لوگوی-قدپلاس

افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد

افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد

هورمون رشد یکی از مهمترین هورمون‌های بدن است و توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود. افزایش ترشح هورمون رشد تاثیر زیادی در رشد قد در کودکی و نوجوانی را دارد. راه‌های فراوانی هم برای افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد وجود دارند. در ادامه مطلب می‌خواهیم آنها را معرفی کنیم.

هورمون رشد چه نوع هورمونی است؟

هورمون رشد انسانی یا HGH در رشد قد کودکان نقش کلیدی دارد و در بزرگسالان هم از متابولیسم پشتیبانی می‌کند و رشد عضلانی و قدرت بدنی را بهبود می‌بخشد. سطح هورمون رشد اگر پایین باشد خطر ابتلا به بیماری را افزایش می‌دهد و به احتمال زیاد افزایش وزن را به دنبال دارد؛ اما اگر سطح این هورمون در بدن مناسب باشد شاهد تصریح بهبود آسیب‌های ورزشی، بهبود عملکرد ورزشی و کاهش وزن را خواهیم بود.

امروزه راهکارهای زیادی برای افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد وجود دارند. داشتن سبک زندگی سالم در افزایش سطح هورمون رشد تاثیر زیادی را دارد. یکی از علت‌های توصیه به سالم غذا خوردن و سالم زندگی کردن، کمک به افزایش ترشح هورمون رشد است.

راه‌های افزایش ترشح هورمون رشد 

روش‌های مختلفی برای افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد وجود دارند.

  • کنترل سطح قند خون: سطح بالای انسولین در بدن باعث کاهش مقدار هورمون رشد می‌شود. قند و شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه شده مانند ماکارونی، برنج سفید و نان سفید بیشترین نقش را در افزایش قند خون دارند. بنابراین پرهیز از آنها می‌تواند در افزایش ترشح هورمون رشد به انسان‌ها کمک کند.
  • کاهش چربی بدن:  هرچه‌قدر مقدار چربی در بدن زیاد باشد، تولید HGH در بدن کمتر می‌شود. برای کمک به افزایش هورمون رشد لازم است ورزش کرده و وزن خود را در حالت ایده‌آل حفظ کنید و چربی‌های بدن را کاهش دهید.
  • خواب کافی و باکیفیت: خواب نقش غیر قابل انکاری در هورمون رشد دارد. بیشترین میزان سطح هورمون رشد در خواب شبانه پیش از نیمه شب ترشح می‌شود. هرچه به صبح نزدیک‌تر می‌شویم، سطح ترشح هم کمتر می‌شود. پس باید دیر خوابیدن را کنترل کرده و به موقع بخوابیم.
  • افزایش فاصله بین خواب و غذا: همانطور که گفته‌ایم هورمون رشد در خواب شبانه ترشح می‌شود. معده‌ای که از وعده آخر شب پر باشد انسولین بیشتری ترشح می‌کند. انسولین بیشتر هم یعنی ترشح رشد هورمون کمتر. پس باید وعده غذای خود را با فاصله از خواب میل کنیم.
  • روزه داری: روزه گرفتن باعث افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد می‌شود. روزه داری باعث کاهش چربی در بدن شده و در نتیجه در افزایش تولید هورمون رشد تاثیر می‌گذارد.

از روش‌های دیگر می‌توان به مصرف غذاهای غنی از گلوتامین، تمرینات ورزشی با شدت بالا، انجام ورزش ایروبیک، ماساژ و مصرف مکمل و قرص‌های مخصوص اشاره کرد.

راه‌های افزایش ترشح هورمون رشد 
راه‌های افزایش ترشح هورمون رشد

بهترین تمرین ورزشی برای افزایش هورمون رشد چیست؟

ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی سریع، شنای نیمه‌حرفه‌ای، والیبال و بسکتبال، ژیمناستیک و یوگا است.

از بهترین ورزش‌هایی که با تحریک هورمون رشد باعث افزایش قد می‌شوند، می‌توان به تمرینات کششی اشاره کرد.

افزایش هورمون رشد در طب سنتی

طب سنتی علاوه بر توصیه به فعالیت‌های ورزشی، مصرف دمنوش وعرقیات گیاهی را پیشنهاد می‌کند. از دمنوش‌های مناسب برای افزایش سطح هورمون رشد می‌توان به دمنوش جنسینگ، دمنوش زعفران، دمنوش دارچین، دمنوش آویشن، دمنوش نعنا و… اشاره کرد.

مواد غذایی برای افزایش هورمون رشد

مصرف آجیل، غذاهای پروتئین‌دار، توت فرنگی، لیمو، کشمش و تمشک باعث تحریک افزایش هورمون رشد در بدن می‌شوند.

افزایش قد با قد پلاس

سایت معتبر قد پلاس از بهترین راه‌های موثر در افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد است. قد پلاس با پکیج‌ افزایش قد ویژه خود در ۲تا 8 ماه با توجه به سن و آناتومی بدنتان، قد بلندتان می‌کند. قد پلاس ضمانت‌نامه کتبی در داخل پکیج‌ها برای ضمانت محصول یا بازگشت وجه، مجوز از وزارت بهداشت، پشتیبانی و مشاوره برای خرید پکیج را دارد. در ابتدا با مشاوره می‌توانید مشکل خود را پیدا کرده و با توجه به سن خود برنامه رشد باز(تحریک هورمون به وسیله ورزش اصولی، خواب درست و تغذیه کامل) یا حرکات ورزشی با رفع مشکلات را بگیرید.

قدپلاس

کلام آخر

در دنیای امروز برای هر دردی یک درمانی وجود دارد. دیگر لازم نیست نگران قد کوتاه خود باشید. با پکیج‌های قد پلاس می‌توانید قد خود را از ۵ الی ۱۰ سانت افزایش دهید. قد پلاس از صفر تا صد راهکار افزایش ترشح هورمون رشد برای افزایش قد را به شما آموزش می‌دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11365
0:00
0:00