تاثیر ورزش برای افزایش قد (ورزش افزایش قد)

ورزش-برای-افزایش-قد

میزان قد ما هم از میراث والدین هم از محیط اطرافمان ناشی می‌شود. نحوه زندگی ما تعیین می‌کند که آیا می‌توانیم به حداکثر پتانسیل خود برسیم یا نه. سبک زندگی کلمه‌ای فراگیر برای هر کاری است که انجام می‌دهیم.

جایی که زندگی می‌کنیم و آنچه تجربه می‌کنیم، غذایی که می‌خوریم، میزان ورزشی که انجام می‌دهیم همه لایف استایل یا سبک زندگی‌مان را شامل می‌شود که تاثیر زیادی بر سلامت، زیبایی و همین‌طور افزایش قدمان دارد.

همه ما می‌دانیم که آنچه می‌خوریم به‌شدت بر قد ما تأثیر می‌گذارد اما در مورد نقش ورزش برای افزایش قد اطلاعات مبهمی داریم. امروزه متخصصین مطالعاتی انجام داده‌اند که نشان می‌دهد افرادی که از کودکی ورزش می‌کنند، در نهایت استخوان‌های بلندتری دارند.

ورزش باعث می‌شود بدن هورمون رشد و تستوسترون اضافی تولید کند که باعث محکم شدن استخوان‌ها می‌شود؛ بنابراین بهترین هدیه‌ای که والدین می‌توانند به فرزندشان بدهند عادت دادنشان به ورزش و زندگی سالم است.

جهت گرفتن مشاوره رایگان در خصوص مناسب‌ترین ورزش‌ها جهت افزایش قد کافی‌ست هم اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قد پلاس بدون هیچ دارو یا عمل جراحی قد شما را افزایش می دهد.

قدپلاس

انواع ورزش برای افزایش قد – ورزشهای افزایش قد

برای افزایش قد چه ورزشی کنیم؟ ورزش‌هایی که به صورت منظم انجام می‌شوند، می‌توانند به رشد قد کمک کنند. اما با توجه به اینکه رشد قد نیز به عوامل ژنتیکی، محیط زیستی و تغذیه وابسته است، نمی‌توان به تنهایی از ورزش‌ها برای افزایش قد حرف زد. با این حال، ورزش‌های زیر می‌توانند در این خصوص مفید باشند:

1- شنا

کدام ورزش برای افزایش قد تاثیر بیشتری دارد؟ شنا یکی از ورزش‌هایی است که بدن را در آب تمرین می‌دهد و به تناسب اندام و رشد قد کمک می‌کند. شنا به دلیل اینکه موجب کشیدگی عضلات در طولانی مدت می‌شود و به تمدید کردن استخوان‌ها کمک می‌کند، به عنوان یکی از بهترین ورزش‌هایی است که به رشد قد کمک می‌کند

2- بسکتبال

ورزش برای افزایش قد سریع؟ این ورزش باعث افزایش قد و تقویت عضلات پا می‌شود. بازی بسکتبال شامل برخورد و پرش‌های مکرر است که به علت فشار وارد شده بر روی استخوان‌ها، به رشد قد کمک می‌کند.

3- والیبال

والیبال-برای-افزایش-قد

ورزش مناسب افزایش قد: بازی والیبال که بر روی یک زمین سخت انجام می‌شود، به تناسب اندام و رشد قد کمک می‌کند. بازی والیبال شامل پرش‌های بلند و تکراری است که به تمدید کردن استخوان‌ها کمک می‌کند.

4- فوتبال

این ورزش نیز می‌تواند به افزایش قد و تقویت عضلات کمک کند.

5- بدمینتون

بازی بدمینتون به تناسب اندام و رشد قد کمک می‌کند.

6- جیمناستیک

انجام تمرینات جیمناستیکی می‌تواند به تقویت عضلات و افزایش قد کمک کند. تمرینات جمناستیک شامل حرکات تمدیدی و کششی است که به تمدید کردن استخوان‌ها و افزایش قد کمک می‌کند.

7- یوگا

تمرینات یوگا به تناسب اندام و افزایش قد کمک می‌کنند و می‌تواند به تقویت عضلات و افزایش انعطاف پذیری بدن کمک کند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حرکات یوگا برای افزایش قد را یادبگیرید.

در کل، هر ورزشی که شامل تمرینات کششی و تقویتی باشد، می‌تواند به رشد قد کمک کند. اما قبل از انجام هرگونه فعالیت ورزشی، بهتر است با مربی خود مشورت کنید.

آیا ورزش‌هایی مانند شنا و بسکتبال برای افزایش قد مفیدترند؟

بله، ورزش‌هایی مانند شنا و بسکتبال برای افزایش قد مفیدتر هستند زیرا در این ورزش‌ها برای انجام دادن حرکات نیاز به کار کردن عضلات بالاتنه، پایین تنه و ستون فقرات دارید و باعث تحریک ساختار استخوانی بدن می‌شوند.

5 حرکت ورزش افزایش قد

1- پرش با تک پا

در این تمرین با یک پا به بالا پریده و با دو پاها به زمین بازمی‌گردید. این تمرین به تمدید کردن عضلات و استخوان‌های پا کمک می‌کند و به رشد قد کمک می‌کند.

2- پرش با کمک چرخه‌ها

در این تمرین با استفاده از چرخه‌ها به پریدن و تحرک بیشتری می‌پردازید. این تمرین نیز به تمدید کردن عضلات و استخوان‌های پا کمک می‌کند و به رشد قد کمک می‌کند.

3- پرش از روی یک پایه

پرش-از-روی-یک-پایه

در این تمرین با یک پا روی یک پایه پریده و پا را به کمک دستان به طرف بالا کشیده و سپس به زمین بازمی‌گردید. این تمرین نیز به تمدید کردن عضلات و استخوان‌های پا کمک می‌کند و به رشد قد کمک می‌کند.

4- دویدن

دویدن به تمرین عضلات و تناسب اندام کمک می‌کند و به رشد قد نیز کمک می‌کند.

5- بدن‌سازی

تمرینات بدن‌سازی مانند تمرین های کششی، تمرینات با دمبل و بارهای سنگین و … به تمرین عضلات و به رشد قد کمک می‌کنند.

ورزش برای افزایش قد کودکان

بهترین-ورزش-برای-افزایش-قد-کودکان

ورزش برای رشد قد کودکان: با افزایش سن فراموش می‌کنیم که در کودکی چقدر عاشق بازی و تحرک بودیم. چه اتفاقی می‌افتد که عادت سبک‌بالی و تحرک زیاد از سرمان می‌پرد؟ سبک زندگی ماشینی، نشستن طولانی پای تلویزیون و موبایل از یادمان می‌برد که ورزش کردن تا چه حد به شادابی و سلامتمان کمک می‌کند.

شاید بهترین راه برای اینکه از ورزش دور نشویم عادت کردن به ورزش باشد. برای این کار می‌توانیم کودکان و نوجوانان را به انجام بازی به شکل روزانه تشویق کنیم تا هم قد خود را افزایش دهند، هم بدنی سالم‌تر داشته باشند. در ادامه به معرفی چند ورزش برای افزایش قد کودکان  می پردازیم که همچنان برای آن‌ها جالب و دوست‌داشتنی باشد.

نکته: پیش از معرفی هر ورزشی لازم است بدانید که در بعضی مقالات ورزش کشتی و ژیمناستیک علت کوتاهی قد کودکان عنوان شده است. این موضوع هنوز به اثبات نرسیده و برخی بر اساس تجربه چنین ادعایی دارند اما دانستنش خالی از لطف نیست. در ادامه به معرفی ورزش هایی برای رشد قد در کودکان می پردازیم :

ورزش برای افزایش قد کودکان؛ 1) طناب بازی

طناب بازی هم در دسته بهترین ورزش برای افزایش قد کودکان قرار می‌گیرد و روشی برای کشش عضلات است که به افزایش قد کمک می‌کند. این ورزش برای افرادی که سن بالاتر دارند، مناسب نیست و ممکن است باعث آسیب به زانوها یا کمر بشود؛ اما کودکان و نوجوان می‌توانند این ورزش را بدون محدودیت انجام دهند. طناب بازی تاثیر مستقیمی بر تراکم استخوان دارد.

ورزش برای افزایش قد کودکان؛ 2) شنا

شنا یکی از ورزش‌هایی است که برای افزایش قد توصیه می‌شود. هنگام شنا، دو دست و پا را برای پیشروی بکار گرفته می‌شود. کودکانی که شنا را زود یاد می‌گیرند، نسبت به همسالان خود شانس بیشتری برای رشد قد خواهند داشت.

شنا به بدن کمک می‌کند سیگنال‌هایی را به غده هیپوفیز ارسال کند که باعث تحریک هورمون رشد می‌شود. همچنین به تحریک بافت غضروف که منجر به رشد استخوان‌ها می‌شود، کمک می‌کند.

ورزش برای افزایش قد نوجوانان

عکس ورزش برای افزایش قد ورزش-برای-افزایش-قد-نوجوانان-
عکس ورزش برای افزایش قد

نوجوانی در امتداد کودکی است و همچنان انرژی بدن برای انجام فعالیت‌های ورزشی در سطح قابل قبولی قرار دارد و بدن هنوز آمادگی پذیرش ورزش‌های سنگین را دارد. تمام ورزش‌هایی که در سنین کودکی توصیه می‌شود در نوجوانی هم می‌توان انجام داد اما ورزش‌هایی که در ادامه نام برده می‌شوند بیشتر موردتوجه نوجوانان است:

ورزش برای افزایش قد نوجوانان؛ 1) بسکتبال

کدام ورزش باعث افزایش قد میشود؟ این ورزش شامل تمرینات بدنی مداوم مانند پریدن و دویدن است. سبب کشش بدن می‌شود و در نتیجه گردش خون را افزایش می‌دهد؛ که برای افزایش قد مفید است. در این ورزش چربی بیش از حد نیز به دلیل تحرک زیاد از بین می‌رود.

ورزش برای افزایش قد نوجوانان؛ 2) تنیس

تنیس و بدمینتون نیاز به پریدن و دویدن مداوم دارد. به ویژه شوت‌ها و ضربات تنیس، انعطاف‌پذیری را برای شانه‌ها و عضلات شانه کودک به ارمغان می‌آورد. ستون فقرات را کش می‌دهد و استخوان‌ها رشد می‌کنند.

ورزش برای افزایش قد نوجوانان؛ 3) والیبال

والیبال نیز مانند بسکتبال باعث کشش کامل بدن می‌شود. درمجموع ورزش‌هایی که با پریدن و دویدن همراه است، باعث افزایش گردش خون و در نتیجه افزایش قد کودک می‌شود. فراموش نکنید که هر ورزشی برای افزایش قد مناسب نیست؛ مقاله چه ورزش هایی قد را کوتاه می کنند؟ را مطالعه کنید.

ورزش برای افزایش قد بزرگسالان

ورزش-برای-افزایش-قد-بزرگسالان

بعد از سی‌سالگی معمولا بدن شروع به نشان دادن علائمی مانند کمردرد و پادرد می‌کند. این علائم وقتی بیشتر می‌شوند که تا این سن، سبک زندگی مسموم و ناسالمی را پیش گرفته باشیم. ساعت‌ها نشستن پای لپ‌تاپ کم‌تحرکی استفاده از غذاهای ناسالم به این موارد دامن می‌زند؛ اما برای داشتن زندگی سالم هیچ وقت دیر نیست. حتی در این سن می‌توانیم به فکر افزایش قد و بهبود وضعیت اندام‌هایمان باشیم.

ورزش‌های مناسب بزرگسالی:

برنامه ورزش برای افزایش قد

بهترین برنامه برای افزایش قد تمرین مداوم و سه بار در هفته است. خواهید دید که نتیجه پس از سه ماه عیان خواهد شد. داشتن بدنی خوش فرم و سالم باعث اعتماد به نفس و سلامت شما خواهد شد و به مرور همه اطرافیان را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ اما باید مراقب باشیم تلاش برای داشتن بدنی بی‌عیب و نقص تبدیل به وسواس و درگیری ذهنی نشود. هر موفقیتی که در زندگی به آن دست پیدا می‌کنیم، در نهایت باید منجر به خوشحالی خود و نزدیکانمان شود.

مجموعه قدپلاس جزو اولین مراکز در کشور است که توانسته است تنها با تمرکز بر روی اصلاح ساختار و اناتومی بدن افراد، بدون قرص و دارو، افزایش قد بین 3 الی 12 سانت را تضمین نماید. پکیج افزایش قد مجموعه قد پلاس دارای مجوز ثبت است. کافی‌ست جهت مشاوره هم اکنون با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما در خصوص افزایش قد شما را راهنمایی نمایند.

