مراقبت و سلامتی

آیا پیاده روی باعث افزایش قد میشود ؟

آیا پیاده روی باعث افزایش قد میشود ؟

یکی از بهترین داروهای انسان پیاده روی است که بقراط این عبارت را مدت ها پیش بیان کرده بود. امروزه پیاده روی یکی از فواید سلامتی است زیرا بسیاری از مردم به دلیل مشغله کاری شاید نتوانند روزانه ورزش کنند. کاهش وزن میتواند در پیاده روی نیز صوت گیرد و با این ترفند پیاده روی باعث افزایش قد شما میشود. این که آیا پیاده روی باعث افزایش قد میشود ؟ یا خیر در ادامه به آن میپردازیم تا انتها همراه ما باشید.

رابطه بین افزایش قد و پیاده روی

یکی از کم هزینه ترین و موثرترین ورزش برای انسان پیاده روی است. با 30 دقیقه پیاده روی در طول روز میتوانید عضلات ساق پا و ران خود را تقویت کنید.شما میتوانید در کنار پیاده روی ورزش هایی مانند لانژ ، اسکات یا پلانک داشته باشید. پیاده روی استقامت بدنی شما را بالا میبرد و به سفت شدن قسمت پایین تنه بدن مخصوصا پاها کمک زیادی میکند.

اگر چه افزایش قد با پیاده روی چندان چشمگیر نیست اما عامل دیگری در افزایش سلامت و رشد استخوان ها دارند. در کنار آن همانطور که میدانید ویتامین D برای بدن ما بسیار ضروری است. زمانی که شما به بیرون برای پیاده روی میرید نور خورشید را دریافت میکنید که برای رشد استخوان های شما بسیار مفید است.

رابطه بین افزایش قد و راه رفتن
پیاده روی باعث افزایش قد میشود

چگونه درست راه برویم ؟

حقیقت این است که نحوه راه رفتن درست در پیاده روی بسیار مهم است. هرچه وضعیت بدنی شما هنگام پیاده روی بهتر باشد باعث رشد صحیح قد شما میشود.

هنگام راه رفتن چانه خود را موازی با زمین نگه داشته و چشم خود را به سمت جلو نگه دارید. در حین راه رفتن همیشه به چند متر جلوتر از خود نگه کنید تا بتوانید ایستادگی بدن خود را حفظ کنید. شانه های خوود را ریلکس  و شل نگه دارید به آرامی بازوهای خود را به سمت عقب بچرخانید و با سرعت بالا راه بروید.

لازم به ذکر است که هنگام ایستادن یا راه رفتن خم نشوید زیرا باعث کوتاه شدن ستون فقرات شما میشود. سر خود را خم نکنید زیرا فشار غیر منتظره ای به گردن شما وارد میشود. گام های خود را بلند تر کنید و با کفش مناسب به پیاده روی بروید .

 

رابطه افزایش قد و پیاده روی

فواید پیاده روی برای بدن چیست ؟

افزایش گردن خون

اگر دارای فشار خون بالا هستید میتوانید با پیاده روی سریع و منظم روزانه فشار خون خود را حفظ کنید.

کاهش وزن

اگر به مدت 30 دقیقه پیاده روی کنید میتوانید از کالری بدن که به عنوان چربی ذخیره شده استفاده کنید در این صورت چربی اضافی بدن خود را از دست میدهید و استقامت راه رفتن خود را افزایش میدهید.

بهبود خواب

پیاده روی باعث میشود که شب ها راحت تر به خواب بروید زیرا ذهن شما را آرام میکند و باعث استافده از ذخایر انرژی بدن شما میشود تا بدن بدن شما را در طول روز فعال نگه داشته و به راحتی در شب به خواب بروید.

بهبود پوست

یکی از دلایل جوش زدن ، آکنه ، چین و چروک به این دلیل است که خون اضافی دریافت نمیکنید. پیاده روی به بهبود گردش خون کمک زیادی میکند تا بتوانید اکسیژن بیشتری را دریافت کنید و همچنین از نور خورشید استفاده کنید تا بتوانید ویتامین D جذب کنید. تمامی این موارد در کنار هم باعث جوانی ، شادابی و سالم تر شدن شما میشود که همچنین میتوانید با افسردگی مقابله کنید.

بهتر است که هر روز صبح 45 دقیق پیاده روی کنید تا باعث افزایش اندروفین در بدن شما شود.که باعث پر انرژی و شاد شدن شما میشود.

بهبود هضم

بعد از یک وعده غذایی سنگین باید 30 دقیق پیاده روی کنید تا فرآیند هضم غذا به خوبی انجام شود. افرادی که وزن اضافه داشته و تحرک کم دارند پیاده روی بعد از ذا خوردن به کنترل سطح قند خون و افزایش حرکات روزده کمک میکند که خطر ابتلا به دیابت را کاهش میدهد.

پیاده روی منظم به مدیریت عملکرد گلوکاگون ، انسولین در بدن شما کمک میکند. تمامی این موارد مسئول جذب گلوکز در رگ های شما هستند که خطر ابتلا به دیابت را کاه میدهند. کسانی که قبلا دیابت داشتند و به دنبال راهی برای تثبیت سطح قند خون هستند باید پیاده روی کنند.

خطر سقط جنین

پیاده روی میتواند برای همه مفید باشد حتی برای مادران باردار. پیاده روی صبحگاهی باعث تنظیم سطح هورمون های بدن و حفظ وزن سالم میشود. که برای مادران بارداز که دچار تغییرات هورمونی میشود بسیار مفید است.

طولانی تر شدن عمر

وقتی با سرعت بیشتر راه میروید منجر به کاهش خطرات و بیماری های مختلف میشود.

منبع : گروتالر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *