معرفی بهترین حرکات یوگا برای افزایش قد

حرکات-یوگا-برای-افزایش-قد

با وجود پیشرفت‌های دانش امروز، بشر همچنان راه‌کارهای محدودی برای افزایش قد دارد. مسیرهای پیشنهادی برای بلندتربودن در هر سنی تفاوت دارد. در  کودکی و زمان رشد که صفحات استخوان هنوز باز هستند راه‌کارهای بیشتری وجود دارد و فرد می‌تواند با تغذیه مناسب، ورزش و رفع مشکلات احتمالی هورمونی به حداکثر قدی که ژنتیک‌ اجازه می‌دهد، برسد.

با ورود به دنیای بزرگسالی، راه‌حل‌های محدودتری برای رسیدن به قد ایده‌آل وجود دارد اما هیچ‌چیز غیرممکن نیست. یکی از راه‌کارهایی که برای افزایش قد و داشتن اندامی ایده‌ال توصیه می‌شود، یوگا است.

این ورزش در عین بی‌خطر بودن، بسیار کمک کننده است. استفاده از یوگا را می‌توان به عنوان یک پشتیبان و مکمل، در کنار فعالیت‌ها و اقدامات دیگر دید. یوگا علاوه بر کمک به رشد بیشتر قد، برای کل بدن و آرامش ذهنی نیز مناسب است.

حرکات یوگا برای افزایش قد

تمرینات-یوگا-برای-افزایش-قد

دو نکته اساسی در مورد تاثیر افزایش قد با یوگا وجود دارد. این ورزش ریشه دار به دوشکل می تواند کمک کننده باشد. در سنین پیش از بلوغ فعالیت بدنی بسیار تاثیرگذار خواهد بود و یوگا ظرفیت‌های بدن را برای رشد بیشتر افزایش می دهد. این نکته اثبات شده است و در بیشتر مقالات علمی به آن اشاره می‌شود.

با آرامش ذهن و زندگی بدون استرس، بدن می‌تواند هورمون رشد بیشتری تولید کند که مسئول افزایش قد هستند. در مورد نقش  ورزش یوگا برای افزایش قد بعد از سن بلوغ ابهاماتی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

پس اینکه بلوغ رخ می دهد، رشد قد کند یا متوقف می شود. اما خبر خوب اینکه با یوگا، می توان قد را حتی پس از بلوغ افزایش داد. فقط باید به یاد داشت که تنها رمز موفقیت برای رسیدن به چنین هدف به ظاهر دشوار و نشدنی‌ای، تلاش سخت و پشتکار است.

وضعیت نامناسب بدن ممکن است باعث شود کوتاه‌تر از آنچه هستید به نظر برسید.  با گذشت زمان، افتادگی و یا خمیدگی می‌تواند بر قد واقعی شما تأثیر بگذارد. ستون فقرات که شکل بالاتنه بدن را می‌سازد، مانند یک فنر عمل می‌کند. با کم تحرکی این فنر به مرور فشرده می‌شود. تاثیر جاذبه زمین هم بر بدن کم نیست. جاذبه به مرور زمان جسم را فشرده می‌کند و باعث کوتاهی قد می‌شود.

تمرینات یوگا برای افزایش قد

افزایش-قد-با-یوگا

وزش یوگا به معنای اتحاد بین بدن و ذهن است. یعنی علاوه بر بدن بر روان تاثیرگذار است و انجامش با مراسم خاص و البته ساده‌ای همراه است.پیش از انجام تمرینات یوگا به هر هدفی لازم است حداقل یک دقیقه چهار زانو روی زمین بنشینید و کف دستایتان را به هم بچسبانید و  ذهنتان را از افکار روزمره خالی کنید تا با تمرکز بیشتری ورزش ها را انجام دهید.

این شکل از ادای احترام کمک می‌کند بر بدن و عضلات متمرکز شوید، تاثیر بیشتری بگیرید و از آسیب‌های احتمالی پیشگیری کنید. داشتن نظم برای انجام تمرینات یوگا ضروری است و باید برای خودتان زمانی در نظر گرفته و به این فعالیت اختصاص دهید. بسیاری، صبح زود را برای پیشنهاد می‌دهند.اما چنین محدودیتی ممکن است شما را انجام ورزش دور کند. بنابراین هر زمان که مشغولیت‌های زندگی به شما اجازه می‌دهد ، وقتی را  خالی کنید و تمرینات را به طور منظم و حداقل ۱۵ دقیقه در روز ادامه دهید.

یوگا را می‌توانید در خانه هم انجام دهید. شرکت در جلسات و داشتن مربی می‌تواند سرعت و انگیزه پیشرفت‌تان را بالا ببرد اما همیشه چنین شرایطی مهیا نیست، بنابراین چند تمرین مهم ورزش یوگا برای افزایش قد را در اینجا باهم مرور می‌کنیم:

حرکات کششی یوگا برای افزایش قد

حرکات-کششی-یوگا-برای-افزایش-قد

برای انجام تمرینات یوگا برای افزایش قد باید اصول پایه‌ای را رعایت کنید. حرکت‌های این ورزش با الهام از طبیعت طراحی شده‌اند و ممکن است در شروع با شنیدن نام‌های عجیب و غریب تمرین‌ها و حرکات، گمان ببرید از پس آنها برنمی‌آیید اما یوگا اصلا پیچیده نیست.

حرکت آسان (سوخاسانا)

حرکت-سوخاسانا-یوگا

برای انجام این کار چهار زانو روی زمین بنشینید و دست‌هایتان را روی زانوها بگذارید. اکنون در حالی که پشت خود را صاف کرده‌اید، روی دم و بازدم تمرکز کنید. زانوهای خود را تا نزدیک زمین پایین بیاورید، آن‌ها را نگه دارید، بازدم کنید

سپس بدن را رها کنید. تا جایی که ممکن است، این کار را تکرار کنید.خواهید دید که ذهنتان آرام می گیرد و در نتیجه سیگنال های صلح و آرامش را به سراسر بدن ارسال می‌شود. همچنین با انجام سوخاسانا قفسه سینه و استخوان ترقوه پهن می‌شود و ستون فقرات کشیده می‌شود که به افزایش قد کمک می کند. این یکی از بهترین یوگا برای افزایش قد بعد از 20 سالگی است.

حرکت درخت (ویریکشاسانا)

حرکت-درخت-(ویریکشاسانا)

این حرکت  برای صافتر شدن  ستون فقرات که منجر به افزایش قد می‌شود، بسیار مفید است. تاداسانا به عنوان حالت درختی نیز شناخته می شود. برای انجام تاداسانا، باید صاف بایستید و سپس به آرامی و به تدریج پای راست خود را روی قسمت داخلی ران پای چپ قرار دهید.

ممکن است این حرکت در شروع کار برای شما سخت باشد، بنابراین تا جایی که می توانید پا را بالاتر نگه دارید. بیش از حد به خودتان استرس وارد نکنید. تعادل خود را حفظ کنید. حالا کف دست‌هایتان را به هم نزدیک کنید، جلوی سینه‌تان نگه دارید سپس و به آرامی دست‌هایتان را روی سرتان بلند کنید. تا جایی که می توانید کشش دهید.

حرکت سلام برخورشید (سوریا ناماسکار)

حرکت-سلام-برخورشید(سوریا-ناماسکار)

این حرکت شامل 12 حالت است که باید به صورت چرخه‌ای انجام شود. سلام برخورشید رایج ترین حرکت یوگا برای افزایش قد سریع است. بایستید و  با کف دستان خود یک ناماسکار (چسباندن کف دو دست بهم) انجام دهید و در همین حین دستان خود را بالا ببرید.

هنگام بازدم به جلو خم شوید و بدون خم کردن زانوها، زمین را لمس کنید. در حالی که پای چپ خود را به جلو می برید، سر خود را بالا بیاورید و به دنبال آن پای راست را تا زمانی که به سجده روی زمین دراز بکشید، بالا بیاورید. بازدم کنید و چرخه را گام به گام معکوس انجام دهید.

سوریا ناماسکار مفاصل و ماهیچه ها را تقویت می کند و گردش خون را در بدن افزایش می دهد. به سم زدایی طبیعی بدن کمک می کند و هضم را بهبود می‌بخشد. هورمون‌های مختلف بدن را تحریک می کند و در نتیجه به افزایش قد کمک می کند. این یک تمرین عالی برای کل بدن است.

حرکت کوهستان (تاداسانا)

حرکت-کوهستان(تاداسانا)

این تمرین یوگا به پوز کوهستان هم معروف است و انجام آن بسیار آسان است و هر کسی می تواند، انجام دهد و یک یوگا شناخته شده برای افزایش قد بعد از 25 سالگی است. برای انجام این کار، با ایستادن در حالی که پاهای خود را کنار هم قرار داده اید و پشت خود را صاف کرده اید، شروع کنید.

