لوگوی-قدپلاس

تاثیر شنا برای افزایش قد

شنا-برای-افزایش-قد

معمولا شناگران به‌عنوان بلندقدترین ورزشکاران شناخته می‌شوند. همچنین، به غیر از فواید شنا برای قد به بهبود مشکلات قلبی – عروقی و افزایش توان ماهیچه‌ای کمک می‌کند و می‌تواند کالری زیادی بسوزاند. اما سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا واقعا شنا برای افزایش قد مناسب است؟ و اصولا رابطه شنا و افزایش قد چیست؟ در مقاله امروز قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا این ورزش برای افزایش قد مفید است یا خیر. اگر به پاسخ این پرسش‌ها علاقمندید، از شما دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله با ما بمانید.

آیا شنا قد را بلند می‌کند؟

تاثیر شنا بر قد مفید است یا خیر؟ به‌طور خلاصه، نه! شنا شما را بلندقدتر نمی‌کند اما در حین انجام این ورزش نیروی گرانش از روی ستون فقرات برداشته می‌شود و به ستون فقرات اجازه می‌دهد تا فشرده شود و شناگر را بلندتر نشان دهد. بنابراین درحالی‌که شنا برای افزایش قد موقت ممکن است مناسب به نظر برسد، اما شواهدی وجود ندارد که نشان دهنده فواید شنا برای قد باشد .

همچنین، مهم است که توجه داشته‌باشید تغییرات قد در طول روز کاملا طبیعی است و ممکن است بسته به زمان روز تا نیم اینچ (1.5 سانتی‌متر) متفاوت باشد. بنابراین، بسته به زمانی از روز که قد خود را اندازه می‌گیرید، رابطه شنا و قد متفاوت خواهد بود. بااین‌وجود، اگرچه این ورزش نمی‌تواند مستقیماً قد شما را افزایش دهد (مخصوصاً زمانی که صفحات رشد بسته  و تا سن 18 سالگی متوقف می‌شود)، می‌تواند به یک سبک زندگی سالم کمک کند.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

چگونه شنا به افزایش قد کمک می‌کند؟

فواید شنا برای افزایش قد: شنا یک ورزش برای تمام بدن است و برای افرادی که می‌خواهند بدنی متعادل داشته‌باشند، کاملاً مؤثر خواهد بود. همچنین، با تأثیر فشار تعاملی آب، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را نیز محدود می‌کند. شنا یکی از ورزش‌هایی است که برای افزایش قد انتخاب می‌شود. هنگام انجام این ورزش، اغلب مجبورید هردو دست و پا را برای پیشروی باز کنید و همین مقاومت آب برای ایجاد آرامش عضلانی بسیار مفید است. بنابراین، کودکانی که شنا را زود یاد می‌گیرند، نسبت به همسالان خود شانس بیشتری برای رشد قد خواهند داشت.

انجام حرکات کششی برای افزایش اندازه استخوان یکی از دلایلی است که به تاثیر شنا برای افزایش قد صحه می‌گذارد. در واقع، حرکات این ورزش به بدن کمک می‌کند سیگنال‌هایی را به غده هیپوفیز ارسال کند و هورمون رشد برای تحریک تشکیل بافت غضروف برای کمک به رشد استخوان‌ها ترشح شود که در کودکان ممکن است منجر به افزایش قد شود.

درهرصورت، شنا برای افزایش قد یک ورزش سالم است که به بهبود سلامت و استقامت تمرین‌کنندگان کمک می‌کند. هنگامی که به‌طور منظم ورزش می‌کنید، نه‌تنها می‌توانید سلامت خود را افزایش دهید، بلکه به فرم‌دهی عضلات سینه و شانه نیز کمک خواهید کرد. افرادی که به‌طور منظم شنا می‌کنند بدنی قوی و انعطاف‌پذیر خواهند داشت، چون چربی اضافی توسط فشار اسمزی آب پراکنده می‌شود.

فواید شنا برای قد

شنا-برای-افزایش-قد1

با توجه به این‌که میانگین قد یک شناگر زن، 7 درصد بلندتر از میانگین قد سایر زنان آمریکایی و یک شناگر مرد 9 درصد بلندتر از میانگین قد سایر مردان آمریکایی است، منطقی به نظر می‌رسد که شنا و افزایش قد (Swimming to increase height) مرتبط باشند.

وقتی در آب هستید و نیروی جاذبه دیگر ستون فقرات شما را فشرده نمی‌کند، ممکن است بلندتر به نظر برسید، اما این اثر موقتی است ولی باوجود این‌که حرکات این ورزش نمی‌تواند شما را قد بلندتر کند، مزایای زیادی از شنا به دست می‌آید که می‌تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. شنا یک فرم واقعا عالی از ورزش است که یک تمرین کامل برای بدن را فراهم می‌کند و مزایا و فواید جانبی زیر را برای افزایش قد به همراه دارد:

  • کمک به کشش بدن و بهبود انعطاف‌پذیری آن
  • بهبود سلامت و تندرستی کلی بدن
  • درگیر کردن تمام بدن
  • افزایش ضربان قلب بدون ایجاد استرس
  • تقویت عضلات
  • افزایش قدرت و استقامت بدنی
  • کاهش برخی از دردها و کمک به بهبودی پس از آسیب
  • سوزاندن کالری و کمک به لاغری
  • بهبود کیفیت خواب

نکات ورزش شنا برای افزایش قد

بسیاری از مردم بر این باورند که شنا برای افزایش قد مفید است، چون بسیاری از شناخته‌شده‌ترین شناگران در سراسر جهان بسیار قد بلند هستند. به گفته دانشمندان، کودکان در سن 12 ماهگی یا زودتر می‌توانند شنا کنند. نوزادان به‌طور طبیعی رشد می‌کنند و یادگیری شنا از سنین پایین به کودکان کمک می‌کند در هنگام حرکت انعطاف‌پذیرتر باشند و قدرت پدال زدن قوی‌تری نسبت به کسانی که شناکردن را زود یاد نمی‌گیرند، داشته‌باشند.

بنابراین، توصیه می‌شود شنا را به کودکان بیاموزید اما نه‌تنها برای افزایش قد، بلکه برای کمک به رشد کودک و داشتن رفلکس مناسب در هنگام مواجهه با خطر! همچنین، اگر در اواخر بلوغ کودک، مکمل‌های کلسیم تجویز شده توسط پزشک را در کنار شنا به او بدهید، رشد قدی او را بهبود خواهید بخشید.

نکات-ورزش-شنا-برای-افزایش-قد

شنا برای افزایش قد: شنا محدودیت زمانی، سنی و جنسیتی ندارد و نتایج آماری نیز نشان می‌دهد که فواید شنا برای قد از استاندارد خاصی پیروی نمی‌کند. هر فرد به زمان تمرین متفاوتی نیاز دارد و نتایج نیز متفاوت است. اما اگر سبک صحیح زندگی و رژیم غذایی مغذی را فراموش کنید، قطعاً رابطه شنا و افزایش قد آن‌قدر که می‌خواهید، مؤثر نخواهد بود. مطالعات نشان داده است در کشورهایی که فعالیت بدنی و تغذیه مورد توجه قرار می‌گیرد، قد شهروندان نیز بلندتر است.

قبل از شنا کردن کامل حتما گرم کردن بدن را انجام دهید. گرفتگی عضلات هنگام شنا در زیر آب خطرناک است. حتی اگر شناگر خوبی باشید، انقباض ناگهانی عضله ممکن است باعث مرگ شود. بنابراین لازم است برای افزایش دمای بدن، حرکات گرم کردن را انجام دهید تا بدن بتواند خود را سازگار کند. همچنین، اطمینان از یک برنامه علمی خواب و مطالعه بدون استرس نیز باعث بهبود رشد قد می‌شود. در مجموع، تاثیر شنا برای افزایش قد، باید یک سبک زندگی سالم را با یک رژیم غذایی ایمن ترکیب کنید تا از متابولیسم بهتر بدن حمایت شود.

کدام نوع شنا مخصوص افزایش قد است؟

فواید شنا برای افزایش قد : رشد بافت‌های سلولی، به‌ویژه بافت غضروف مفصلی، زمان زیادی می‌برد و تا بزرگسالی متوقف نمی‌شود. شنا حرکتی است که نیاز به استفاده از بازوها و پاها دارد، بنابراین باعث شل شدن عضلات و افزایش موثر قد می‌شود. هنگام انجام حرکات شنا، بدن نیاز دارد که قدرت بدنی خوبی برای غلبه بر مقاومت آب در حرکت رو به جلو داشته‌باشد. بنابراین، این تمرین باعث می‌شود کالری بسوزانید و به‌طور موثری چربی از دست بدهید. 2 نوع شنا وجود دارد که بیشترین تأثیر را بر روی قد شما دارند:

یکی از عوامل مؤثر در افزایش قد تا قبل از پایان بلوغ، شنای قورباغه به رشد قد کمک می‌کند. شنای قورباغه یک حرکت در شنا است که تقریباً برای هرکسی قابل اجرا است. برای تاثیرگذاری بیشتر این روش قد لازم است که اندام‌ها را به‌طور ریتمیک با تنفس ترکیب کنید و برخلاف سایر حرکات شنا، با نفس کشیدن بعد از هر ضربان مقداری از فشار وارده بر بدن را در هنگام حضور در آب کاهش دهید. این حرکت عمدتاً بر ریتم و استقامت تمرکز دارد. به‌همین دلیل، ابتدا تنش عضلانی و سپس افزایش قد را احساس خواهید کرد.

شنای آزاد نیز نوعی از شنا است که در آن فقط لازم است بدن بتواند روی سطح آب شناور شود و حرکت کند. این یک نوع شنا با غرایز بقای انسان در ارتباط است. ممکن است همیشه به اشتباه فکر کنید که نمی‌توانید شنا کنید اما در رحم مادر، هریک از شما زمانی شناگر بااستعدادی بودید و این تکنیک نیز می‌تواند ارتباط بین شنا برای افزایش قد را تا حدودی نشان دهد.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج افزایش قد مجموعه قد پلاس دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص افزایش قد شما را راهنمایی نمایند.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

قدپلاس

  پکیج افزایش قد  

آیا شنا سوئدی باعث افزایش قد می‌شود؟

هیچ مدرکی دال بر افزایش قد به کمک شنا سوئدی در بزرگسالان وجود ندارد. درحالی‌که تمرینات فشاری بخشی از یک رژیم تمرینی بالاتنه است و انواع مختلف عضلات از جمله دلتوئید، عضله سه سر، دوسر بازو و پشت را درگیر می‌کند اما تا کنون شواهدی مبنی بر افزایش قد با کمک شنا سوئدی اثبات نشده است. حرکت سفت نگه داشتن بدن در فشار برای مبارزه با جاذبه، عضلات شکم را تقویت می‌کند.

برای به حداکثر رساندن نتایج و به حداقل رساندن خطر آسیب، باید آرنج‌های خود را مستقیم و بالای مچ دست نگه دارید و آن‌ها را به‌جای 90 درجه در وضعیتی در حدود 20 تا 40 درجه قرار دهید. در مجموع، اگر بدانید چگونه به‌طور موثر ورزش‌های فشاری را انجام دهید، نه‌تنها به افزایش سلامت و تناسب اندام.تان کمک می‌کنید، بلکه قد و وزن خود را نیز تا حدودی بهبود خواهید بخشید.

سخن پایانی؛ شنا برای افزایش قد

در این مقاله درباره فواید شنا برای قد صحبت کردیم. در صورتی که مایل هستید بدون قرص و دارو به افزایش اصولی قد فرزندتان کمک کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در قد پلاس تماس بگیرید و افزایش قد بین 3 الی 12 سانتی‌متر در قد را ببینید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10567
0:00
0:00