تناسب اندام و تغذیه, مراقبت و سلامتی

چگونه میتوان مطمئن شد که فرزندم به قد بالقوه خود میرسد ؟

چگونه فرزندم به قد ایده آل خود برسد

شما به عنوان والید ندائم سعی میکنید که سلامت و وضعیت جسمانی و روحی فرزند خود را بررسی کنید. که در صورت بروز هر مشکلی به سرعت آن را حل کنید. اینکه کودک به چه مدرسه ای باید برود یا اینکه چه ورزش هایی را باید انجام دهد یا اینکه چه مواد غذایی را باید مصرف کند همه بخشی از تربیت کودک هستند. اما چیز یکه وجود دارد این است که این است که همه این موارد بخشی از تربیت کودک هستند. شما میتوانید با ترکیب طبیعی از ویتامین ها و مواد مغذی قد کودک خود را افزایش دهید.

یک کودکی که در حال رشد است از عوامل زیاد ارادی و غیر ارادی برای بلندتر شدن در دوران نوجوانی استفاده میکند. آن ها هنگام خوابیدن سموم بدن را دفع میکنند. و باید خواب منظمی داشته باشند زیرا هورمون رشد از ساعت 11 به بعد در کودکان به حداکثر زمان ترشح خود میرسد. استخوان های کودکان عموما در شب ها شروع به رشد  بزرگ شدن میکنند. صبح ها که از خواب بیدار میشند باید غذاهای با کیفیتی را مصرف کنند. بسیاری از والدین هستند که از برای اینکه کودک خود هرچه سریع تر به پتانسیل قد خود دست پیدا کند از هورمون های رشد تجویز شده استفاده میکنند.

چگونه کمک کرد که کودک به قد ایده آل خود برسد ؟

اما باید گفت که این هورمون رشد جز در مواقع ضروری و اضطراری که چاره ای برای درمان نباشد باید مورد استفاده قرار گیرد. نتایج سریع همیشه خوب نیست و باید سعی کنید در ابتدا مواد مغذی و طبیعی را به فرزند خود بدهید و در کنار آن ها میتوانید از شربت ها و مکمل های مولتی ویتامین کودک استفاده کنید. در ضمن توجه کنید که قرص افزایش قد که فروخته میشود و برای کودکان است باید استاندارد و طبیعی باشند. البته تمامی این موارد برای زمانی است که کودک شما از رشد طبیعی خود کمتر است.

قد یکی از عامل های تعیین کننده مسیر زندگی یک شخص نیست. مگر اینکه فرزند شما بخواهند که ورزشکار شود. البته مهم است که در بین هم سالان خود چگونه است.شما میتوانید با محصول قدپلاس که توسط هزاران مشتری بررسی شده است به حداکثر رشد خود برسید.

محصولات قد پلاس حاوی مواد تشکیل دهنده طبیعی و گیاهی است. داشتن یک زندگی فعال و ژنتیک خانوادگی نقش بسیار مهمی در رشد قد شما دارد. زندگی روزمره مملو از استرس و فشارهایی است که ممکن است رشد کودک شما را متوقف کند. رژیم غذایی و خواب با کیفیت خارج از کنترل ما است. تقویت سیستم ایمنی بدن میتواند با مواد مغذی به تثبیت برسد. مکمل رژیم غذایی کودک باید همواره از منابع استانداری تهیه شده باشد. مراقبت از بدن بسیار مهم است چه در سنین کودکی و در چه نسنی بالا باید همواره در کنار تغذیه خود از مواد مغذی و ویتامین ها نیز استفاده کنید.

تغذیه مناسب برای کودک

تغذیه تاثیر بسیار زیادی بر قد کودک است. اگر درست غذا بخورید غذاهایی که سرشار از پروتئین ، ویتامین D و کلسیم هسند.

پروتئین گیاهی : پروتئین تنها مرغ و گوشت نیست بلکه میتواند آجیل ، کره ، لوبیا ، عدس و همه منابع عالی پروتئین باشد. یک ساقه کرفس یا کره بادام زمینی برای افزایش قد بسیار مهم است. دانه های کتان ، شاهدانه و نخود نیز بسیار مهم هستند.

تخم مرغ کامل و لبنیات : تخم مرغ در ابتدا در رژیم غذایی انسان قرار داشته است. تخم مرغ یک غذای کامل و سرشار از پروتیئن است. به شما توصیه میشود که از تخم مرغ کامل استفاده کنید.

شیر : شیر را فراموش نکنید که سرشاز از پروتئین و ویتامین های A , D , B , E و کلسیم است. از شیرهای غیر ارگانیک استفاده نکنید. شیر فاقد اورگانیک میتواند بر رشد کودک شما تاثیر منفی داشته باشد. شیر سرشار از امگا 3 است که برای تغذیه بسیار مناسب است.

سبزیجات : سخت است که کودکان خود را به خوردن سبزیجات وادار کنید. کلم پیچ ، اسفناج سرشار از ویتامین های ضروری ، مواد معدنی و فیبر هستند.

موز : موز سرشار از منگنز ، پتاسیم و کلسیم است.

میوه ها : از میوه ها میتوان به پرتقل ، سیب ، انبه ، شلیل ، گریپ فرت که سرشار از ویتامین C هستند اشاره کرد. ویتامین C به جذب و استفاده از کلسیم در بدن کمک میکند که برای رشد بدن بسیار مهم است.

گوشت و ماهی های بدون چربی سرشار از پروتئین و چربی های سالم هستند. تنوع در رژیم غذایی بسیار مهم است.

چگونه میتوان مطمئن شد که فرزندم به قد بالقوه خود میرسد ؟
ورزش هایی مناسب کودکان برای افزایش رشد قد

ورزش هایی مناسب کودکان برای افزایش رشد قد

ورزش هایی هستند که کششی بوده و به رشد قد کمک زیادی میکنند. ورزش میتواند به کشش و کشیده شدن نوارهای غضروف و تاندون های اطراف بازوها و پاها کمک کند. که باعث ایجاد فضایی برای رشد بهتر استخوان میشود. بلند ایستادن میتواند برای رشد استخوان بسیار مناسب باشد. این تمرینات ورزش برای کودکان بسیار مناسب است :

یوگا : این ورزش برای بهبود وضعیت بدن بسیار مهم است. البته اگر یوگا دوست ندارید میتوانید سایر ورزش های کششی را امتحام کنید. ورزش های کششی به تمام استخوان ها فضا و قدرت لازم را میدهد که بتواند به حداکثر رشد خود برسند.

بارفیکس : کشش بسیار عالی است مخصوصا قتی که بخواهید با نیروی جاذبه زمین مقابله کنید. اگر کدک شما کشش انجام نمیدهد اجازه دهید که بارفیکس استفاده کند.

شنا : ورزش سنا برای ستون فقرات بسیار مهم است زیرا باعث کشش ستون فقرات ، دست ها ، پاها و گردن میشود. و همچنین هورمون رشد را در بدن تقویت میکند. البته بیشتر ورزش ها مانند تنیس ، بسکتبال ، والیبال  و غیره میتواند به تولید هورمون رشد بدن کمک زیادی کند.

از ورزش کردن سنگین اجتناب کنید : وزنه برداری سنگین میتواند در هورمون رشد طبیعی انسان تداخل ایجاد کند.

خواب : واجب برای رشد قد کودک

فعالیت های روزانه میتواند به ترشح بیشتر هورمون رشد در شب کمک زیادی کند. کودکان به خواب بیشتری نیاز دارند تا بتوانند در خواب به رشد کافی برسند. البته کودکان باید شب ها زد به خواب بروند.

برای داشتن خواب بهتر بهتر است که کودک شما مراحل زیر را انجام دهد :

سعی کنید که برای خوابیدن خود روال مشخصی را داشته باشید. سر ساعت به خواب رفته و قبل از آن مسواک زده و لباس راحتی را بپوشید.

سعی کنید که دیر غذا نخورید حداقل دو ساعت قبل از خواب غذای خود را خورده باشید.

سعی کنید که ورزش ها صبح ها باشد و عصر ها با ورزش کردن خواب کودک را مختلف نکنید. باید حداقل یک ساعت قبل از خواب کودک در وضعیت آرومی باشد.

همه وسایل برقی و الکترونیکی را قبل از خواب خاموش کنید میتوانید یک چراغ خواب با نور ملایم داشته باشید و یک موزیک آروم برای خواب نیز استفاده کنید.

دمای اتاق خواب کودک نیز ن زیاد بالا و نه زیاد پایین باشد.

چگونه میتوان کمک کرد که کودک به قد خود میرسد

غذاهایی که باید کودک اجتناب کند

نوشابه ها و تمام نوشیدنی های گازدار سرشار از قند یا شیرین کننده هستند که مهار کننده کلسیم هستند. کلسیم برای رشد بدن بسیار مناسب است و نباید از این نوشیدنی های مصنوعی استفاده شود.

غذاهایی غنی از کروهیدارت مانند غلات ، برنج ، پاستا میتواند تاثیر منفی بر هورمون های رشد داشته باشد. سعی کنید که از غلات کامل و غذاهای طبیعی و نه فوری و نه فرآوری شده استفاده کنید.

آیا میتوان ژنتیک را شکست داد ؟

بله. درست است که قد به 60 الی 80 درصد به ژنتیک بستگی دارد. اما با تمرینات ورزشی و تغذیه مناسب میتواند کمک کنید که کودک به حداکثر رشد قد خود برسد.

اکثر کودکان تا پایان سن بلوغ به حاکثر رشد خود میرسند و ممکن است برای عده ای سن بلوغ دیرتر یا برای عده ای زودتر شروع شود. میتوانید به کودک خود کمک کنید به قد و توانایی کامل خود برسند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *