افزایش قد بعد از بلوغ

افزایش قد بعد از بلوغ

بعد از دوران بلوغ، رشد قد متوقف می‌شود. این بدان معنی است که به عنوان یک بزرگسال، بعید است بعد از بلوغ افزایش قد داشته باشید. با این حال، کارهای خاصی وجود دارد که می‌توانید در دوران نوجوانی انجام دهید تا مطمئن شوید ظرفیت رشد خود را به حداکثر رسانده‌اید.

عوامل زیادی بر رشد افراد تاثیر می‌گذارند اما مطالعات نشان داده ژنتیک می تواند بزرگ‌ترین عامل در تعیین قد باشد، با این حال تغذیه و فعالیت نقشی انکارناشدنی در رشد انسان دارند. جدا از ژنتیک، آنچه می‌تواند به افزایش قد بعد از بلوغ منجر شود، چیزی بیش از تغذیه و کار نیست. اگرچه رشد قد معمولاً پس از یک سن خاص، متوقف می‌شود اما هنوز راه‌هایی وجود دارد که می‌توان با آن به قد افراد بزرگسال اضافه کرد.

روش‌های افزایش قد بعد از بلوغ چیست؟ 

راه‌های-افزایش-قد-بعد-از-بلوغ

در طول سال‌های رشد، بسیار مهم است تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید لذا داشتن رژیم غذایی متعادل یکی از مهم‌ترین موارد می‌باشد. خواب کافی، فعالیت و ورزش‌های کششی همچون یوگا از دیگر موارد تاثیرگذار هستند. در ادامه راه‌های افزایش قد بعد از سن بلوغ را ارزیابی کرده‌ایم و در انتها بهترین روش جهت افزایش قد را نیز پیشنهاد کرده‌ایم.

1) وضعیت بدنی مناسب را تمرین کنید

ایستادن و نشستن با وضعیت مناسب نه تنها باعث می‌شود افراد بلندتر به نظر برسند بلکه به جلوگیری از درد گردن و کمر که اغلب از خمیدن ایجاد می‌شود، کمک می‌کند.

عضلات مرکزی بدن را تقویت کنید: قشر مرکزی قوی می‌تواند به فرد کمک کند حالت بدنی خوبی داشته باشد و بلندتر به نظر برسد. ماهیچه‌های مرکزی بدن، عضلات شکم و ستون فقرات هستند. این عضلات به حمایت از ستون فقرات کمک می‌کنند. وقتی این ماهیچه‌ها ضعیف باشند، ستون فقرات به درستی حمایت نمی‌شود و ممکن است فشرده شود. این نیز می‌تواند منجر به خمیدگی شود.

2) مکمل مصرف کنید

برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌توانند مکمل یک رژیم غذایی سالم باشند. برخی از مکمل‌ها می‌توانند به تقویت استخوان و سیستم حمایتی بدن -که به فرد در افزایش قد بعد از بلوغ کمک می‌کند- منجر شوند.

3) یک رژیم غذایی مغذی داشته باشید

داشتن یک رژیم غذایی مغذی و متعادل، مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای حفظ استخوان‌های قوی و جلوگیری از پوکی استخوان، فراهم می‌کند. از دست دادن استخوان می‌تواند منجر به کاهش قد شود زیرا ستون فقرات و مفاصل در این حالت فشرده می‌شوند.

4) استفاده از کفی طبی

اگر به دنبال افزایش قد سریع هستید یکی از بهترین گزینه برای شما عزیزان استفاده از کفی های طبی است. کفی طبی به راحتی قد شما را بین 5 الی 12سانت می‌تواند افزایش دهد بدون آن‌که کسی متوجه شود!

5) یوگا کار کن

یوگا علاوه بر اینکه می‌تواند به افزایش قد بعد از بلوغ کمک کند، با شل کردن ماهیچه‌ها و افزایش انعطاف‌پذیری بدن، قد افراد را بلندتر نشان می‌دهد.

آیا افزایش قد بعد از بلوغ ممکن است؟

آیا-افزایش-قد-بعد-از-بلوغ-ممکن-است؟

مطالعات انجام شده در سراسر جهان نشان داده رشد انسان در سنین 18 تا 20 سالگی تقریباً متوقف می‌شود. دلیل این امر متوقف شدن صفحات رشد که در انتهای استخوان‌ها است. در دوران بلوغ، هورمون‌هایی در بدن ترشح می شود که باعث سفت شدن یا بسته شدن صفحات رشد می‌شود. با بسته شدن این صفحات دو سر استخوان ثابت می‌ماند، بنابراین افزایش قد بعد از بلوغ به طور نرمال متوقف می‌شود. این اتفاق در 16 سالگی برای دختران و بین 14 تا 19 سالگی برای پسران رخ می‌دهد.

آیا امکان افزایش قد بعد از بلوغ وجود دارد؟

فعالیتی که در طول روز انجام می‌دهیم غضروف و مایع بین دیسک‌های مهره‌ای را تحریک می‌کند و باعث کاهش سایز کمر (حدود یک و نیم سانتی‌متر) می‌شود. حرفه‌ای‌ها از این تغییرات برای ارائه راهی برای افزایش قد در سنین بالا استفاده کرده‌اند. مطالعات نشان داده‌اند که علی‌رغم بسته شدن صفحات رشد هنگام رسیدن به بلوغ، باز هم می‌تواند تا حدودی قد افراد را افزایش دهد. بنابراین افزایش قد بعد از بلوغ برای همه امکان‌پذیر است اما میزان این تغییر در افراد مختلف متفاوت است.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج افزایش قد مجموعه قد پلاس دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص افزایش قد پس از سن بلوغ شما را راهنمایی نمایند.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

  پکیج افزایش قد  

افزایش قد بعد از بلوغ با طب سنتی

طب سوزنی می‌تواند تولید هورمون‌های رشد را افزایش دهد. طب سوزنی علاوه بر افزایش هورمون رشد، تمام هورمون‌های بدن را تنظیم می‌کند، در عین حال باعث افزایش متابولیسم و ​​افزایش انرژی حیاتی و قدرت بدن و در نتیجه افزایش سرعت رشد می‌شود.

نکته اصلی که باید به آن توجه کنیم این است که طب سوزنی باید در زمان مناسب انجام گیرد، بنابراین کسانی که می‌خواهند از این روش استفاده کنند باید قبل از رشد یا در ابتدای بلوغ درمان را شروع کنند.

میزان افزایش طب سوزنی بستگی به سنی دارد که درمان در آن شروع شده است و هر چه درمان زودتر شروع شود، اثر درمانی بهتری در افزایش قد بعد از بلوغ خواهد داشت.

افزایش قد بعد از بلوغ با ورزش

افزایش-قد-بعد-از-بلوغ-با-ورزش

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد یوگا تراکم استخوان زنان یائسه مبتلا به پوکی استخوان را افزایش می‌دهد. نویسندگان این تحقیق می‌گویند یوگا به استخوان‌ها اجازه می‌دهد کلسیم را حفظ کند و این موضوع به فرد امکان می‌دهد افزایش قد بعد از بلوغ را تجربه کند.

از آنجایی که از دست دادن استخوان یکی از دلایل اصلی کاهش قد با افزایش سن است، یوگا ممکن است از کاهش قد در بزرگسالی جلوگیری کند.

حرکات کششی برای افزایش قد بعد از بلوغ

حرکات-کششی-برای-افزایش-قد-بعد-از-بلوغ

 • در یک فضای باز در وضعیت «توجه» بایستید. نفس عمیق بکشید و بازوهای خود را بلند کرده و سپس به آرامی تا شانه‌های خود بکشید.
 • بازوهای خود را صاف نگه دارید. برای مدتی در این حالت بمانید و سپس بازوهای خود را به سمت بالا برگردانید. نه، نفس نکشید، نفس خود را به آرامی رها کنید و به وضعیت قبلی خود ادامه دهید.
 • در حالی که بازوهای خود را صاف و در زوایای قائم با بدن قرار می‌دهید، بایستید. بازوها را به صورت عمودی بالا و سپس به ارتفاع شانه بیاورید. در این فرآیند بازدم نداشته باشید، بلکه روی پاهای خود بایستید و پاشنه‌های خود را تا انتها بالا ببرید. پس از چند لحظه به آرامی نفس خود را بیرون دهید و این کار را از سر بگیرید.
 • بازوهای خود را در ارتفاع شانه به جلو دراز کنید. نفس بکشید و ریه‌های خود را تا حدود یک سوم پر کنید. چند لحظه صبر کنید و سپس بازوهای خود را بالای سر خود بگیرید.
 • حالا به صورت دایره‌ای این حرکت را ادامه دهید و دست را پشت سر نگه دارید و دوباره همان کار را ادامه بدهید. سپس به آرامی بازدم داشته باشید.

ورزش افزایش قد بعد از بلوغ

ورزش‌هایی-که-برای-افزایش-قد-بعد-از-بلوغ-موثرند

در زیر بهترین ورز‌ش‌های که بعد از سن بلوغ جهت افزایش قد مناسب هستند بیان شده است.

 1. شیفت لگن؛
 2. تک پا پریدن؛
 3. ژست کودک؛
 4. ژست توله سگ؛
 5. ژست کوه تاداسانا؛
 6. طاق لانج پایین؛
 7. دراز کشیدن با پیچ و تاب بدن؛
 8. و دویدن برای افزایش قد بعد از بلوغ بسیار مناسب هستند.

تغذیه مناسب برای افزایش قد بعد از بلوغ

تغذیه-مناسب-برای-افزایش-قد-بعد-از-بلوغ

بر اساس منابع معتبر، میانگین قد بزرگسالان در کشورهای با درآمد بالا در مدت کوتاهی افزایش یافته است. نویسندگان تحقیقات علمی می‌گویند بهبود رژیم غذایی و بهبود کلی استانداردهای زندگی و پیشگیری از بیماری‌ها، به افزایش قد می‌انجامد.

یک رژیم غذایی متعادل شامل انواع سبزیجات رنگارنگ در کنار سبزیجات برگ‌دار، میوه‌ها، غلات کامل و گوشت بدون چربی است.

آیا قرص‌ها، داروها و مکمل‌ها می توانند رشد قد را در دوران بلوغ افزایش دهند؟

قرص-افزایش-قد-در-دوران-بلوغ

پاسخ به این سؤال کوتاه و واضح است: خیر. هنگامی که صفحات رشد بسته می‌شوند، نمی‌توانید با مکمل‌ها، داروها و قرص‌ها قد خود را افزایش دهید. علاوه بر این، هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه مکمل‌ها و داروها باعث رشد قد می‌شوند وجود ندارد. علاوه بر این، این داروها که ناآگاهانه مصرف می‌شوند، می‌توانند عوارض مختلفی ایجاد کنند.

برای افزایش قد بعد از بلوغ و حین بلوغ، خوب بخوابید، ورزش‌های منظم انجام دهید و رژیم غذایی متعادل داشته باشید. اگر دوران بلوغ خود را به پایان رسانده‌اید و به این فکر می‌کنید که چگونه بعد از 18 سالگی قد خود را افزایش دهید، قسمت بعدی برای شماست.

افزایش قد بعد از بلوغ با آمپول

متأسفانه، هیچ سندی مبنی بر افزایش قد با تزریق HGH پس از بلوغ وجود ندارد و انجمن غدد درون ریز تزریق HGH را برای بزرگسالان یا کودکان در صورت کمبود هورمون توصیه نمی‌کند.

دریافت هورمون رشد در بزرگسالانی که با میزان این هورمون مشکلی ندارند، به جای اینکه باعث رشد آن‌ها شود، باعث افزایش استخوان‌ها و در نتیجه بدشکلی‌ استخوان‌ها می‌شوند. علاوه بر این، عوارض دیگری مانند پوست و موی ضخیم، فشار خون بالا و بیماری قلبی نیز از هورمون رشد در بزرگسالانی که نیازی به دریافت آن ندارند، رخ می‌دهد.

در واقع بزرگسالان مبتلا به مشکلات ناشی از کمبود این هورمون می‌توانند از مزایای درمانی مانند استحکام استخوان‌ها و بهبود ظاهر کلی بهره ببرند، اما افزایش قد در سنین بزرگسالی و بسته شدن صفحات استخوانی با استفاده از آمپول رویایی دست‌نیافتنی است.

قرص افزایش قد بعد از بلوغ

مصرف مکمل کلسیم و ویتامین D می تواند تراکم استخوان را بهبود بخشد و از تحلیل استخوانی که می‌تواند منجر به پوکی استخوان، آرتریت، شکستگی و حالت خمیده شود، جلوگیری کند.

فرد باید از مکمل‌هایی که سازندگان ادعا می‌کنند می‌تواند منجر به افزایش قد بعد از بلوغ شود اجتناب کند. هنگامی که پس از دوران بلوغ صفحات رشد بسته می‌شوند، خلاف آنچه روی برچسب بطری مکمل نوشته می‌شود، راهی برای افزایش قد وجود ندارد.

آمپول افزایش قد بعد از بلوغ

آمپول HGH که برای افزایش قد در کودکان و نوجوانان استفاده می‌شود، نتایج موفقیت‌آمیزی داشته اما در افزایش قد بعد از بلوغ تاثیری ندارد و اگر بعد از بلوغ آن را تزریق کنید اثر دیگری روی استخوان‌های شما خواهد داشت.

بهترین روش برای افزایش قد بعد از بلوغ

با پیشرفت های تکنولوژیک در ارتوپدی، ما امروزه یک راه‌حل دائمی ثابت شده برای کوتاهی قد در بزرگسالان داریم.

تنها راه دائمی برای افزایش قد بعد از بلوغ، افزایش طول اندام است. افزایش طول اندام یک روش جراحی برای بلند کردن استخوان‌های پا یا بازو است. این روش را می‌توان برای اصلاح ناهماهنگی‌های طول اندام یا فقط برای زیبایی انجام داد.

با یک روش افزایش طول اندام، می‌توان ساق پا (درشت نی) را تا 6 سانتی‌متر (2.4 اینچ) و ساق بالایی (ران) را تا 8 سانتی‌متر (3.2 اینچ) بلند کرد. با دو روش افزایش طول اندام، می‌توان در مجموع تا 13-15 سانتی‌متر رشد کرد.

افزایش طول اندام با بهره‌گیری از توانایی بدن برای بازسازی بافت استخوانی جدید انجام می‌شود. با روش استئوتومی، استخوانی که باید بلندتر شود بریده می‌شود و سپس با دستگاه‌ها یا فریم‌های ثابت خارجی یا داخلی مختلف تثبیت می‌شود.

اگرچه بزرگسالان نمی‌توانند کار زیادی برای افزایش قد بعد از بلوغ انجام دهند اما می‌توانند اقداماتی را برای جلوگیری از کاهش قد ناشی از افزایش سن انجام دهند. پس از رسیدن به 30 سالگی، ممکن است به دلیل پوکی استخوان، فشردگی ستون فقرات و دلایل دیگر، در هر دهه نیم اینچ قد از دست برود. این می‌تواند در طول زمان باعث کاهش قابل توجه قد شود.

مردم می‌توانند اقداماتی را برای مبارزه با کوچک شدن ناشی از افزایش سن انجام دهند، مانند:

 • حفظ تغذیه کافی، از جمله دریافت مقدار زیادی کلسیم.
 • انجام تمرینات تحمل وزن به طور منظم برای مبارزه با از دست دادن عضلات.
 • هیدراته ماندن مناسب.
 • ترک سیگار، در صورت لزوم.
 • استراحت زیاد.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان قدپلاس کافی‌ست با شماره زیر تماس بگیرید. مهم نیست چه سنی داره فقط کافیه اداره کنی. متخصصین قدپلاس کنار شما هستند تا رویای داشتن قد بلند را برای شما محقق نمایند.

قدپلاس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10181

اطلاعات خود را در زیر درج نمایید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

قدپلاس