لوگوی-قدپلاس

پیلاتس و افزایش قد

ورزش پیلاتس برای افزایش قد

اخیرا نام پیلاتس در بسیاری از باشگاه‌های زنانه و مردانه بعنوان روشی مؤثر برای لاغری و رفع مشکلات پاسچر و همینطور درد بخش‌های مختلف بدن، به چشم می‌خورد. پیلاتس با نام اصلی «کنترولوژی» ورزشی برای تمام بدن است و برای افزایش سطح فعالیت‌های روزانه کاربرد دارد. اما آیا پیلاتس فقط برای لاغری و یا کاهش درد مؤثر است؟ آیا فواید یا حتی عوارض دیگری هم دارد؟ یکی دیگر از فرضیاتی که وجود دارد این است که ورزش پیلاتس برای افزایش قد بسیار مؤثر است. در این مقاله سعی داریم درباره این فرضیه و همینطور دیگر فوایدی که این ورزش فوق‌العاده می‌تواند برای بدن داشته باشد صحبت کنیم.

ورزش پیلاتس برای چی خوبه؟

پیلاتس (Pilates exercise to increase height) که این روزها سلبریتی‌های بسیاری هم در مورد آن صحبت می‌کنند، به دلیل تأثیری که در لاغری و همینطور بلندتر شدن قد دارد، به نامی بسیار شناخته شده و محبوب تبدیل شده است. باید به این نکته اشاره کنیم که پیلاتس ورزشی فرای بلندقد کردن و لاغری است. طبق مطالعات انجام شده، این ورزش باعث کاهش علائم افسردگی و درد بخصوص کمر می‌شود و در نتیجه به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک می‌کند. یکی دیگر از تصورات غلطی که درباره پیلاتس وجود دارد این است که مخصوص بانوان است.

آیا پیلاتس ورزشی زنانه است؟

این ورزش برای همه افرادی که تمایل به داشتن تحرک بیشتر هستند، مناسب بوده و کارآیی دارد. فرقی ندارد چه جنسیتی دارید، قدتان چقدر است، سطح آمادگی جسمانی و توانایی‌هایتان به چه صورت است، در هر صورت این ورزش می‌تواند برای شما مفید باشد. تمرینات پیلاتس بسیار متنوع و جذاب هستند. بیش از 6000 تمرین مختلف در این ورزش وجود دارد که بنا به شرایط و ویژگی‌های شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. صرف نظر از اینکه شما سبک زندگی بی‌تحرکی دارید یا خیلی فعال هستید، باردارید یا حتی تمرینات توانبخشی انجام می‌دهید، حرفه‌ای هستید یا تازه ورزش را شروع کرده‌اید، پیلاتس می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

آیا ورزش پیلاتس باعث افزایش قد می‌شود؟

ورزش پیلاتس برای افزایش قد؛ مهم‌ترین فاکتوری که در افزایش قد سریع مؤثر است، ژنتیک و DNA است. هرچند که فاکتورهای مؤثر دیگری هم برای افزایش قد وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به تغذیه، مشکلات هورمونی و همینطور شرایط ورزشی افراد اشاره کرد. به گفته دانشمندان، DNA تا 80 درصد در قد افراد تأثیر دارد. این بعنی که افرادی که خودشان بلندقد هستند، می‌توانند فرزندان بلندقدی هم داشته باشند. معمولا افراد تا سن 18 سالگی رشد می‌کنند و پس از آن تنها برخی عوامل محیطی می‌تواند روی افزایش قد آنها مؤثر باشد.

ورزش برای افزایش قد می‌تواند تا 18 سالگی باعث تحریک هورمون‌های رشد شده و قد افراد را بلندتر کند. اما پس از آن تقریبا خیلی کم اتفاق می‌افتد که افزایش قد داشته باشیم. با اینحال به کمک تمرینات پیلاتس یا سایر ورزش‌های مؤثر می‌توان تا حد زیادی با اصلاح پاسچر، فرم ایستادن و یا حتی فرم قرار گیری استخوان‌ها، کاری کرد که قد افراد 5 تا 10 سانت بلندتر از چیزی که همیشه بوده، به نظر برسد. اینجا همان جاییست که پکیج قدپلاس به کمک افراد می‌آید. تمرکز این پکیج روی افزایش قد افراد بوده و علاوه بر انجام این کار، به افزایش سلامتی افراد نیز کمک زیادی می‌کند.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

حرکات پیلاتس برای افزایش قد

چه کسی دوست ندارد زیبا و بلندقد باشد؟ قطعا همه ما دوست داریم این اتفاق برایمان بیفتند. اگر هنوز برایتان سؤال است که آیا واقعا ورزش پیلاتس برای افزایش قد شما مؤثر است یا نه، به طور پیوسته این ورزش‌ها را انجام داده و از تأثیرات فراوانی که به همراه دارند، شگفت‌زده شوید. ورزش‌های مناسب پیلاتس کمک می‌کنند تا پاسچر و فرم بدن شما صاف‌تر شده و در نتیجه قدبلندتر به نظر برسید.

1-  حرکت کودک

حرکت کودک در ورزش پیلاتس برای افزایش قد بسیر موثر بوده و حتی در یوگا هم انجام می‌شود . انجام حرکت به این صورت است؛ روی تشک خم شده و روی پاشنه بنشینید. آرام آرام به سمت جلو خم شده و کف دست‌هایتان را به حالت کشیده روی زمین قرار دهید. شانه‌ها نیز باید به سمت جلو حرکت کنند. حدود 5 ثانیه به همین حالت بمانید و سپس دوباره این کار را اجرا نمایید.

2-  حرکت خم شدن به جلو

صاف بایستید و کمی پاهای خود را باز کنید. دست‌هایتان را بالای سر خود نگه دارید. از قسمت باسن به‌ سمت جلو خم شده‌ و دستانتان را از بین پاهای خود به‌ زمین برسانید. این حرکت را ده بار انجام دهید. هرچه در این حرکت پیشرفت بیشتری داشتید، پاهایتان را بیشتر به هم نزدیک کنید. حرکت خک شدن به جلو در ورزش پیلاتس برای افزایش قد بسیار مفید بوده و تاثیر گذار است

3- حالت ملخ

حالت ملخ در پیلاتس

با این حرکت می‌توانید وضعیت و فرم بدن خود را تصحیح کرده‌ و بلندتر به‌ نظر برسید. به این صورت که روی شکم خود بخوابید و این قسمت از بدنتان را تکیه‌گاه قرار دهید. دست‌هایتان را کنار خود قرار دهید و به همان صورت نگهدارید. شکم خود را منقبض کرده و در همین حین بازوها، پاها و قسمت بالاتنه خود را از روی زمین بالا آورده و بلند کنید. سپس پایین آورده و این حرکت را 10 بار انجام دهید.

مطالعه بیبشتر؛ صفحه رشد

4- حالت جنگجو

ورزش-پیلاتس-برای-افزایش-قد-حالت-جنگجو

پاهای خود را با فاصله‌ای حدود 120 تا 150 سانتی‌متر از هم نگه دارید و دستانتان را بالا ببرید. پای چپ خود را 90 درجه به سمت چپ و پای راستتان را هم 45 درجه به سمت چپ بچرخانید. به سمت زانوی چپ بچرخید، تا جایی که زانو کمی جلوتر از مچ پا باشد. حالا بازوها را پایین آورده‌ و دستانتان را موازی زمین نگهدارید. چند نفس عمیق بکشید و حدود 20 ثانیه در این حالت بمانید.

5- بلندکننده ستون فقرات

بازوها را کنار بدنتان نگهدارید. با یک حرکت ملایم و آرام، پاشنه‌ها را بلند کرده و روی انگشتان پای خود بایستید. حالا بازوهای خود را به پهلو و به سمت بالا بیاورید. تمام بدن خود را رها کنید. گردن را به سمت پشت و سپس بالا ببرید. برای چند ثانیه به همین حالت بمانید و همین حرکت را ده بار انجام دهید. برای اینکه قدتان بلندتر شود این حرکات را در انتهای تمریناتتان انجام دهید.

6- شنای پروانه

شنای پروانه از دیگر حرکات ورزش پیلاتس برای افزایش قد است کروی زمین دراز بکشید، طوری که صورتتان رو به زمین باشد. ستون فقرات و باسنتان باید حالت کشیده‌ داشته‌ باشند. دست‌های خود را به جلو بکشید و پاها را نیز از روی زمین بلند کنید. در این پوزیشن بمانید تا زمانی که حالت دردآوری برایتان ایجاد کند. پنج بار این حرکت را انجام دهید. این حرکت روشی فوق‌العاده برای بلندشدن قد است.

7- خم شدن 90 درجه به سمت جلو

خم شدن 90 درجه به سمت جلو

پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست‌ها را پشت گردن برده‌ و همانجا نگهدارید. تا جایی که می‌توانید به آرامی به جلو خم شوید. به همین حالت تا جایی که می‌توانید حرکت کنید. وقتی تا جایی که توانستید به جلو رفتید و تقریبا به حالت 90 درجه درآمدید، به حالت اولیه خود برگردید. این حرکت را 5 بار دیگر هم انجام دهید.

8-  کشش ستون فقرات

روی یک مت و به شکم بخوابید. پاهای خود را صاف به سمت عقب ببرید. دستانتان را روی زمین تکیه گاه خود قرار دهید. حالا بالاتنه خود را از زمین جدا کنید و روی دست‌ها بایستید. 10 ثانیه در این حالت بمانید. سپس 5 بار دیگر این کار را تکرار نمایید. حرکت کشش ستون فقرات از جمله حرکات ورزش پیلاتس برای افزایش قد است که برای افزایش قد بسیار موثر است

9-  حرکت کششی با توپ

ورزش پیلاتس برای افزایش قد حرکت کششی-با-توپ

با کمک ورزش با توپ هم می‌توانید به افزایش قد خود کمک کنید. پشت خود را روی توپ بگذارید. بازوهایتان را باز کنید و پاها را با فاصله از هم نگهدارید. پاهایتان را طوری صاف کنید که توپ به سمت جلو حرکت کند. حالا دوباره آن را به حالت قبل برگردانید. با بدن خود یک خط مستقیم درست کنید. سر و سینه خود را همزمان که بالا می‌آورید از توپ هم دور کنید. 5 ثانیه اینکار را انجام دهید و استراحت نمایید. دوباره 5 بار دیگر حرکت را تکرار کنید.

10-  حرکت اصلاحی پا

این کار نیاز به استفاده از دستگاه اصلاحی پا دارد. روی این دستگاه‌ دراز کشیده‌ و پاهای خود را روی قسمت پایین دستگاه‌ قرار دهید. پاشنه‌ها به‌ هم چسبیده‌ و به‌ حالت V پنجه‌ پاها را از هم جدا نمایید. سپس دست‌ها را کنار بدنتان قرار داده‌ و با پاها روی دستگاه فشار بیاورید و آن را به‌ عقب هل دهید. چندثانیه‌ در همین حالت بمانید و به‌ پوزیشن اولیه‌ برگردید. این حرکت را در 4 ست 10 تایی انجام دهید.

فواید پیلاتس برای بهبود وضعیت بدن و افزایش قد

بسیاری از مشکلاتی که در وضعیت کلی بدن و پاسچر به وجود می‌آید، ممکن است ناشی از نشستن طولانی مدت پشت کامپیوتر و لپ تاپ باشد. این مشکلات باعث می‌شوند که افراد، کوتاه‌تر از چیزی که در واقعیت هستند به نظر برسند. بنابراین ممکن است پیلاتس باعث بلند شدن قد نشود اما با اصلاح حالت پاسچر و وضعیت بدن، باعث می‌شود که افراد بلندتر به نظر برسند، حتی با اینکه قدشان تغییری نکرده است. پکیج قدپلاس مجموعه‌ای از چنین حرکاتی از ورزش پیلاتس برای افزایش قد ارائه می‌دهد که بسیار مفید و مؤثر هستند.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج قد پلاس  دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص افزایش قد شما را راهنمایی نمایند.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

قدپلاس

نکاتی برای بلندتر شدن قد با پیلاتس

پیلاتس می‌تواند از ایجاد آسیب به‌ ناحیه‌ ستون فقرات جلوگیری کرده‌ و یا حتی آسیب‌های ایجاد شده‌ در این ناحیه‌ را برطرف نماید. پیلاتس این کار را با استفاده از تراز صحیح بدن انجام می‌دهد. علاوه بر این کمک می‌کند تا از ایجاد انقباضاتی که ناشی از افزایش سن هستند، جلوگیری شود. با افزایش سن ممکن است مهره‌ها به‌ هم فشار آورده‌ و باعث قوز در ناحیه‌ کمر شوند. پکیج قدپلاس با ارائه راهکارهایی مؤثر این ایرادات پاسچری را کاملا رفع می‌نماید و شما را بدون قرص و دارو به قد دلخواهتان می‌رساند.

سخن پایانی

به طور کلی هر ورزشی اگر به صورت اصولی و متناسب با نیازهای شما و البته تحت نظر یک متخصص انجام شود، فواید بسیاری برایتان به همراه خواهد آورد. اما همانطور که‌ در این مقاله‌ ورزش پیلاتس برای افزایش قد هم به‌ آن اشاره‌ شد، برای افرادی که‌ از درد ناحیه‌ ستون فقرات و کمر رنج می‌برند، با کمک حرکات ورزش پیلاتس می‌توانند تا حد زیادی به‌ از بین بردن درد و همینطور افزایش قد خود دست یابند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10736
0:00
0:00