وسایل ورزشی برای افزایش قد

ورزش های افزیش قد

افزایش قد یکی از مسائلی است که برای بسیاری از افراد مهم است. قد بلند به‌عنوان یکی از عواملی است که به ظاهر جذاب و جذابیت فرد کمک می‌کند. علاوه بر این، قد بلند به‌صورت عملکردی مفید است و می‌تواند در فعالیت‌های روزمره ورزشی و غیر ورزشی کمک کند. در این متن، به بررسی روش‌های مختلف ورزشی برای افزایش قد می‌پردازیم. این روش‌ها شامل تمرینات پرشی، کششی و استفاده از وسایل ورزشی مختلف هستند. بااین‌حال، باید توجه داشت که افزایش قد یک فرایند طولانی‌مدت است و نیاز به صبر و پشتکار دارد. همچنین، قبل از شروع هرگونه تمرین ورزشی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و رژیم غذایی و ورزشی مناسب برای خود را تعیین کنید.

روش‌های افزایش قد با وسایل ورزشی

ورزش به‌عنوان یک عامل مهم در رشد و بلندشدن قد در دوران کودکی و نوجوانی تأثیر دارد. این اثرات به تعدادی عوامل بستگی دارد از جمله نوع و میزان فعالیت ورزشی، تغذیه، ژنتیک، و سن.

افزایش قد با ورزش و  وسایل ورزشی مختلف امکان‌پذیر است. در ادامه به برخی از روش‌های افزایش قد با وسایل ورزشی اشاره می‌شود:

بارفیکس و کشش با میله برای افزایش قد

آویزان شدن از میله، یکی از مؤثرترین تمرین‌ها برای افزایش قد است. بارفیکس باید در ارتفاع دو متری زمین محکم شده‌باشد. برای انجام این تمرین صاف بایستید، میله را بگیرید و بدن را بالا بکشید و از زمین جدا کنید. ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. حرکت را ۳ یا ۴ بار در روز انجام دهید.

تمرینات کششی با میله بارفیکس برای افزایش قد

آیا بارفیکس برای افزایش قد مفید است ؟ تمرینات کششی با استفاده از بارفیکس و کشش با میله می‌تواند به افزایش قد کمک کند. این تمرینات شامل کشیدن بارفیکس به‌سمت بالا و کشیدن بدن به‌سمت بالا و پایین است. تمرینات کششی باعث خارج‌شدن عضلات شما از فرم طبیعی خود می‌شوند. این تمرین وقت زیادی از شما نمی‌گیرد؛ اما تا حدی سخت و طاقت‌فرساست. در طول تمرین کل بدن شما دچار کشیدگی می‌شود و چون پاها از زمین دور هستند ستون فقرات نیز به طرز قابل‌توجهی دچار کشیدگی می‌شود. تمرینات کششی بارفیکس اگر به طور مرتب انجام شود می‌تواند به‌تدریج باعث بلندی قد شما شود. در واقع این تمرین با اثر گرانش روی بدن ما به رشد قد کمک می‌کند.

ترامپولین و افزایش قد

این وسیله ورزشی باعث کشیده‌شدن عضلات و استخوان‌ها می‌شود و به افزایش قد کمک می‌کند. اما برای این تمرین نیز بهتر است با یک مربی ورزشی مشورت کنید.
استفاده از ترامپولین و انجام تمرینات پرشی بر روی آن می‌تواند به افزایش قد کمک کند. تمرینات پرشی بر روی ترامپولین شامل پرش بالا و پایین و پرش به سمت جلو و عقب است. پرش بر روی ترامپولین می‌تواند به شما کمک کند تا عضلات خود را تقویت کنید و به طور مستقیم بر روی استخوان‌های شما تأثیر بگذارید. با این تمرین، می‌توانید قد خود را بهبود بخشید.

پرش یکی از بهترین حرکات برای افزایش قد است. برخی تحقیقات نیز نشان می‌دهد پرش روی ترامپولین در این راستا مفید خواهد بود. بدن به‌طور طبیعی با هر بار پرش دچار کشیدگی می‌شود و این باعث کشیده‌شدن عضلات و بلندتر شدن آن‌ها نیز هست. در تمرین‌های پرشی با ترامپولین به استخوان‌های ما آسیبی نمی‌رسد. سعی کنید در هر پرش درحالی‌که دست‌ها به سمت بالا قرار دارند، پای مقابل را هم بلند کنید تا کل بدن کشیده شود و حرکت‌ها مؤثرتر باشند.

آیا طناب زدن باعث افزایش قد می‌شود؟

این ورزش می‌تواند به شما کمک کند تا عضلات خود را تقویت کنید، اما به طور مستقیم بر روی استخوان‌های شما تأثیر ندارد.  طناب زدن یک تمرین رایج و درعین‌حال پر اهمیت است و می‌تواند در افزایش قد موثر باشد. این تمرین می‌تواند عضلات پا و پشت را تقویت کند و در نتیجه به افزایش قد کمک کند.

برای شروع این تمرین درحالی‌که دسته‌های طناب با هر دودست گرفته‌اید در حالت ایستاده پاهای خود را به عرض شانه بازکرده و شروع کنید. ابتدا طناب را بالای سرتان بچرخانید و هم‌زمان با هر دو پا از روی آن بپرید. دقت کنید در حین چرخاندن، آرنج‌های خود را نزدیک به پهلوها نگه داشته و مچ دست خود را شل نگه دارید. همچنین تلاش کنید ریتم ثابتی داشته باشید و به‌تدریج سرعت را بالا ببرید.

ورزش‌های پرشی و تأثیر آن بر افزایش قد

اگر دنبال ورزشی هستید تا در عین آسانی از آن لذت ببرید و در رسیدن به‌هدف هم موفق شوید ، پرش انتخاب خوبی است. هرچه تعداد دفعات پرش شما بیشتر شود، مسلماً در بلندتر شدن پاهای خود موفق‌تر خواهید بود. ورزش‌هایی مانند بسکتبال، والیبال و بدمینتون باعث تقویت عضلات و استخوان‌ها می‌شوند و به افزایش قد کمک می‌کنند.

تأثیر بسکتبال بر افزایش قد

با این که برخی بر این باورند که تنها عامل مؤثر بر قد ژنتیک است، عده‌ای از متخصصان اعتقاد دارند حرکات ورزشی مربوط به بازی بسکتبال با تحریک غده هیپوفیز و رشد استخوان‌های بلند بدن بر بلندقدتر شدن در طی سال‌های رشد تأثیرگذار خواهد بود. این بازی فواید زیادی از جمله تقویت سلامت قلب و عروق، کالری‌سوزی و بهبود سیستم ایمنی بدن دارد. همچنین به توسعه و تقویت استحکام استخوان و همچنین رشد عضلات کمک می‌کند.

تأثیر والیبال بر افزایش قد

یکی از عوامل مؤثربودن والیبال پرش است. پریدن و هم‌زمان ضربه‌زدن به توپ باعث افزایش جریان اکسیژن از طریق جریان خون می‌شود. این حرکات باعث فعالیت بیشتر صفحات رشد و بافت‌های استخوانی است. هم چنین این ورزش به تحریک غده هیپوفیز و ترشح بیشتر هورمون‌های رشد نیز کمک می‌کند. والیبال هم‌چنین باعث بهبود سلامت قلب و عروق، خوش‌فرم شدن بدن، سوزاندن کالری، هماهنگی دست و چشم و خلاصی از شر اضطراب و استرس می‌شود.

راحت‌ترین روش افزایش قد

پکیج افزایش قد پلاس، یک روش کاربردی و راحت برای افزایش قد است. این پکیج شامل تمرینات کششی، تمرینات پرشی و تغذیه مناسب است که به شما کمک می‌کند قد خود را بهبود بخشید. با این که پکیج‌های آموزشی افزایش قد می‌توانند به‌عنوان راهی مناسب برای افزایش قد استفاده شوند، اما قبل از خرید پکیج‌های افزایش قد، بهتر است با یک متخصص ورزشی مشورت کنید تا از اعتبار و کیفیت آن اطمینان حاصل کنید. هدف از طراحی این پکیج، کمک به افراد برای رسیدن به رضایت از خود و افزایش اعتمادبه‌نفس است. زیرا ثابت شده‌است هر چقدر کسی قد بلندتری داشته باشد رضایت بیشتری از زندگی خود خواهد داشت.

سخن پایانی

در راستای افزایش قد انجام ورزش‌هایی خاص همراه با تغذیه مناسب و استراحت کافی بسیار مهم است. برای افزایش قد، باید زندگی شما با معیارهای یک زندگی سالم، هماهنگ باشد. البته باید بدانید از چه نوع ورزش‌هایی بهره ببرید؛ زیرا که امکان دارد با انتخاب اشتباه نه‌تنها نتیجه نگیرید که اوضاع بدتر هم شود. انجام ورزش‌های افزایش قد یا فعالیت‌های بدنی در کنار این که باعث سلامت بدن می‌شود، به افزایش قد نیز کمک می‌کند. کشیدگی عضلات پا به همراه افزایش قدرت عضلات ستون فقرات با تلاش و استمرار می‌توانند بر بلندتر شدن قد شما مؤثر باشند. از جمله این تمرین‌های مفید می‌توان به والیبال
بسکتبال، حرکات کششی و یوگا اشاره کرد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=11212