ورزشی

آیا بازی بدمینتون باعث افزایش قد میشود ؟

آیا بازی بدمینتون باعث افزایش قد میشود ؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مردم از بازی با بدمینتون لذت میبرند. این ورزش میتواند بدن ما رو روی فرم نگه دارد و قدرت و انعطاف پذیری را افزایش دهد و خطرات سلامت بدن را کاهش میدهد. پاسخی که میشود به سوال آیا بازی بدمینتون باعث افزایش قد میشود داد بله است. البته زمانی که در سن رشد خود هستید.

هر ورزشی که شامل پرش و کششی باشد برای افزایش قد بدن مفید است. و این ورزش نیز از آنجایی که شامل پرش و کشش بدن است برای کسانی که صفحات رشد آن ها بسته نشده میتواند مفید باشد.معمولا بعد از 20 سالگی صفحات رشد بدن کشیده نمیشوند زیرا بسته میشود.

مزایای بازی بدمینتون غیر قابل اتکار است اما مانند بسیاری از ورزش ها باید بازیکنان به درستی تمرین کنند تا بتوانند بهترین سود را از این ورزش داشته باشند. تمرینات نادرست میتواند به صورت بالقوه باعث صدمه شدن به بدن شود.

 

بدمینتون چگونه شما را بلندتر میکند ؟

بدمینتون چگونه شما را بلندتر میکند ؟

همانطور که میدانید عامل های ژنتیکی روی قد بسیار تاثیرگذار هستند اما ورزش نیز میتواند تا حد زیادی به مرور زمان باعث افزایش قد شوند.

اگرچه قد شما توسط ژن تعیین میشود اما با بهبود تغذیه و ورزش کردن میتوانید رشد استخوان ها را برای افزایش قد بیشتر تحریک کنید. افرادی که تنیس یا بدمینتون بازی میکنند 1 الی 3 درصد افزایش قد دارنند.

برای شروع بازی بدمینتون مستلزم حرکت و پرسیدن مدام است که این حرکات باعث شده گه لایه های غضروفی تحریک شده و رشد پیدا کنند. این رشد غضروف میتواند باعث افزایش طول استخوان ها شود. بازیکنان بدمینتون در طول بازی از تمام مفاصل ، ماهیچه ها و سایر قسمت های بدن خود استفاده میکنند که برای افزایش قد بسیار مفید است.

حرکات انقباضی و آرامشی که هنگام بازی بدمینتون میشود میتواند ترشح هورمون رشد را در بدن با تحریک عضلات افزایش دهد در این صورت که باعث شده تا سرعت رشد قد شما نیز افزایش پیدا کند. کار سخت در طول تمرین میتوانید عضلات شما را قوی و مدام کند.

نحوه بازی بدمینتون برای افزایش قد

آماده سازی

تجهیزات و فضای موردنیاز برای تمرین بدمینتن بسیار ساده است. شما تنها برای این بازی به یک توپ و دو راکت و بازیکن نیاز دارید. بهتر است که در زمین بدمینتون تمرینات خود را انجام دهید. اما این ورزش به گونه ای است که میتوانید در پارک و حیاط خود نیز ورزش کنید. از دوستان ، خواهر و بردار و والیدین خود بخواهید که با شما بدمینتون بازی کنند تا بتوانند سلامتی خود را حفظ کنند.

تمرین

با تمرین مکرر میتوایند قد خود را افزایش دهید بنباراین لازم نیست که ساعت ها تمرین کنید اگر 30 دقیقه در روز نیز این ورزش را کنید تاثیر مفید خود را خواهد گذاشت. در واقع رشد خود به صورت یک شبه صورت نمیگیرد. با مرور زمان با صبر و پشتکار میتوانید از مزایای بازی بدمینتون بهره مند شوید و ماهیچه های خود را مستحک کنید و بدن خود را خوش حالت نگه دارید.

تغذیه

اگر تمرین همراه با تغذیه سالم باشد میتواند به مزیت افزایش قد برسید. منطقی است که میزان انرژی مصرف شده در هر جلسه تمرین با رژیم غذایی متنوع و متعادل جبران میشود. مطمئین شوید که بدن شما تمام مواد مغذی به ویژه کلسیم و پروتئین را دریافت میکند. برای تولید انرژی بلند کدن استخوان ها و ساخت عضلات برای افزایش قد مورد نیاز است. غذاهایی مانند شیر ، تخم مرغ ، گوشت ، میگو ، ماهی ، حبوبات و خرچنگ را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

استراحت

اگر میخواهید که به قد ایده آل خود برسید باید خواب و استراحت کافی نیز داشته باشید زیرا مغز شما بیشترین میزان هورمون رشد را در طول خواب ترشح میکند که به بدن شما اجازه ترمیم و شادابی را میدهد. با داشتن خواب منظم استقامت بدن شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد که برای دیگر تمرین های شما بسیار موثر خواهد بود.

با توجه به توضیحات بالا جواب پاسخ خود را گرفته اید که آیا بازی بدمینتون باعث افزایش قد میشود ؟ صد در صد بله اما بدانید که سن فرد نیز مهم است و تا مادامی تاثیر دارد که صفحه های رشد بسته نشده باشد تا کشش و پرش ها باعث ترشح هورمون رشد و تحریک صفحات رشد شود.

منبع : گروتالر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *