ورزشی

آیا طناب زدن باعث افزایش قد شما میشود ؟

آیا طناب بازی باعث افزایش قد شما میشود ؟

افراد قد بلند به صورت طبیعی توجه زیادی را به خود جلب میکند. همه جوانان به دنبال راه هایی برای افزایش قد هستند. روش های مختلفی برای اضافه کردن چند اینچ به قد شما خواهد بود. در این میان یکی از محبوب ترین جستجوها این است که آیا طناب زدن باعث افزایش قد شما میشود ؟ در این مقاله حقایق و تئوری هایی در مورد پریدن است که آیا قد شما را بلند میکند.

آیا طناب زدن میتواند قد شما را بلند کند ؟

آیا طناب زدن میتواند قد شما را بلند کند ؟

آیا پریدن قد شما را افزایش میدهد ؟در طول زندگی فشردگی ستون فقرات باعث میشود که یک درصد از کل قد خود را از دست دهیم. وضعیت نامناسب یکی از دلایل کاهش قد است. اگر وضعیت بدنی شما نامناسب باشد مهره ها خمیده میشوند که منجر به کاهش تراکم استخوان میشود.

ورزش هایی مانند پریدن ، کششی  و غیره فشار را معکوس کرده و مخاع را کشش میدهد. بنابراین راز افزایش  قد در وضعیت صحیح بدنی شما نهفته است و طناب زدن یکی از بهترین راه ها برای آن است.

چگونه طناب بازی شما را بلند میکند ؟

طناب زدن به صورت مستقیم بر طول استخوان شما تاثیر نمیگذارد. آنچه که در شد قد شما تاثیر گذار است اصلاح وضعیت بدنی مناسب شما است که بتوانید به حداکثر قد خود برسید.

هنگامی که طناب بازی میکنید سر شما به صورت ثابت نگه داشته میشود به صورتی که پشت ، بالاتنه و شانه ها حالت ایستاده دارند. برای کمک به حفظ تعادل باید تمرکز بر روی پاهای خود داشته باشید که تریبی از این حرکات باعث تنظیم و بهبود ستون فقرات شما میشود.

طناب زدن قلب شما را بهبود میدهد و پاهای شما با شتاب زیاد حرکت میکند و این تمرین با انقباض و کشش مداوم ، انعطاف رباط و عضلات شما را افزایش میدهد.

اگر دوران بلوغ به طور مکرر طناب بازی کنید توده استخوانی مستحکمی خواهید داشت. عضلات ناحیه ساق پا به لطف خم شد مداوم زانو در طول تمرین طناب زدن به صورت عمودی منبسط میشود. بنابراین اگر طناب زدم را با یک رژیم غذایی متعادل و خواب کافی ترکیب کنید میتوانید به قد مورد نظر خود برسید.

عوامل موثر بر افزایش قد

عوامل ژنتیکی و ارثی

در ساختار ژنتیکی ما مطالعات بیش از 700 ژن مختلف را پیدا کرده اند که قد ما را مشخص میکنند. تولید هورمون رشد و صفحات رشد ما را کنترل میکنند یکی از عوامل موثر بر افزایش قد هورمون رشد است

تغذیه

تغذیه یکی از فاکتورهای ژنتیگی در رشد قد است که بر بدن افراد نقش مهمی را دارد. افرادی که دارای رژیم غذایی سالمی هستند قد بلندتری نسب به سایر کوکانی دارند که مواد مغذی در رژیم غذایی خود ندارند. رژیم غذایی سرشار از کلسیم ، پروتئین ، مواد معدنی ، ویتامین D ، ویتامین A برای افزایش قد ضروری است.

محیط زندگی

محیط زندگی نقش مهمی در رشد قد شما دارد که میتواند بر رشد ذهنی و جسمی فرد تاثیر گذار باشد. شرایط نامطلوب زندگی میتواند بر تمامی مراحل زندگی شما تاثیرگذار باشد.

خواب

بیشتر هورمون های رشد در بدن توسط غده هیپوفیز در شب ها ترشح میشود. باید خواب کافی در شب ها داشته باشید که که هورمون رشد کافی دریافت کنید که به قد ژنتیکی خود برسید.

شرایط سلامت

رشد مناسب قد نیاز به بدن سالمی دارد که کودکان مبتلا به بیماری را تحت تاثیر قرار میدهد که نتواند به حداکثر قد خود برسد.

ورزش

یکی از عوامل حیاتی موثر بر قد ورزش کردن است. کودکان و نوجوانان در سال های رشد خود افزایش قد دارند. اگر به صورت منظم ورزش کنید میتوانید رشد قد خود را بازی هایی مانند بستکتبال ، طناب زدن ، سنا و غیره به حداکثر برسانید.

سبک زندگی

سبک زندگی سالم در رشد قد به افراد کمک میکند.

وضعیت بدن

مهمترین کلید افزایش قد وضعیت بدنی شما است. که وضعیت مناسب شرایط مساعدی را برای کودکان و نوجوانان فراهم میکند تا به حد رشد خود برسند. وضعیت مناسب فشار ستون فقرات را کاهش میدهد و وضعیت بدنی شما را درست و صاف نگه میدارد. افرادی که وضعیت بدنی صاف و مناسبی دارند نسب به سایر افراد قد بلندتر خواهند بود.

چگونه طناب بازی شما را بلند میکند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *