مراقبت و سلامتی

طب فشاری برای افزایش قد

طب فشاری برای افزایش قد

بدن هر انسانی ظرفیت خاص خود را برای رشد در هر سن وسالی را دارد. برخی از افراد قبل از افزایش سن شروع به بلند شدن قد میکنند. والدین زیادی هستند که نگران افزایش قد فرزندان خود هستند. مردم نیز برای این کار راه حلی را پیدا کرده اند. برای افزایش سریع قد آن ها متوسل به بسیاری از مکمل ها و داروها شده اند. البته متوسل شدن به برخی مکمل ها و داروها برای رشد قد اصلا مناسب نیست زیرا همراه با عوارض جانبی زیاد است که یکی  از بهترین راه ها طب فشاری برای افزایش قد است.

برای افزایش قد شما به سه مورد نیاز است که میتوان به بهبود هضم ، تولید HGH به مقدار صحیح و تقویت ها استخوان ها اشاره کرد. هورمون رشد انشان اساس افزایش قد هر فردی است. شما میتوانید با طب فشاری این سه عامل را در بدن خود به درستی حفظ کنید.

نقاط فعال کننده غده هیپوفیز با طب فشاری برای افزایش قد

قبل از اینکه درمان طب فشاری برای افزایش قد راامتحان کنید باید مطمئن شویم که میتوانید استراتژی های موثر آن را انجام دهید. پس از اینکه شما یا فرزندانتان ر یک منطقه به راحتی نشسته اید میتوانید از این نقاط برای رشد قد خود استفاده کنید. با حرکت دایره ای حدود 30 الی 1 دقیقه نقطه مورد نظر را ماساژ دهید/ بهتر است که اگر محل موردنظر کبود شده یا دردناک است این کار را انجام ندهید  باید در طول روز چند بار تکارار کنید.

نقطه اول : میان ابروها

غده هیپوفیز بین پیشانی یا ابروها قرار دارد. این نقطه را فشار دهید و انگشت را به صورت دایره ای حرکت دهید و حداقل 10 بار آن را بچرخانید و سپس استراحت دهید. با انجام این فرآیند به صورت دوبار در روز رشد شروع میشود.

بین انگشت شست

نقطه دوم : بین انگشت شست

نقطه هیپوفیز در خط وسط انگشت شست قرار دارد. در صورت تمایل میتوانید به کمک انگشت خود بر روی آن فشار ایجاد کنید و ده بار این کا را انجام دهید. با انجام این کار دو بار در روز هومون رشد شما نیز شوع به فعال شدن خواهد کرد.

نقطه سوم : نقطه معده

روی کف دست شما زیر انگشت شست نقطه معده شما قرار داد. این نقطه بسیار مهم است. هچه سیسم عملکرد معده شما بهتر باشد میتوانید مواد مغدی را بهتر جذب کنید. بهتر است که هر بار 10 بار این نقطه را فشار دهید. انجام این کار فواید بسیار زیادی برای شما خواهد داشت که برای افزایش قد بسیار مفید است.

نقطه معده

Acupoint – k1

K1-1 که ه عنوان یونگ کوان یا چاه حباب نیز شناخته میشود در محل فرورفتگی کف پای شما است. این نقطه میتوانید عضلات و استخوان های شما را تقویت کند. K1-1 یکی از نقاط طب فشاری کلیه است که کاربردهای مختلفی رفع سردرد ، گردن درد ، خشکی دهان ، سوزش ادرار و بسیاری از موارد دیگر.

ST-36

این نقطه به عنوان زوسانلی یا leg three miles شناخته میشود. در ساق پا خلفی سه اینچ یا 4 انگشت زیر زانوها قرار دارد. ماساژ این نقطه به پاکسازی طحال و معده کمک میکند و همچنین باعث بهبود گردش خون در بدن میشود. این نقطه یکی از نقاط طب فشاری برای افزایش باروری در مردان است.

HT-7

این نقطه به عنوان شنمن یا دروازه روح شناخته میشود که روی مچ دست زیر انگشت کوچک شما قرار دارد. این نقاط در طب فشاری برای کنترل تیروئید مفید است. تیروئید مسئول افزایش متابولیسم استخوان است که باعث افزایش قد میشود. هر گونه اختلال در تیروئید میتواند رشد کودک ما را کند بکند. بنباراین با استفاده از این طب فشاری یا سوزنی میتوانید این بیماری را کنترل کنید.

GV-20

این نقطه به عنوان baihui شناخته میشود که در مرکز سر قرار دارد. درمان این نقطه برای آرامش روحی و جسمی کودک مفید است. این نقطه برای کنترل سردرد ، سرگیجه ، درد چشم ، گوش و غیره نیز مفید است. خالی از لطف نباشد که این قسمت برای درمان رشد مو نیز کمک کننده است.

افرادی که به صورت طبیعی قد کوتاهی دارند به جای اینکه از داروها استفاده کنند بهتر است که از طب برای افزایش قد استفاده کن. حداقل سه ماه موارد بالا را انجام دهید با اینکار خواهید دید 1 الی2 اینچ افزایش قد خواهید داشت.

آیا طب فشاری باعث افزایش قد میشود ؟

طب فشاری یک روش درمانی باستانی طب سنتی چینی است که قدمت آن به هزاران سال پیش بازمیگردد. این روش مشتقی از روش طب سنتی چینی است که روش مشابهی از سوزن زنی برای تحریک قسمت های مهم بدن فرد است. در صورت عدم تعادل انرژی ممکن است بیمار شوید یا اتفاقات غیر طبیعی برای بدن شما ایجادشود که طب سوزنی و طب فشاری درمانی برای بازگردان تعادل بدن فرد است.

 

طب فشاری بدون نظارت در خانه نیز میتوان انجام داد در صورتی که طب سوزنی باید توسط فرد متخصص انجام شود. در واقع شواهد علمی بر این که طب فشار برای افزایش قد مناسب است وجود ندارد. 

منابع : presswire18 و tcmtips

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *