فیزیوتراپی برای افزایش قد

فیزیوتراپی برای افزایش قد

فیزیوتراپی برای افزایش قد تاثیر مستقیمی ندارد. به این موضوع در مقالات قبلی اشاره کرده ایم که فقط یک راه باعث رشد و افزایش قد نمی شود. فیزیوتراپی برای افزایش قد، کمک می کند تا اصلاحات بدنی، از جمله قوز کردن و… برطرف شده و در نهایت با انجام تمریناتی، قد شما افزایش پیدا کند. در ابتدا، به نحوه عملکرد فیزیوتراپی در افزایش قد، انواع تمرینات فیزیوتراپی برای افزایش قد و نکات مهم قبل از انجام فیزیوتراپی برای رشد قد را بیان می‌کنیم.

این مطلب صرفاً جهت آشنایی با روش های افزایش قد با فیزیوتراپی است.

قبل از انجام هر تمرینی با یک متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید.

فیزیوتراپی چطور به افزایش قد کمک می کند؟

فیزیوتراپی می‌تواند از طریق تقویت عضلات، افزایش انعطاف‌پذیری و اصلاح حالت بدنی به افزایش قد کمک کند. فیزیوتراپی با ترکیب تمرینات تقویتی، تمرینات کششی و تمرینات انعطاف‌پذیری، عملکرد عضلات و استخوان‌ها را بهبود بخشیده که در افزایش قد مؤثر است.

 1. تقویت عضلات اطراف ستون فقرات و مرکز بدن می‌تواند به پشتیبانی بهتر از استخوان‌ها و ستون فقرات برای افزایش قد کمک کند. با تقویت عضلات پشتی، شکمی و عضلات اطراف مهره‌ها، نگهداری درست از استقامت و قدرت استخوان‌ها در طولانی مدت آسان می‌شود.
 2. تمرینات کششی و انعطاف‌پذیری می‌تواند به افزایش قد کمک کند. با انجام تمرینات کششی برای عضلات پشتی، مهره‌ها و مناطق دیگر بدن، انعطاف‌پذیری عضلات و بافت‌های ستون فقرات افزایش می‌یابد. این کشش و انعطاف‌پذیری به استخوان‌ها اجازه می‌دهد که به طور طبیعی رشد کنند و بیشتر از حد متعارف خود کشش یابند.

انواع تمرینات فیزیوتراپی برای افزایش قد

این تمرینات صرفاً جهت آشنایی شماست و دلیل بر حتمی بودن و یا نبودن این حرکات در برنامه فیزیوتراپی شما نیست.

فیزیوتراپی افزایش قد

تمرینات فیزیوتراپی برای افزایش قد می‌تواند شامل تمرینات استرچینگ، تقویت عضلات اساسی و تمرینات ایروبیکی باشد. مواردی که می‌توانند به افزایش قد کمک کنند عبارتند از:

1. استرچینگ و یوگا: تمرینات استرچینگ و یوگا می‌تواند به کشش عضلات و استخوان‌ها کمک کرده و برای کشیدگی و افزایش انعطاف‌پذیری آنها مؤثر باشد.

2. تمرینات تقویتی: تمریناتی که به تقویت عضلات اساسی مانند عضلات پشتی، شکمی و عضلات پشت پا کمک کنند. این تمرینات می‌توانند به استحکام عضلات و استخوان‌ها کمک کرده و باعث حفظ و بهبود قد بدن شوند.

3. تمرینات ورزشی: فعالیت‌های ایروبیکی مانند شنا، دویدن و پرش می‌توانند به تقویت استخوان‌ها و عضلات بدن کمک کرده و در نتیجه به افزایش قد کمک کنند.

