لوگوی-قدپلاس

قد مناسب هر سن چقدر است؟ برای دختران و پسران

قد مناسب هر سن

شاید بخواهید بدانید قد مناسب هر سن چقدر است؟ و با مقایسه قد خود نسبت به این اعداد و ارقام میزان رشد قدی خود را مورد ارزیابی قرار دهید. قطعاً دختر و یا پسر بودن شما تأثیر بسیار زیادی در این اعداد دارد و از این رو قد نرمال زنان با قد مناسب برای هر سن پسر متفاوت می‌باشد. برای آشنایی دقیق با این رقم‌ها و شناخت بهترین قد در هر گروه سنی کافیست که تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

قد مناسب برای هر سن

قد‌های مناسب هر سن برای همه افراد یکسان نمی‌باشد. فاکتور‌های مختلفی وجود دارند که بر اساس آن‌ها این اعداد مشخص می‌شوند. ژنتیک، جنسیت و تأثیر هورمون‌ها سه فاکتور بسیار مهم در تعیین قد استاندارد برای افراد به شمار می‌آیند. قطعاً دختر و یا پسر بودن شما نقش بسیار مهمی در تعیین این اعداد و ارقام دارد و از آن جایی که صفحه رشد دختران و پسران در بازه‌های زمانی مختلفی تغییر کرده و یا این که بسته می‌شود، جنسیت نقش مهمی در تعیین قد استاندارد افراد دارد.

قد مناسب دختر برای هر سن

همان طور که می‌دانید دختر‌ها در بازه زمانی متفاوت‌تری نسبت به پسران با رشد قدی مواجه می‌شوند و در حالت کلی الگوی رشد قدی متفاوت‌تری دارند. از این رو پزشکان و کارشناسان این الگو را به سه دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌کنند و قد مناسب برای دختر را معرفی می‌نمایند.

قد در دختران 2 تا 10 سال

معمولاً دختران در سنیت مختلف بین ۲ تا ۱۰ سالگی قد و وزن‌های مختلفی را تجربه می‌کنند که در استاندارد‌ترین حالت ممکن قد مناسب برای هر سن دختر عبارتند از:

  • در ۲ سالگی: ۸۶ سانتی‌متر قد و ۱۲ کیلوگرم وزن
  • در ۴ سالگی: ۱۰۲ سانتی‌متر قد و ۱۶ کیلوگرم وزن
  • در ۶ سالگی: ۱۱۴ سانتی‌متر قد و ۲۱ کیلوگرم وزن
  • در ۸ سالگی: ۱۲۷ سانتی‌متر قد و ۲۶ کیلوگرم وزن
  • در ۱۰ سالگی: ۱۳۷ سانتی‌متر قد و ۳۳ کیلوگرم وزن

قد در دختران 10 تا 16 سال

قد مناسب دختران هر سن از ۱۰ تا ۱۲ سالگی باید ۱۵۰ سانتی‌متر و وزن آن‌ها ۴۲ کیلوگرم باشد. همچنین متوسط قد ۱۴۰ سانتی‌متری برای سنین ۱۴ سالگی این افراد عددی بسیار‌ایده‌آل می‌باشد.

قد در دختران 16 سال به بالا

معمولاً دختر خانم‌ها در سنین ۱۶ سال به بالا رشد قدی چندانی را تجربه نمی‌کنند و بهتر است که متوسط قد آن‌ها در این سن ۱۶۲ سانتی‌متر باشد تا در سن ۱۸ سالگی نهایت سه تا چهار سانتی‌متر دیگر نیز به قد آن‌ها افزوده شود و به فردی بلند قد در بین خانم‌ها تبدیل شوند.

راه های افزایش قد در دختران

روش‌های زیادی برای افزایش قد دختران وجود دارد و مهم‌ترین مسأله آن است که برای رسیدن به این هدف از همان سنین کودکی و نوجوانی اقدام نمایید. داشتن برنامه غذایی مناسبی که غنی از کلسیم، آهن و پروتئین باشد می‌تواند در کنار ورزش‌های مناسب می‌تواند به افزایش قد دختران کمک کند.

قد مناسب پسر برای هر سن

پسران نیز مانند دختر خانم‌ها در برخی از دوره‌های زندگی خود رشد بیش‌تری را تجربه می‌کنند و در بعضی از دوره‌ها با رشد قدی کم‌تری مواجه هستند. مطابق با استاندارد‌های جهانی دوره رشد پسران به سه گروه اصلی تقسیم‌بندی می‌شود و در هر دوره رشد قدی مناسب و استاندارد آن‌ها تعیین می‌گردد.

قد در پسران 2 تا 10 سال

در این دوره از زندگی پسران الگوی قدی مشابه دختران تجربه می‌کنند که متوسط قدی آن‌ها در سنین مختلف عبارتند از:

  • ۲ سالگی: ۸۶ سانتی‌متر
  • ۴ سالگی: ۱۰۲ سانتی‌متر
  • ۶ سالگی: ۱۱۴ سانتی‌متر
  • ۸ سالگی: ۱۲۷ سانتی‌متر
  • ۱۰ سالگی: ۱۴۰ سانتی‌متر

قد در پسران 10 تا 16 سال

در این بازه سنی بهتر است که میانگین قد آن‌ها از ۱۶۳ سانتی‌متر تا ۱۷۳ سانتی‌متر تغییر کند تا در جوانی بتواند به فردی قد بلند تبدیل شود.

قد در پسران 16 سال به بالا

بهتر است که فرد در ۱۶ سالگی قد ۱۷۳ سانتی‌متر را تجربه کند تا در ۱۸ سالگی بتواند به قد ۱۷۵ تا ۱۷۸ سانتی‌متری برسد.

راه های افزایش قد در پسران

راه های افزایش قد در مردان با استفاده از برنامه غذایی مناسب و انجام ورزش‌هایی مانند بارفیکس، یوگا و ژیمناستیک می‌توانند در دوران نوجوانی و جوانی افزایش قد را تجربه کنند.

قد متوسط چقدر است؟

قد های مناسب هر سن
قد های مناسب هر سن برای دختر و پسر

میانگین قد متوسط برای خانم‌ها در سراسر جهان با آقایان متفاوت می‌باشد و مطابق با استاندارد‌های جهانی که به تازگی اعلام شده‌اند، خانم‌هایی با قد متوسط باید ۱۶۱ سانتی‌متر باشند و این عدد برای آقایان ۱۷۵ سانتی‌متر می‌باشد.

بهترین راه حل برای افزایش قد

در میان روش‌های علمی که توسط پزشکان ارائه می‌شود، برخی از راهکار‌ها مؤثر‌تر هستند و سریع‌تر شما را به نتیجه می‌رسانند. مجموعه ما پکیج افزایش قد (قد پلاس) را تهیه کرده است که با استفاده از آن می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی قد بلند‌تر شوید. این پکیج کاملاً استاندارد می‌باشد و مطابق با آخرین استاندارد‌های روز دنیا تهیه شده است و می‌توان به شما کمک کند تا سریع‌تر به هدف خود برسید و قد بلند‌تری داشته باشید.

کلام آخر درباره قد های مناسب هر سن

افراد زیادی در سراسر دنیا به دنبال افزایش قد هستند و معمولاً از سنین کودکی و یا نوجوانی تلاش می‌کنند تا قد بلند‌تری داشته باشند. از این رو شناخت قد مناسب هر سن یک فاکتور مهم برای بررسی قد فرد نسبت به استاندارد جهانی

به حساب می‌آید. بهترین روش برای رسیدن به این هدف استفاده از پکیج افزایش قد (قد پلاس) می‌باشد. این مجموعه با ارائه بهترین و موتر‌ترین روش‌ها به شما کمک می‌کند تا از سنین کودکی رشد قدی مناسبی داشته باشید و در بزرگسال به یک فرد قد بلند تبدیل شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11110
0:00
0:00