دوچرخه‌سواری و افزایش قد

دوچرخه‌سواری و افزایش قد

دوچرخه‌سواری یکی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده در کودکان است که موجب رشد و توسعه آن‌ها می‌شود. این ورزش موجب تقویت عضلات و تقویت استقامت فیزیکی و روحی در افراد می‌شود. افزایش قد با دوچرخه‌سواری یکی از فواید کم‌تر شناخته‌شده این ورزش است که در ادامه به بررسی کامل آن‌ها می‌پردازیم.

افزایش قد با دوچرخه امکان‌پذیر است؟

همانطور که می‌دانید قد کودکان بصورت مستقیم با عوامل ژنتیکی و محیطی ارتباط دارد. از مهم‌ترین عوامل محیطی می‌توان به تغذیه، ورزش و سبک زندگی فعال و سالم اشاره کرد. بطورکلی تا سن دوازده سالگی، غضروف‌های ران با تغذیه و ورزش به سادگی و راحتی رشد می‌کنند.

به همین جهت شما می‌توانید به کمک ورزش‌ برای افزایش قد مختلف ازجمله دوچرخه‌سواری به تقویت غضروف‌ها و رشد کودکان خود بپردازید. شایان ذکر است که اگر استخوان‌های بدن به بلوغ اسکلتی برسند، افزایش قد بصورت طبیعی چندان امکان‌پذیر نیست.

استخوان‌های هرفرد پس از پایان دوران بلوغ، کلسیفیه( کلسیمی که به طور طبیعی در بافت استخوان وجود دارد) می‌شوند و تبدیل به یک توده استخوانی محکم می‌شوند. البته در این شرایط راه‌های مختلفی جهت بلندترکردن پا وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که استخوان میان پاهای هرفرد دارای شکاف است و از این فضا می‌توان جهت بلندترکردن قد استفاده کرد.

هنگام استفاده از دوچرخه‌سواری با هدف افزایش قد کودکان، این نکته را در نظر داشته باشید که نوع دوچرخه انتخابی شما برای کودکتان اهمیت بسیاری دارد. بطورکلی انتخاب دوچرخه با اندازه صحیح و قابل تنظیم، موجب می‌شود که کودک شما به تعادل و کنترل بیش‌تری در دوچرخه‌سواری دست یابد.

البته در صورتی که ارتفاع صندلی دوچرخه شما با قد کودک هماهنگ باشد، فشارها و تنش‌های وارده نیز بسیار بهتر کنترل می‌شوند. بطورکلی می‌توان گفت دوچرخه‌سواری با تقویت عضلات و استقامت فیزیکی، موجب رشد سالم و تقویت حالت فیزیکی و روحی کودکان می‌شود‌.

افزایش قد با دوچرخه به چه شکل است؟

بهترین و مناسب‌ترین سن برای دوچرخه‌سواری، نوجوانی است. چراکه در این سن بسیاری از افراد به حداکثر قد خود می‌رسند و ورزش می‌تواند تفاوت اساسی در قد شما ایجاد نماید. دوچرخه‌سواری عضلات یک فرد را به خوبی درگیر می‌کند. به عبارت دقیق‌تر اگر شما در روز حداقل ۴ کیلومتر دوچرخه‌سواری نمایید، پاها و عضلات ساق پا به خوبی سفت می‌شوند و درنهایت قسمت پایینی بدن لاغر می‌شود.

افزایش قد با دوچرخه
افزایش قد با دوچرخه

حال شما قدبلندتر از قبل بنظر خواهید رسید. دوچرخه‌سواری یک فعالیت سرگرم‌کننده و شاداب‌کننده در کودکان است که حس استقلال و اعتمادبه‌نفس به آن‌ها می‌دهد و موجب بهبود روحیه در کودکان می‌شود‌. این ورزش اگر بصورت مداوم و منظم انجام گیرد، اثرات مثبتی بر رشد قد کودک می‌گذارد.

 

به این معنا که دوچرخه‌سواری با افزایش تولید هورمون رشد و بهبود عملکرد سیستم عصبی، موجب افزایش قد کودکان می‌شود‌. دوچرخه‌سواری علاوه بر افزایش قد موجب می‌شود که کودکان شما کالری بسوزانند و متابولیسم آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

پیش از شروع دوچرخه‌سواری کودکان و نوجوانان خود، این نکته را در نظر بگیرید که افزایش قد در صورتی رخ می‌دهد که شما دوچرخه‌سواری را بصورت مداوم و منظم انجام دهید.

خوب است بدانید که در رابطه با افزایش قد به کمک دوچرخه، بحث‌های مختلفی وجود دارد و بسیاری از متخصصان پزشکی معتقد هستند که هیچ تحقیق علمی در رابطه با افزایش قد به کمک دوچرخه‌سواری وجود ندارد. متخصصان می‌گویند که رشد قد صرفاً به ژن‌ها و محیط هر فرد وابسته است.

درنهایت پیش از دوچرخه‌سواری کودکان و نوجوانان خود، ارتفاع صندلی دوچرخه را حتماً بالاتر ببرید تا به این ترتیب پاها برای رسیدن به پدال کشیده‌تر شوند و درنهایت عضلات پای کودک و نوجوان شما بلندتر شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های افزایش قد و دریافت مشاوره تخصصی، می‌توانید به وب‌سایت قد پلاس مراجعه کنید و از پکیج‌ افزایش قد این مجموعه استفاده کنید.

قد پلاس
قد پلاس

دوچرخه‌سواری تنها تکنیک افزایش قد در کودکان نیست و شما می‌توانید با روش‌های مختلف قد کودکان خود را افزایش دهید. از مهم‌ترین و موثرترین این تکنیک‌ها می‌توان به داشتن رژیم غذایی متعادل و مغذی، انجام تمرینات کششی، آویزان‌شدن از میله بارفیکس، پریدن و دویدن، شنا، خواب کافی، استفاده از مکمل‌های رشد و… اشاره کرد. البته پیشنهاد ما به شما این است که افزایش وزن کودکان خود را تا حدامکان با روش‌های طبیعی انجام دهید و در صورت نتیجه نگرفتن به سراغ مکمل‌ها و داروهای شیمیایی بروید.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11401