تمرینات کششی برای افزایش قد

پنج مورد از تمرینات کششی برای افزایش انعطاف‌پذیری و افزایش قد

 • کشش عضلات پشت و سر: در این تمرین، شما می‌توانید از ایستادن و خم کردن جلوی تنه یا استفاده از میله و تمرینات گردن را برای کشش عضلات پشت و سر بهره برد.
 • کشش عضلات ستون فقرات: برای انجام این تمرین به شکم خود دراز کشیده و پاها را باز کنید، سپس سعی کنید سر و پاهای خود را به سمت هم کشانده و در حالت باز نگه دارید.
 • کشش عضلات ساق پا: ایستاده باشید و سعی کنید انگشتان پاهای خود را به سمت بالا کشش دهید تا عضلات ساق پا کشیده شوند.
 • کشش عضلات ران: در این تمرین، می‌توانید از تمرین های یوگا مانند تاداسانا یا اوتاداسانا و یا تمریناتی کششی دیگر استفاده کنید. مقاله بهترین حرکات یوگا برای افزایش قد را بخوانید.
 • کشش عضلات کمر: برای کشش عضلات کمر می‌توانید از تمرینات ورزش‌های یوگا مانند حرکت گاو و گربه استفاده کنید.

برای آشنایی با انواع حرکات کششی برای افزایش قد، مقاله تمرینات و حرکات کششی برای افزایش قد را مطالعه کنید.

تمرینات تقویتی برای افزایش قد

در ادامه چهار مورد از تمرینات تقویتی برای افزایش قد آورده شده است.

 • وزنه‌های سنگین: انجام تمرینات وزنه‌برداری مانند شناوری، بنچ پرس و پرس سرشانه می‌تواند به تقویت عضلات ساق و پا کمک کرده و در نتیجه به نگهداری و افزایش ارتفاع بدن کمک کند.
 • تمرینات پیلاتس: تمرینات پیلاتس معمولاً شامل تمریناتی برای تقویت عضلات مرکزی و استخوان‌ها هستند که می‌توانند به حفظ ارتفاع و تقویت کل بدن کمک کنند.
 • تمرینات پرش: تمرینات پرش مثل اسکات‌جامپ و باکس جامپ می‌توانند به تقویت عضلات ساق و پا و به افزایش قد کمک کنند.
 • فعالیت‌های ورزشی: انجام ورزش‌هایی مانند بسکتبال، والیبال و فوتبال که نیازمند استفاده از عضلات پا و تنش بدن هستند می‌توانند به تقویت عضلات و استخوان‌ها، نگهداری و افزایش ارتفاع بدن کمک کنند.

فیزیوتراپی برای رشد قد

نکات مهم قبل از انجام فیزیوتراپی برای رشد قد

 • با پزشک یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید. پزشک یا فیزیوتراپیست به شما کمک می کنند تا برنامه تمرینی مناسب خود را انتخاب کنید. مرکز اترس یکی از بهترین کلینیک های فیزیوتراپی در مشهد هستند که می توانید برای افزایش قد از آنها راهنمایی دریافت کنید.
 • اگر بیماری یا مشکل سلامتی خاصی دارید، به پزشک یا فیزیوتراپیست خود اطلاع دهید. برخی از تمرینات فیزیوتراپی برای افراد مبتلا به بیماری‌های خاص مناسب نیستند.
 • از انجام حرکات کششی بیش از حد خودداری کنید. انجام حرکات کششی بیش از حد باعث آسیب به استخوان‌ها می شود.
 • در صورت احساس درد، تمرین را متوقف کنید. اگر در حین انجام تمرین احساس درد کردید، تمرین را متوقف کنید و با پزشک یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

آنچه در مورد ارتباط فیزیوتراپی و افزایش قد خواندیم:

فیزیوتراپی می‌تواند به افزایش قد در افراد زیر 18 سال که هنوز در حال رشد هستند، کمک کند. با این حال، لازم است که این روش درمانی تحت نظر پزشک یا فیزیوتراپیست انجام شود تا از بروز آسیب جلوگیری شود. فراموش نکنید که فیزیوتراپی به منظور رفع اصلاحات بدن صورت می گیرد تا اگر نقصی در مفصل و… وجود دارد، رفع شده و در کنار تمرینات فیزیوتراپی موجب افزایش قد شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11275