قد مرد باید چقدر باشه – قد طبیعی و استاندارد مردان در ایران

قد-مرد-باید-چقدر-باشه

معمولاً داشتن قد بلند برای مردان بسیار مهم می‌باشد و در واقع می‌توان گفت قد بلند باعث زیبایی مردان می‌شود. شاید در ذهن شما این سؤال پیش بیاید که قد طبیعی و استاندارد برای مرد باید چقدر باشه. داشتن قد بلند در مردان در واقع می‌توان گفت یک ضرورت به حساب می‌آید. معمولاً افراد به دنبال راه‌هایی برای افزایش‌ قد و رسیدن به یک قد‌ایده‌آل و متناسب هستند. اگر به عنوان یک مرد در جامعه می‌خواهید بدانید که آیا دارای قد متناسب هستید و قد نرمال مرد باید چقدر باشه حتماً این مقاله را دنبال کنید.

میانگین قد استاندارد برای مردان چقدر است؟

در صورتی که این سؤال در ذهن شما جزو دغدغه‌های فکری شما شده‌است که قد مرد باید چقدر باشه و یا قد استاندارد برای مرد چقدر است  (Normal height for men) باید بگوییم که در ایران مردان تغییر قد زیادی در طول این چند سال داشته‌اند.میانگین قد استاندارد برای مرد در ایران ۷۵ ۱ سانتی‌متر می‌باشد. در واقع ایرانی‌ها از نظر قد در جایگاه ۵۷ از بین ۱۲۶ کشور قرار گرفتند. در حالی که مردان هلندی با میانگین قد ۱۸۴ سانتی‌متر بلندترین مردان جهان هستند.

عوامل مؤثر در افزایش قد در مردان

افزایش قد در مردان به وسیله روش‌های مختلفی مانند دارو‌ها و قرص‌های متفاوت و یا از طریق ورزش و تمرین‌های ذهنی انجام می‌پذیرد. روش‌هایی که به صورت طبیعی و بدون دارو انجام می‌گیرد بسیار مورد پسندتر می‌باشد. همچنین کمک‌گرفتن از پکیج‌های افزایش قد مانند پکیج قد پلاس می‌تواند شما را به نتیجه دلخواه خودتان در کوتاه‌ترین زمان ممکن برساند. این پکیج بدون استفاده از دارو و با کمک روش‌هایی که موجب تنظیم خواب و ترشح هورمون بیشتر می‌شود و همچنین به کمک تغذیه سالم، ورزش‌های منظم و درست باعث افزایش قد حتی در افراد بالغ می‌گردد.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش میدهد

پکیج افزایش قد

1.ژنتیک

در جواب سؤال قد استاندارد برای مرد چقدر است باید بگوییم که درست است میانگین قد مرد باید بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر باشد اما ژنتیک نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند. در واقع می‌توان گفت ژنتیک ۶۰ تا ۸۰ درصد بر روی قد افراد مؤثر می‌باشد. ورزش و تغذیه سالم بعد از ژنتیک عامل اصلی در افزایش قد است. معمولاً افراد از یک سالگی شروع به قد کشیدن می‌کنند و در سن بلوغ دیگر قد بلند نخواهند شد و یا به کندی بلند می‌شود.

2.تغذیه مناسب

از روش‌های افزایش قد مهمترین عاملی که باعث افزایش قد می‌شود تغذیه درست در کنار حرکت‌های کششی و طناب‌زدن می‌باشد. زیرا بدن باید نخست از مواد مغذی استفاده‌ کند تا بتواند باعث افزایش قد شود. موادی که در طول روز مورد استفاده ما قرار می‌گیرد باید سرشار از ویتأمین و پروتئین‌های لازم باشد تا بتواندانررژی لازم برای حرکت‌های کششی و افزایش قد را فراهم کند.

3.موقعیت جغرافیایی

مکانی که فرد در آنجا رشد می‌کند می‌تواند بر روی قد او تأثیر بگذارد. عواملی مانند آب آشامیدنی تمیز، بهداشت درست، تغذیه مناسب، واکسیناسیون، مراقبت‌های بهداشتی در دوران کودکی و بارداری و آب و هوا می‌تواند بر روی قد مردان تأثیر بگذارد.

4.هورمون‌ها

هورمون رشد تأثیر زیادی بر روی تعیین قد دارد. در صورتی که این هورمون به اندازه کافی ترشح نشود قد فرد مهار می‌شود.

مطالعه بیشتر: آیا بدنسازی رشد قد را می‌سوزاند

5.خواب مناسب

خواب خوب می‌تواند باعث تقویت هورمون رشد شود. کودکان باید بین ۸ تا ۱۰ ساعت بخوابند همچنین خوابیدن ساعت ۱۰:۳۰ شب می‌تواند استخوان‌سازی را تقویت کند.

فرمول محاسبه قد چیست؟

فرمول محاسبه قد , قد مرد باید چقدر باشه

برای محاسبه قد چندین روش وجود دارد. در صورتی که فرد بیماری نداشته باشد می‌توان قد او را تا پایان بلوغ محاسبه کرد. در واقع با دانستن قد والدین می‌توان قد کودک را تعیین کرد.

  • فرمول محاسبه قد دختران

قد پدر + قد مادر ÷ ۲ = قد فرد – ۶/۵

  • فرمول محاسبه قد پسران

قد پدر + قد مادر ÷ ۲ = قد فرد + ۶/۵

میانگین قد استاندارد برای مرد در کشور‌های مختلف

در جواب سؤال قد مرد باید چقدر باشه؟ باید بگوییم میانگین قد استاندارد برای مردان در کشور‌های مختلف متفاوت می‌باشد. اما اندازه متوسط برای مردان حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر و در بعضی از کشور‌ها نیز این مقدار بالاتر می‌باشد. قد بلندترین افراد دنیا هلندی‌ها می‌باشند که میانگین قدشان ۱۸۵ سانتی‌متر می‌باشد. بعد از هلند دانمارک و بعد از دانمارک آمریکایی‌ها جزء بلندترین افراد جهان هستند. یکی از دلایل بلند قد بودن مردم در هلند‌ مراقبت‌هایی است که بعد از تولد انجام می‌گیرد. همچنین رژیم لاغری و رژیم غذایی که از پروتئین و مواد مغذی تشکیل‌ شده‌است باعث‌شده تا این مردم را به بلندقدترین مردم دنیا تبدیل کند.

قد بلند چه قدی است؟

با توجه به آمار‌هایی که گرفته شده است‌ایده آل‌ترین قد برای مردان نزدیک به۱۷۳ سانتی‌متر و برای زنان حدود ۱۶۵ سانتی‌متر می‌باشد. اما قد ۱۶۰ نیز کوتاه به حساب نمی‌آید. مسلماً قد مردان یا زنان زمانی که از این میانگین خیلی بالاتر باشد جزء قد بلند به حساب می‌آیدند‌. اگر شما هم نمی‌دانید که قد مرد باید چقدر باشه و یا نمی‌دانید آیا قد نرمالی دارید یا نه می‌توانید از راهنمایی‌های مشاورین پکیج قد پلاس استفاده کنید.

چرا داشتن قدی بلند برای یک مرد از اهمیت بالایی برخوردار است؟

داشتن-قدی-بلند-برای-یک-مرد

مردان و زنان ویژگی‌های فیزیکی مخصوص به خود دارند که هر کدام در دوران بلوغ به آن دست می‌یابند. داشتن قد بلند برای مردان جزء ویژگی‌های فیزیکی برجسته‌ای است که همه مردان دوست دارند آن را دارا باشند. در واقع داشتن این ویژگی باعث پذیرا شدن افراد در جامعه و برقراری ارتباط اجتماعی و عاطفی می‌گردد.

برای اینکه این موضوع را درک کنید باید بدانید قد بلند در زنان جزء ویژگی‌های مثبت آن‌ها محسوب می‌شود اما اگر مردی قد بلند نداشته باشد یعنی یک ضعف یا کمبود در وجود خود دارد. همواره این سؤال در ذهن بیشتر مردان وجود دارد که قد مرد باید چقدر باشه تا در جامعه بتواند عنوان یک مرد‌ایده‌آل از نظر فیزیکی پذیرفته شود. ویژگی‌هایی که با داشتن قد بلند در مردان ایجاد می‌شود را در اینجا بیان می‌کنیم.

1.داشتن اعتماد به نفس کافی

یکی از علت‌هایی که باعث می‌شود تا مردان به دنبال داشتن قد بلند باشد احساس اعتماد به نفس می‌باشد. اعتماد به نفس در مردان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بر روی تصمیمات آن‌ها تأثیر زیادی می‌گذارد. این اعتماد به نفس نیروی روحی می‌باشد که مرد احساس می‌کند با داشتن آن توان انجام هر کاری را دارد. تأثیر قد بر روی اعتماد به نفس مردان به این شکل است که مردی که قد بلندی دارد استایل بهتری نیز دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا احساس رضایت از ظاهر خود داشته باشد.