M010T164 Software Box 4 1 1 1

  پکیج افزایش قد  

بهترین زمان ورزش برای افزایش قد

با توجه به اینکه پیش از سن بلوغ رشد قد در افراد چشمگیر است بنابراین بهترین زمان ورزش برای افزایش قد سنین کودکی و نوجوانی عنوان شده است اما این عبارت چندان صحیح نیست انجام ورزش در هر سن و سالی می‌تواند عملکرد بدن را بهبود دهد و ظاهر و اندام‌هایمان را در بهترین وضعیت قرار دهد.

در مورد بهترین ساعت ورزش برای افزایش قد هم صبح زود توصیه شده است ولی همیشه می‌توانیم به فعالیت بدنی بپردازیم و در واقع بهترین زمان وقتی است که زندگی به شما اجازه می‌دهد. گاهی پشت میز کار یا حتی قبل از خواب هم می‌توانید تمرینات کششی برای افزایش قد انجام دهید که عملکرد عضلات شما را بهتر خواهند کرد.

حرکات کششی برای افزایش قد

تمرینات کششی برای افزایش قد جایگزین مناسبی است که هم برای بدن مفید است، هم نتیجه قطعی دارد. محققان ثابت کرده‌اند که کشش عضلات می‌تواند قد شما را افزایش دهد. به همین منظور در این مقاله نکاتی درباره حرکات کششی برای افزایش قد را آموزش می‌دهیم.

ورزش پیلاتس برای افزایش قد

ورزش-پیلاتس-برای-افزایش-قد

پیلاتس یکی از ورزش‌هایی است که در ایران هم گسترش پیدا کرده و بسیار محبوب شده است. این ورزش که در همه سنین به افراد توصیه می‌شود و برای افزایش قد مفید است. پیلاتس چیزی فراتر از حرکت فیزیکی است و به آن ژیمیناستیک طبی هم می گویند. همانطور که جوزف پیلاتس مبدع این ورزش گفته است: «آمادگی بدنی اولین شرط شادی است». این حرف بسیار صحیح است.

وقتی بدن من احساس خوبی ندارد، ذهن و روح هم به پریشان شدن تمایل پیدا می‌کند و به سمت استرس پیش می‌رود. اضطراب می‌تواند رفتار هورمن های بدن را با اختلال همراه کند. با این ورزش و مراقبتی که برای بهبود عملکرد اساسی بدن می‌کنید، از چنین پیشامدهایی جلوگیری کنید.

حرکات پیلاتس هرگز محدود به یک گروه عضلانی نیست و همه اعضای بدن را درگیر می‌کند و باعث حفظ تعادل و افزایش قد می‌شود. این ورزش رشد قد در بهبود کیفیت زندگی، تسکین درد و افزایش تراکم استخوانی نیز مؤثر است.

سخن نهایی: ورزش افزایش قد

ورزش و حرکت منظم می‌تواند به شما در افزایش قد کمک کند. روش‌های مختلفی برای ورزش و افزایش قد وجود دارد، از جمله ورزش‌هایی مانند شنای، پیاده‌راهی، دویدن، بسکتبال، والیبال، یوگا و تمرینات قوی‌سازی عضلات. همچنین، تغذیه سالم و متعادل با مصرف مواد مغذی مهم مانند پروتئین، ویتامین D، کلسیم و منیزیم نیز می‌تواند در افزایش قد مؤثر باشد.

مهم است که پیش از شروع به هر نوع ورزشی، با یک پزشک یا مربی ورزشی مشورت کنید تا بتوانید برنامه ورزشی مناسب برای خودتان تهیه کنید و از احتمال وقوع صدمات جسمانی جلوگیری کنید. همچنین، برای بهترین نتایج در افزایش قد، بهتر است ورزش را به صورت منظم و پایدار انجام داده و به ترکیب ورزش‌های مختلفی از جمله تمرینات قوی‌سازی و کاردیو، توجه کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://ghadpl.com/?p=10318

اطلاعات خود را در زیر درج نمایید، تا کارشناسان ما در اسرع وقت جهت مشاوره رایگان با شما تماس بگیرند.

قدپلاس