رابطه اندازه قد و طول عمر

رابطه قد و طول عمر

یکی از مسائلی که سال‌ها از سوی متخصصین موردبحث قرار گرفته، رابطه قد و عمر افراد است. در این حوزه تحقیقات بسیار گسترده‌ای تاکنون صورت گرفته که نتایج جالب‌توجهی در پی داشته‌اند. همچنین، افسانه‌ها و باورهای متعددی در این حوزه وجود دارد. بسیاری از یافته‌ها بر این موضوع تأکید دارند که طول قد افراد ارتباط مستقیمی با طول عمر آن‌ها دارد. البته، عوامل بسیار مختلفی همچون، ژنتیک، سبک زندگی، تغذیه، ورزش و… می‌توانند بر میزان طول عمر افراد تأثیرگذار باشند. قد نیز یکی از مهم‌ترین عوامل دخیل در تعیین طول عمر افراد است؛ هرچه طول قد افراد بیشتر باشد، عمر آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. افرادی که از کوتاهی قد رنج می‌برند می‌توانند با استفاده از راه های افزایش قد همچون، پکیج افزایش قد، ورزش های افزایش قد و…، به قد ایده‌آل خود برسند. در این مطلب از قد پلاس به بررسی رابطه قد و طول عمر افراد خواهیم پرداخت.

راز طول عمر

طول عمر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که بشر همواره با آن در ارتباط بوده است. به عبارت دیگر، بشر همواره به دنبال یافتن روشی برای افزایش طول عمر گونه خود بوده است. خوب است بدانید که میزان سلامتی افراد ارتباط مستقیمی با طول عمر آن‌ها دارد. برخورداری از سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب، ورزش و مواردی از این قبیل منجر به افزایش سطح سلامتی افراد در جامعه می‌شود. از سویی دیگر، این عوامل می‌توانند منجر به افزایش قد افراد نیز شوند. بنابراین، نمی‌توان از رابطه قد و عمر افراد چشم‌پوشی کرد.

افرادی که از قد بلندتری برخوردار هستند، معمولاً روتین زندگی مناسبی را در پیش گرفته‌اند. روتین مناسب زندگی نیز به نوبه خود منجر به کاهش ابتلا به انواع بیماری‌ها شده و طول عمر افراد را افزایش می‌دهد. در خصوص رابطه قد و طول عمر باید به این مورد اشاره کرد که قد بلند می‌تواند خطر ابتلا به برخی از بیماری‌ها را کاهش دهد؛ برخی از این بیماری‌ها عبارت‌اند از:

 • بیماری‌های قلبی و عروقی
 • دیابت
 • سکته مغزی
 • آلزایمر
 • ریزش مو
 • و…
نقش شگفت انگیز قد در طول عمر
نقش شگفت انگیز قد در طول عمر

نقش شگفت انگیز قد در طول عمر

بر اساس تحقیقات صورت گرفته و داده‌های علمی، قد و طول عمر ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. به‌‌عنوان مثال، بر اساس آمار و یافته‌های علمی افرادی با قد کمتر از 161 سانتی‌متر، 50 درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند. ابتلا به بیماری‌های قلبی به نوبه خود می‌تواند خطر سکته قلبی را افزایش داده و حیات فرد را با تهدید مواجه سازند. بنابراین، می‌توان به سادگی رابطه قد و عمر افراد را درک کرد. از دیگر ارتباطات علمی که میان قد و طول عمر افراد وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مطالعات و یافته‌های علمی حاکی از این مورد هستند که افرادی با قد بیشتر از 170 سانتی‌متر، 60 درصد کمتر از افراد قد کوتاه در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند. ابتلا به آلزایمر می‌تواند به صورت جدی طول عمر افراد را کاهش دهد.
 • در بسیاری از موارد کوتاهی قد نشانه تغذیه نامناسب و یا سایر مشکلات متابولیسمی است؛ بنابراین، بر اساس داده‌های علمی می‌توان ارتباطی میان کوتاهی قد و احتمال ابتلا به دیابت را متصور شد.
 • آمار حاصل از مطالعه بر روی بیش از 22000 مرد حاکی از این مورد بوده که احتمال ریزش مو و طاسی در افرادی با قد کوتاه بیشتر است.

همه این موارد حاکی از رابطه قد و عمر بیشتر افراد هستند. قد بلندتر می‌تواند نشان از سلامتی بدن افراد بوده و درنتیجه، عمر طولانی‌تری برای آن‌ها به ارمغان آورد. با توجه به یافته‌های علمی و شواهد موجود، نمی‌توان از تأثیر شگفت‌انگیز قد در طول عمر افراد چشم‌پوشی کرد.

قد بلند؛ عمر بلندتر

قد بلند را می‌توان نشانه‌ای از عمر بلند افراد دانست. تاکنون یافته‌های علمی متعددی در این حوزه به‌دست آمده‌اند که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم. قد بلند افراد می‌تواند نشانه‌ای از تغذیه و سبک زندگی سالم باشد؛ دو فاکتوری که خود منجر به کاهش احتمال بروز انواع بیماری‌ها شده و طول عمر افراد را افزایش می‌دهند. اما خوب است بدانید که افسانه‌های مختلفی نیز در مورد رابطه قد و عمر وجود دارند. افسانه‌هایی از کشورها و جوامع مختلف که هیچ‌گاه از نظر علمی تأییدی برای آن‌ها وجود نداشته است.

یکی از افسانه‌های مشهور در مورد رابطه قد و عمر از کشور چین نشأت می‌گیرد. بر اساس این افسانه، افراد قد بلند به‌عنوان فردی پاک‌دست و نجیب شناخته می‌شوند. صفاتی که در نهایت عمر بلندی را برای این افراد به ارمغان می‌آورند. یکی دیگر از افسانه‌های رایج در مورد رابطه قد و طول عمر این‌گونه بیان می‌کند:” افرادی با قد بلند دارای توانایی‌ها و قدرت‌های فوق‌العاده‌ای هستند که زندگی طولانی را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد.” اما باید توجه داشته باشید که این موارد تنها به باور و عقیده مردم یک جامعه محدود می‌شوند و نمی‌توان استدلالی منطقی برای آن‌ها ارائه داد.

عوامل موثر بر طول عمر
عوامل موثر بر طول عمر

عوامل موثر بر طول عمر

عوامل متعددی می‌توانند بر طول عمر افراد تأثیر گذاشته و منجر به افزایش و یا کاهش آن شوند. برخی از این عوامل ارتباط مستقیمی با سلامتی و حیات افراد دارند. اما برخی دیگر از عوامل موثر بر طول عمر بیشتر از جنبه روحی و روانی تأثیرگذار هستند. سلامتی جسم و روان را می‌توان دو فاکتور مهم در برخورداری از عمر طولانی دانست. برخی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر طول عمر که تاکنون به صورت علمی اثبات شده‌اند، عبارت‌اند از:
 • ژنتیک
 • جنسیت
 • سبک زندگی
 • شرایط دوران جنینی
 • شرایط بعد از تولد
 • فناوری پزشکی
 • قومیت
 • وضعیت اقتصادی و اجتماعی
 • قد افراد
 • و…

این موارد تنها بخشی از عوامل تأثیرگذار در طول عمر افراد محسوب می‌شوند. رابطه قد و عمر افراد نیز یکی از مهم‌ترین موارد مورد بحث بوده که از جنبه‌های علمی مختلفی اثبات شده است. برخورداری از شرایط مناسب در دوران جنینی و رشد، تغذیه سالم، سبک زندگی مناسب و مواردی از این قبیل می‌توانند منجر به برخورداری از سطح بالایی از سلامتی شده و قد و طول عمر بیشتری را برای افراد به ارمغان آورند.

راهکارهای افزایش طول عمر
راهکارهای افزایش طول عمر

راهکارهای افزایش طول عمر

راه‌کارها و روش‌های مختلفی برای افزایش طول عمر وجود دارد. افزایش قد را می‌توان یکی از بهترین روش‌ها برای برخورداری از طول عمر بلند دانست. برخورداری از سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب، انجام ورزش‌های افزایش قد و مواردی از این قبیل می‌تواند منجر به افزایش سلامتی و قد افراد شوند. افزایش سلامتی و قد نیز به نوبه خود عمر طولانی‌تری را برای شما به ارمغان خواهند آورد. رابطه قد و عمر افراد حاکی از اهمیت قد بلند در برخورداری از یک زندگی طولانی است. بنابراین، اگر قصد افزایش طول عمر خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که توجه ویژه‌ای به افزایش قد داشته باشید. راه‌کارهای متفاوتی برای افزایش قد نیز وجود دارند که برخی از رایج‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:
 • رژیم غذایی مقوی و سالم
 • سبک زندگی مناسب
 • ورزش‌های افزایش قد
 • پکیج افزایش قد
 • و…

سخن پایانی

در این مقاله از قد پلاس به بررسی رابطه قد و عمر افراد پرداختیم. عوامل و فاکتورهای متعددی در طول عمر افراد تأثیرگذار هستند. یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در افزایش طول عمر را می‌توان قد افراد دانست. بر اساس یافته‌های علمی افراد قد بلند بسیار کمتر در معرض ابتلا به انواع بیماری‌ها قرار داشته و کمتر با تهدید حیات خود مواجه می‌شوند. همه این موارد را می‌توان حاکی از اهمیت قد بلند در برخورداری از یک عمر طولانی دانست. اگر شما نیز قصد افزایش قد و برخورداری از یک عمر طولانی را دارید، توصیه می‌کنیم که از پکیج افزایش قد استفاده کنید. با استفاده از این پکیج می‌توانید بدون استفاده از داروهای شیمایی به قد موردنظر خود برسید. ممنون که در طول این مطلب با ما همراه بودید. لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

منبع

 • https://www.digikala.com/mag/longevity/#:~:text=از عوامل مهم در تعیین,انتخاب سبک زندگی تعیین می‌شود.
 • https://salamateaval.com/رابطه-طول-قد-با-سلامت-عمومی-بدن-چیست؟/
 • https://www.digikala.com/mag/how-your-height-impacts-your-health/
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11510