وقتی مردی قد بلندی دارد می‌تواند ورزشکار خوبی باشد و بدنی جذاب داشته باشد. این در بالابردن‌ اعتماد به نفس او بسیار تأثیرگذار است. همچنین داشتن قد بلند در کنار اندام متناسب در مردان باعث می‌شود که لباس‌های مناسب‌تری را انتخاب کرده و باز هم یک پهن در بالا بردن اعتماد به نفس آن‌ها است. اگر از قد بلندی برخوردار نیستید و دلتان می‌خواهد تا به قد‌ایده‌آل خود دست یابید می‌توانید از پکیج قد پلاس استفاده کنید.

2.داشتن استایلی جذاب

در واقع می‌توان گفت استایل جذاب به معنی این است که شما یک بدن زیبا و مناسب و مردانه داشته باشید. منظور ما از بدنی با فرم مناسب یعنی قد متناسب و اندامی درست داشته باشی تا شما را به یک مرد جذاب تبدیل کند. همیشه استایل مردان با قد آن‌ها رابطه مستقیم دارد. در اولین ملاقات با افراد استایل و قد شما بسیار مورد توجه فرد قرار می‌گیرد. اگر انسان شیک پوشی باشید اما قد مناسب برای  یک مرد را نداشته باشید در واقع ظاهر شما زیاد به چشم نمی‌آید. اگر از قد مناسبی برخوردار نیستید می‌توانید از پکیج قد پلاس که بدون دارو و طبق برنامه‌های خاصی حتی در افراد بالغ نیز جواب داده‌است استفاده کنید.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد در 22 سالگی بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج قد پلاس  دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص رشد قد در سن 22 سالگی شما را راهنمایی نمایند.

قدپلاس

3.سلامت بدنی

سلامت بدنی به معنی سوخت و ساز بالا، استخوان‌هایی محکم و بدنی فرز و چالاک و سالم می‌باشد. این امر تا حدودی با قد شما در ارتباط می‌باشد. برای اینکه قد بلندتری داشته باشید باید حرکات کششی زیادی را انجام دهید. حرکات کششی باعث ساخت ماهیچه و عضلات می‌شود و قد را بلندتر می‌کند. همچنین باعث می‌شود که شما از بیماری‌هایی مثل بیماری قلبی و بیماری‌های فیزیکی مثل پوکی استخوان در‌امان باشید.

4.ورزشکار بودن

افزایش قد نیازمند گذر زمان می‌باشد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز است تا حرکات ورزشی زیادی انجام شود. حرکات ورزشی که برای افزایش قد باید انجام شود علاوه بر اینکه استخوان‌های شما را قوی می‌کند باعث قدرتمند شدن ماهیچه‌ها و عضلات شکم کمر و پا‌ها نیز می‌شود. بعد از به پایان رسیدن دوره افزایش قد شما تبدیل به یک فرد ورزشکار می‌شوید زیرا توانستید در طول این مدت تمرینات ورزشی سنگین را انجام دهید و این عادت در زندگی شما باقی می‌ماند.

5.لباس پوشیدن

قد مردان با لباسی که بر تن می‌کنند ارتباط مستقیمی دارد زیرا مردانی که قد بلند دارند لباس در بدن آن‌ها زیباتر جلوه می‌کند. به عنوان یک مرد شما برای پوشیدن لباس‌های اسپرت و رسمی باید قد متناسبی داشته باشید. لباس قسمتی از استایل را تشکیل می‌دهد و برای اینکه بتوانید استایلی شیک و زیبا داشته باشید باید لباس مناسبی بپوشید که آن هم نیازمند قدی متناسب است. در مردان قد مهم‌ترین ویژگی برای زیباتر جلوه کردن ظاهرشان است که همین امر بر روی مخاطب تأثیر زیادی می‌گذارد.

سخن پایانی؛ قد مرد باید چقدر باشه

قد بلند در مردان یک اولویت می‌باشد که همه مردان خواهان آن هستند. زیرا ظاهر زیبا و تیپ و استایل مردان با این مسأله در ارتباط می‌باشد. اما این سؤال همواره در ذهن تمام مردم وجود دارد که قد مرد باید چقدر باشه تا به عنوان یک مرد متناسب و قد بلند شناخته شود. معمولاً محدوده یک قد متناسب و بلند در مردان در کشور ما ۱۷۳سانتیمتر می‌باشد. اگر شما هم از قد کوتاهی بر خوردار هستید و به دنبال روشی برای بلندتر شدن قدتان می‌گردید می‌توانید از پکیج قد پلاس استفاده کنید. قبل از تهیه این پکیج با مشاوران و متخصصان این محصول از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت مشورت کنید.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10957