مطمئن شوید که دست‌هایتان در کنارتان باشد و کف دست‌ها به سمت داخل باشد. در حالی که روی انگشتان پا ایستاده‌اید، نفس بکشید و دست ها را بالای سر ببرید. بازدم کنید و به حالت اول برگردید. تاداسانا به بهبود وضعیت بدن کمک می کند. زانوها، ران ها و مچ پا قوی‌تر می شوند این یک فعالیت عالی برای افزایش قد به خصوص در سنین رشد است. ستون فقرات را چابک‌تر می کند و در نتیجه تعادل را بهبود می‌بخشد.

ورزش یوگا برای افزایش قد کودکان

ورزش-یوگا-برای-افزایش-قد-کودکان-

یوگا را در هر سنی و در هر موقعیتی می‌توان انجام داد. شاید دلیل محبوبیت این ورزش، همین گستردگی باشد. چون در دسته ورزش‌های کششی قرار می‌گیرد در تمام سنین باعث بهبود وضعیت بدن و افزایش قد خواهد شد.

تنها مانعی که ممکن است بر سر انجام ورزش یوگا برای افزایش قد کودکان موجود باشد، این است که شکل بازی ندارد و ممکن است برای بچه ها جالب نباشد. کودکان به شکل فطری بسیاری ار حرکت های یوگا را انجام می‌دهند اما اگر می‌خواهید این حرکات هدفمند باشد، خودتان تمرین‌هایی که در بالا ذکر شد را انجام دهید و کودک را تشویق کنید از شما تقلید کند.

حرکات یوگا برای افزایش قد بعد از بلوغ

نشستن بیش از حد و ورزش نکردن باعث می‌شود به مرور زمان خمیده و فشرده شویم. با کمک گرفتن از ورزش یوگا می‌توان ستون فقرات را به بهترین حالت ممکن رساند. اگر حرکات یوگا درست انجام شود، این قسمت از بدن می‌تواند تا دو سانتیمتر هم افزایش طولی داشته باشد.

فاصله بین شانه‌ها و افتادگی‌شان هم در قد تاثیر زیادی دارد. همینطور  کشیدگی ماهیچه پا  و فاصله بین زانوها باعث می‌شود چندین سانتیمتر قد کوتاه‌تر باشیم. یوگا کمک می‌کند این مشکلات را بر طرف شده و به حداکثر قدی که فیزیک بدن گنجایش دارد، برسید. حتی وقتی که سن از سن رشد عبور کرده باشید.

برای دست یافتن به اهدافی که گفته شد، لازم است دانشمان را در مورد یوگا بالا ببریم. نقش یوگا برای رشد قد اثبات شده است،  تنها باید تمرین ها درست انجام شود.

یک راه امن و مطمئن برای یادگیری و  انجام حرکات یوگا برای افزایش قد بعد از بلوغ، نصب اپلیکیشن های جهانی معتبر مانند iYoga یا Daily Yoga  و ده‌ها نرم‌افزار دیگر است که با انیمیشن های کوتاه حرکات را آموزش می‌دهند. می‌توانید با تعیین هدف، تمرین‌های روزانه از برنامه دریافت کنید.

آیا یوگا بعد از سن رشد نیز باعث افزایش قد می‌شود؟

بله در صورتی که تمارین را به درستی انجام دهید فرم بدن شما اصلاح شده و باعث افزایش قد می‌شود.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج افزایش قد مجموعه قد پلاس دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص افزایش قد پس از سن بلوغ شما را راهنمایی نمایند.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

  پکیج افزایش قد 

فیلم حرکات یوگا برای افزایش قد

در این یادداشت به همه ابعاد مهم حرکات یوگا برای افزایش قد پرداخته شد. با این همه تماشای فیلم های آموزشی که به معرفی و آموزش ورزش یوگا برای افزایش قد می پردازد، شما را به درک بهتری از این ورزش خواهد رساند. سه مورد را با هم مرور می‌کنیم: این فیلم مستقیما  تمرین‌های یوگا برای افزایش قد را آموزش می‌دهد.

اگر از کوتاهی قد رنج می‌برید و یا دوست دارید قد بلندتری را تجربه کنید، کارشناسان قدپلاس در کنار شما هستند تا طراحی تخصصی ورزش و حرکات اصلاحی رویای قدبلندتر را برای شما به ارمغان آوردند. کافی‌ست هم اکنون تماس بگیرید.

قدپلاس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10204

اطلاعات خود را در زیر درج نمایید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

قدپلاس