افزایش طول استخوان است.
 4. نصب میله خارجی (فیکساتور خارجی) بر روی اندام؛ این قسمت وظیفه افزایش طول استخوان و جلوگیری از کوتاهی مجدد آن را دارد.

پس از انجام این مراحل و نصب هر دو بخش خارجی و درونی، عمل جراحی اول از افزایش قد روش lon تمام شده و فرد می‌تواند پس از ویزیت پزشک، بیمارستان را ترک کرده و دوره افزایش طول استخوان را سپری کند. پس از اتمام دوره و دست‌یابی به افزایش قد مدنظر، فرد باید نسبت به عمل جراحی دوم اقدام کند. مراحل عمل جراحی دوم روش lon افزایش قد عبارت‌اند از:

 1. نصب پیچ‌های قسمت پایینی نیل (بخش داخلی)؛ هدف از این کار جلوگیری از کوتاهی مجدد طول استخوان است.
 2. جداسازی بخش اکسترنال خارجی
 3. نصب فایبرگلاس بر روی اندام؛ جهت اطمینان از فیکس بودن استخوان

مزایای روش LON برای افزایش قد

افزایش قد روش lon از مزایای متعددی برای افراد برخوردار است و این موضوع باعث شده تا تبدیل به یکی از محبوب‌ترین راه‌کارهای افزایش قد در سراسر جهان شود. ایمنی و نتیجه‌بخشی را می‌توان ازجمله مهم‌ترین مزایای این روش درمانی دانست. از دیگر مزایای روش lon افزایش قد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از هزینه مناسب و قابل قبول
 • امکان راه رفتن در طول درمان
 • کوتاهی دوره درمان
 • افزایش حداکثری قد به صورت تضمینی
 • و…

معایب روش LON برای افزایش قد

افزایش قد روش lon از معایب خاص و ویژه‌ای برخوردار نیست. تنها ایرادی که می‌توان برای این روش درمانی در نظر گرفت، مدت‌زمان بالای جراحی نسبت به جراحی‌های معمولی و کلاسیک است. همچنین، به دلیل استفاده از میله و پیچ‌های ضدزنگ و خاص در این جراحی، هزینه این موارد نیز بر هزینه عمل جراحی اضافه می‌شود. این دو مورد را می‌توان تنها معایب برخورداری از روش جراحی Lon برای افزایش قد دانست.

عوارض و خطرات احتمالی روش LON

افزایش قد روش lon در کنار تمام مزایایی که برای افراد به دنبال دارد، می‌تواند عوارض خطرناکی نیز در پی داشته باشد. شایع‌ترین عارضه‌ای که در پی این جراحی صورت می‌گیرد، عفونت است. البته، رعایت نکات بهداشتی در حین عمل و در دوران نقاهت می‌تواند به صورت چشمگیری از بروز این عارضه جلوگیری کند. ازجمله دیگر عوارض رایج در روش lon افزایش قد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد
 • اختلال در حرکت مفصل
 • آسیب رگ خونی
 • آسیب عصبی
 • لخته شدن خون
 • بروز مشکلاتی در فرآیند بهبودی
 • بروز ناراحتی در بیمار به دلیل وجود فیکاستورهای خارجی
 • و…

دوره نقاهت پس از عمل LON

دوره نقاهت
دوره نقاهت

دوران نقاهت و نتیجه‌بخشی جراحی Lon در مقایسه با سایر روش‌های افزایش قد کمی بیشتر خواهد بود. به طور میانگین، دوران نقاهت این عمل جراحی را می‌توان در حدود 4 ماه در نظر گرفت. سه ماه ابتدایی از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در طول آن، روند افزایش طول استخوان باید به صورت مرتب بررسی شود. همچنین، فرد باید نسبت به شرکت در جلسه‌های فیزیوتراپی نیز اقدام کند. همچنین، بیمار پس از انجام جراحی در حدود 3 الی 4 روز در بیمارستان بستری خواهد بود که در طول این مدت، او و همراهانش نحوه استفاده از فیکساتور خارجی و پانسمان زخم‌ها را باید آموزش ببینند.

هزینه عمل LON

هزینه عمل LON
هزینه عمل LON

هزینه عمل افزایش قد lon ازجمله مواردی است که موردتوجه قرار می‌گیرد. فاکتورهای بسیار مختلفی در تعیین هزینه این روش افزایش قد تأثیرگذار هستند؛ به همین دلیل، نمی‌توان رقم مشخصی را برای این جراحی در نظر گرفت. ازجمله مهم‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار در هزینه افزایش قد روش lon می‌توان به مواردی همچون، دستمزد پزشک، هزینه بیمارستان، هزینه فیزیوتراپی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. شما عزیزان می‌توانید با محاسبه و در نظر گرفتن هرکدام از این هزینه‌ها، هزینه نهایی عمل lon را محاسبه کنید.

مقایسه روش LON با سایر روش های افزایش قد

در مقایسه روش lon با سایر روش‌های افزایش قد همچون، استفاده از پد افزایش قد، افزایش هورمون رشد، ورزش‌های افزایش شد و…، باید به چند نکته مهم و اساسی توجه داشت. مهم‌ترین فاکتوری که باید مدنظر قرار داد، میزان نتیجه‌بخشی هرکدام از این روش‌ها است. واضح است که افزایش قد روش lon نتیجه بهتری برای افراد به دنبال داشته و رشد حداکثری قد را به ارمغان خواهد آورد. از دیگر فاکتورهایی که در هنگام مقایسه روش lon با سایر روش‌ها باید مدنظر قرار داد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه‌ها
 • مدت‌زمان دوران نقاهت
 • دشواری
 • عوارض جانبی
 • و…

سخن پایانی

در این مطلب از وب‌سایت قد پلاس به معرفی و بررسی افزایش قد روش lon پرداختیم. این روش را می‌توان یکی از بهترین و نتیجه‌بخش‌ترین روش‌ها برای افزایش 6 الی 8 سانتی‌متر قد در افراد دانست. برخورداری از هزینه معقول، نتیجه‌بخشی و امکان راه رفتن در دوران نقاهت را می‌توان ازجمله ویژگی‌های این روش درمانی دانست. در کنار این موارد، معایب و خطراتی نیز متوجه این روش درمانی خواهند بود. تفاوتی ندارد که از روش lon برای افزایش قد استفاده شود و یا روش‌های دیگری در دستور کار قرار بگیرند، بدون تردید برخورداری از ساب افزایش قد در تمامی روش‌ها ضروری است. برخورداری از باور و ذهنیت افزایش قد را می‌توان فاکتور مهمی در طول این روند دانست. در طول متن در مورد مکانیزم، نحوه جراحی و هزینه‌های این روش درمانی به صورت مفصل صحبت کردیم. ممنون که در طول این مطلب با ما همراه بودید. لطفاً نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

 

منابع

 

 • https://llcigroup.com/increase-height/lengthening-over-nail/
 • https://www.choa.org/medical-services/orthopedics/limb-difference/limb-surgery/internal-lengthening-nails
 • https://www.hss.edu/files/ll-lengthening-of-femur-over-existing-intramedullary-nail.pdf
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=12244
0:00
0:00