افزایش قد در خواب چگونه است؟

افزایش قد در خواب؛ افزایش قد جزودغدغه‌هایی است که والدین در طول رشد کودک با آن درگیر هستند. عوامل مختلفی در افزایش قد مثل نوع تغذیه، ویتامین‌های مورد نیاز برای بدن و خواب کافی مؤثر می‌باشد. جدیداً تحقیقات نشان‌داده است که خواب‌ خوب و به‌‌ موقع و کافی می‌تواند تأثیر زیادی در افزایش قد داشته‌ باشد. شاید این جمله را که افزایش قد در خواب اتفاق می‌افتد شنیده‌باشید و به دنبال صحت این جمله ودلیل آن می‌گردید. خواب خوب و به اندازه کافی می‌تواند باعث تحریک هورمون رشد شود و تأثیر زیادی بر روی قد بگذارد.

آیا خوابیدن در قد کشیدن مؤثر است؟

خواب خوب بر روی افزایش قد بسیار مؤثر (Height increase in sleep) می‌باشد. مخصوصاً این تأثیر را می‌توان در دوران کودکی و نوجوانی مشاهده کرد. بدن ما هورمون‌های زیادی در هنگام خواب ترشح می‌کند که باعث جوانی و شادابی ما می‌گردد. در هنگام نوجوانی وقتی به خواب عمیق فرو می‌روید حدوداً پس از یک ساعت مغز شروع به فعال کردن ترشح هورمون رشد می‌کند که این مسأله باعث رشد طولی و عرضی استخوان‌های در حال رشد می‌گردد.

با افزایش سن ترشح هورمون رشد کم‌ می‌شود و افراد بالغ پس از رسیدن‌به سن بلوغ دیگر با خوابیدن قد نمی‌کشند. با تحقیقاتی که انجام‌گرفته نشان‌ داده‌ شده‌ است که قد قبل از خوابیدن کوتاه می‌باشد و بعد از اینکه فرد از خواب بیدار می‌شوند افزایش می‌یابد. این امر به خاطر این است که در لابه لای مفاصل ستون فقرات ماده‌ای وجود دارد که دیسک مانند می‌باشد و باعث حرکت آسان‌تر ستون فقرات می‌شود. این دیسک بین مهره‌ای در طول روز متراکم می‌گردد و باعث کوتاهتر نشان داده‌شدن قد می‌شود. اما در هنگام شب این دیسک منبسط می‌شود و قد را به حالت اول خود برمی‌گرداند. بنابراین احساس می‌کنید که افزایش قد در خواب اتفاق افتاده‌است.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

تأثیر خواب بر افزایش قد

خواب خوب و استراحت درست می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل در افزایش قد باشد. به عبارتی می‌توان گفت اگر شما در طول شب در زمان مشخص و درست و به اندازه بخوابید و صفحات رشد هنوز باز باشد می‌توانید در واقع یک افزایش قد در خواب داشته باشید. عوامل مختلفی در افزایش قد مؤثر می‌باشند که عبارتند از:

تاثیر افزایش قد در خواب با هورمون رشد

یکی از اساسی‌ترین عوامل رشد استخوان‌ها و افزایش قد در خواب هورمون رشد یا HGH می‌باشد. زمانی که می‌خوابید این هورمون توسط غدد هیپوفیز تولید می‌شود و وارد جریان خون می‌گردد و هنگام عمیق شدن خواب میزان ترشح این هورمون زیاد می‌شود. در دوران بلوغ این هورمون مسئولیت رشد همه قسمت‌های بدن مثل استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و عملکرد کلی بدن را برعهده می‌گیرد. پس از بلوغ میزان ترشح این هورمون کاهش پیدا می‌کند‌. خواب خوب و تغذیه سالم و فعالیت بدنی می‌تواند حتی پس از بلوغ هم سطح این هورمون را متعادل نگه دارد.

تشکیل استخوان

استخوان‌ها معمولاً در طول شب رشد بیشتری دارند و توده استخوانی معمولاً در زمان خواب درسطح بالاتری تشکیل می‌شود. خوابی که به اندازه کافی باشد می‌تواند تمام فرایند‌های درونی بدن را تنظیم کند. کمبود خواب باعث می‌شود تا تمام فرایند‌هایی که در زمان تشکیل استخوان انجام می‌گیرد در آن اختلال ایجاد شود و استخوان‌سازی نیز مختل گردد.

تاثیر افزایش قد در خواب با دیسک بین مهره‌ای

تأثیر-خواب-بر-افزایش-قد

دلیل دیگر افزایش قد در خواب دیسک بین مهره‌ای می‌باشد. این دیسک در فاصله بین هر مفصل ستون فقرات قرارگرفته است و نبودن آن باعث می‌شود که دیگر ستون فقرات نتواند انعطاف داشته باشد و حرکت کند. در زمان خواب این دیسک‌ها به حالت نخستین خود برگشته و به همین دلیل باعث افزایش قد می‌شوند.

تاثیر افزایش قد در خواب با کمبود ویتامین دن

خواب نقش بسیار مهمی در افزایش قد دارد و کمبود آن باعث می‌شود تا بسیاری از فرایند‌های درست بدن دچار اختلال شود که یکی از آن‌ها فرایند رشد می‌باشد. کمبود ویتامین دی در بدن عامل دیگری برای ممانعت از رشد استخوان‌های طولی می‌باشد. ویتامین دی جزء ویتامین‌هایی است که برای تراکم و رشد استخوان‌ها بسیار اهمیت دارد. خواب ناکافی و عدم جذب این ویتامین باعث کم شدن رشد و تراکم استخوان‌ها می‌گردد. بنابراین افرادی که خواب کمی دارند تراکم مواد معدنی استخوان آن‌ها کم می‌شود. افراد بالغ و یا کودکانی که هر شب ۶ ساعت می‌خوابند نسبت به آن‌هایی که ۸ ساعت می‌خوابند توده استخوانی‌شان کمتر است.

مطالعه بیشتر: سابلیمینال افزایش قد

بهترین زمان خواب برای افزایش قد

همانطور که می‌دانید میزان خواب کافی بین ۷ تا ۹ ساعت در شب می‌باشد. این میزان خواب بیشتر مربوط به شب می‌باشد هورمون‌هایی که برای رشد استخوان‌ها ترشح می‌شوند در شب بیشتر فعالیت دارند. بهترین ساعت برای خوابیدن ساعت ۱۰ تا ۱۱ شب و بیدار شدن در ساعت ۷ یا ۸ صبح می‌باشد. معمولاً بیشترین مقدار هورمون برای رشد استخوان‌ها در دو ساعت نخستین خواب ترشح می‌گردد. سعی کنید قبل از خواب غذای سنگین استفاده نکنید زیرا بدن نیاز به استفاده از انسولین زیاد پیدا می‌کند و در نتیجه جلوی ترشح هورمون رشد گرفته‌می‌شود. همچنین قبل از خواب  زمان مناسبی برای دریافت مکمل‌ها می‌باشد که تأثیر زیادی بر روی ترشح هورمون رشد دارد.

مصرف اسید آمینه‌های آرژنین و اوورتینین قبل از خواب می‌تواند تأثیر زیادی بر روی افزایش ترشح هورمون رشد داشته باشد. همچنین استفاده از پکیج قد پلاس می‌تواند کمک فراوانی کند. این پکیج بدون استفاده از دارو و به وسیله برنامه‌ریزی منظم و تمرینات ورزشی درست و همچنین تنظیم خواب باعث رشد استخوان‌های طولی می‌شود و می‌توانید در مدت کوتاهی به نتیجه دلخواه خود برسید. نیمی از ترشح هورمون رشد زمانی که ما وارد یک خواب عمیق می‌شویم شروع می‌شود و این فقط در صورتی که خواب شبانه منظم و زود هنگام داشته باشیم اتفاق می‌افتد.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد در 22 سالگی بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج قد پلاس  دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص رشد قد در سن 22 سالگی شما را راهنمایی نمایند.

قدپلاس

بررسی رشد قد در خواب برای افراد در بلوغ

در صورتی که در سن رشد می‌باشید باید بدانید بیشتر از یک فرد بالغ نیاز به خواب دارید. خواب درست و اصولی می‌تواند ترشح هورمون رشد را در بدن شما فعال کرده و مقدار ترشح آن را بیشتر کند اما در افراد بالغ چنین اتفاقی نمی‌افتد. همچنین در سن بلوغ سوخت و ساز بدن بیشتر می‌شود بنابراین نیاز به استراحت بیشتر برای ترمیم بافت‌های مختلف خود دارد.

افزایش قد در خواب زمانی اتفاق می‌افتد که شما در حال رشد باشید و صفحات رشد شما بسته‌نشده باشد. بعد از بلوغ و بسته‌شدن صفحات رشد دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. معمولاً پس از عبور از سن ۲۲ سالگی هورمون رشد چندان ترشح نمی‌شود و رشد قد متوقف‌شده و یا به کندی انجام می‌گیرد. افرادی که از سن ۲۲ سال گذشته‌اند و هورمون رشد آن‌ها کمتر ترشح می‌شود می‌توانند از پکیج قطع پلاس استفاده کنند که یک پکیج فوق‌العاده مؤثر برای افراد در حال رشد مثل کودکان و افرادی است که صفحات رشد آن‌ها بسته شده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین و کارشناسان شرکت تماس گرفته و از راهنمایی‌های آنها برای تهیه این پکیج استفاده کنید.

نحوه خوابیدن برای قد کشیدن باید چگونه باشد؟

افزایش-قد-در-خواب-نحوه-خوابیدن-برای

برای اینکه بتوانید قد مناسب و‌ایده‌آل خود را به دست‌آورید به غیر از خوابیدن در شبانه روز به میزان کافی باید نحوه خوابیدن شما نیز درست و اصولی باشد. در ادامه به روش‌های افزایش قد در خواب می پردازیم؛

روش اول برای افزایش قد در خواب

استفاده از تشک‌هایی که باعث آرامش ستون فقرات می‌شود و با سیستم بدن شما سازگار می‌باشد. تشک‌های استاندارد می‌توانند کمک کنند تا با ایجاد حرکات کششی دیسک بین مهره‌ای به درستی تشکیل شوند و مشکلاتی برای گردن و کمر به وجود نیاید.

  • بهتر است زانو‌ها در هنگام خواب به هم قفل نشود
  • برای جلوگیری از آسیب به ستون مهره‌ها بر روی بالش‌های سفت نخوابید
  • هرگز بدون بالشت نخوابید زیرا باعث آسیب گردن شده و بر روی قد تأثیرگذار است

روش دوم برای افزایش قد در خواب

اگر در جستجوی بهترین حالت برای افزایش قد در خواب هستید درست بخوابید تا ستون فقرات شما دچار انحنا نشود. برای این کار بهتر است به پشت بخوابید و زانو‌های خود را به سمت بالا نگه دارید. سپس یک بالش در زیر باسن خود بگذارید و به این صورت وزن خود را به طور مساوی تقسیم کنید. افرادی که یوگا می‌کنند به این صورت می‌خوابند و قطعاً برای افزایش قد بسیار مؤثر است.

روش سوم برای افزایش قد در خواب

درست‌ترین حالت برای خوابیدن و افزایش قد در خواب وضعیت جنین می‌باشد. به پهلو خوابیدن باعث می‌شود تا کشش در ستون فقرات به وجود آید و در نتیجه قد افزایش یابد. بهترین کار این است که به شکل جنین بخوابید و زانو‌های خود را به داخل شکم خود ببرید. سعی کنید بیشتر از ۵ دقیقه در این وضعیت نمانید زیرا باعث کشیده شدن عضلات گردن می‌شود.

نتیجه افزایش قد در خواب

افزایش قد در خواب مسأله مهمی است که کودکان و نوجوانان و افراد در حال رشد باید به آن حتماً توجه کنند. درست خوابیدن و صاف کردن کمر و گذاشتن پا‌ها بر روی زمین می‌تواند به رشد قد کمک زیادی کند. ممکن است تا الان احساس کرده باشید که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید قد شما چند سانت بلندتر خواهد شد و هنگام شب دوباره احساس می‌کنید که قدتان کوتاه‌تر شده است. دلیل این موضوع به خاطر این است که بدن شما در طول روز وزن زیادی را تحمل می‌کند و در نتیجه مهره‌ها فشرده‌تر می‌شود.

خواب خوب بسیار برای افزایش قد مؤثر می‌باشد زیرا باعث ترشح بیشتر هورمون رشد می‌گردد. برای اینکه بتوانید به نتیجه دلخواه خود نزدیک شوید و سریع‌تر به نتیجه برسید می‌توانید از پکیج قد پلاس استفاده کنید. این پکیج با داشتن برنامه غذایی و برنامه تنظیم خواب و همچنین تمرینات ورزشی درست به شما کمک می‌کند تا هرچه زودتر به قد مورد نظر خود دست یابید. در این پکیج از هیچ دارویی استفاده نمی‌شود و افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند و افراد بزرگسال هم می‌توانند از این پکیج استفاده کنند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10942