تناسب اندام و تغذیه

نوشیدنی proffee چیست ؟

proffee

نوشیدنی proffee پورد پروتئین مخطلوط شده با قهوه است که در رسانه های اجتماعی مانند tik tok نیز سر و صدا کرده است. مردم ادعا میکنند که میتواند انرژی فرد را افزایش داده و به کاهش وزن نیز کمک کند. پروفی ترکیبی از قهوه و پروتئین است که باعث سر و صدا در میان کارشناسان شده است. کارشناسان البته ادعا میکنند که راه های بهتری نیز برای افزودن کافئین و پروتئین به رژیم غذایی وجود دارد اما اگر به اندازه مصرف شود پروفی نیز برای رشد قد و عضلات خوب است.

چرا مردم پروفی مینوشند ؟

 برخی از محبوب ترین مزایای استفاده از نوشیدنی پروفی افزایش انرژی ، تمرکز و عملکرد است که به کاهش وزن نیز کمک میکند. البته بسیاری از متخصصان ادعا میکنند که چای سیاه و یک فنجام قهوه منبع بهتری برای رساندن کافئین به بدن است.

پروتیئن موجود در شیک ها به دریافت پروتئین کمک زیادی میکند ام متخصصصان همواره ادعا میکنند که بهترین منبع برای دریافت پروتئین غذا است. پزوتئین در مواد غذایی مانند غذاهای دریایی ، گوشت گاو بدون چربی ، لوبیا ، تخم مرغ یا شیر یافت میشود که برای حفظ یک رژیم غذیی خوب بهتر است که این مواد را در برنامه غذایی خود داشته باشید.

شیک های پروتئینی قند های اضافه یا پروتئین های فرآوری شده با کیفیت پایین دارند که با پروتئین در غذاها مطابقت ندارد چون به صورت صموعی ساخته میشود.

چرا مردم پروفی مینوشند ؟
آیا نوشیدنی proffee برای رشد قد خوب است ؟

آیا نوشیدنی proffee برای رشد قد خوب است ؟

قهوه به خود خودی مشکلی ندارد و برای سلامتی نیز میتواند مفید باشد زیرا حاوی آنتی اکسیدن است که از بیمارها جلوگیری میکند. اما اگر چیزهای دیگری به قهوه مانند شکر ، خامه و شیرین کننده ها اضافه کنید قهوه از حالت طبیعی خود خارج میشود و شکر موجود میتواند برای سلامتی شما مضر باشد. اما اگر شیک پروتئینی را به آن اضافه کنید شاید دارای مزایایی برای شما باشد. زیرا پروتئین حاوی مواد مغذی است که برای ساخت توده های عضلانی و استخوان ها و سلول در بدن بسیار مفدی است.

میزان مصرف پروتیئن به سن و وزن و فعالیت شما بستگی دارد. هرچه میزان فعالیت شما بیشتر باشد پروتئین بیشتری نیاز دارید که برای افراد فعال حدود 40-50 گرم درنظر گرفته میشود.

شیک های پروتئینی میتواند حاوی 10 گرم پروتئین باشد که برخی از آن ها نیز به 30 گرم نیز میرسند. بسیار از مردم صبح ها وقتی برای صبحانه خوردن ندارند بنابراین قهوه میتواند یک جایگزین مناسب برای آن ها باشد. با اضافه کردن شیک روتئینی به قهوه صبخ میتوانید رژیم غذایی خود را تقویت کنید.

خوردن پروتئین با کیفیت بالا برای هبود عضلات در ورزش بسیار مفید است.

آیا proffee میتواند به کاهش وزن بدن کمک کند ؟

کاهش وزن یکی از رایج ترین مزایای proffee است.اما کارشناسان ادعا دارند که پروفی یک نوشیدنی معجزه آسا برای کاهش وزن نیست. درست است که مطالعات نشان داده است که قهوه باعث کاهش چربی در بدن میشود و با افزایش پروتئین در بدن میتوان چاقی را کنترل کرد. اما هیچ مطالعه ای در مرود پروفی وجود ندارد . استفاده از شیر پرچرب ، خامه ها ، شربت های شیرین میتواند فواید پروتئین و کافئین نوشیدنی ها را خنثی کنند.

معایب مصرف نوشیدنی proffee

تعداد دقیق فنجان های قهوه که یک فرد میتواند استفاده کند علم دقیقی نیست و بر اساس فرد به فرد متفاوت است. اگر خلق و خوی شما تغییر کرد یا مشکل خواب پیدا کردید بهتر است که مصرف کافئین را کمتر کنید.

نتیجه گیری

کارشناسان میگویند که proffee خیلی نوشیدنی بدی نیست اما نباید آن را جایگزین وعده غذایی یا منبع اصلی پروتئین کنید. بهتر است که برای توصیه های غذایی به کارشناسان و متخصصان توجه کنید نه اینکه تیک تاکر ها چه کاری را انجام میدهند. گرایش های تغذیه ای که در شبکه های اجتماعی تبلیغ میشود همراه با شک و تردید است.

آیا proffee میتواند به کاهش وزن بدن کمک کند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *